Skip to content

Jak usunąć moje zakładki Safari na iPhonie i iPadzie? – Przeglądarka

23 de styczeń de 2022

Wszyscy użytkownicy produktów Apple wiedzą, że mogą korzystać ze swojej ekskluzywnej przeglądarki Safari. Dzięki tej aplikacji możesz wyszukiwać w Internecie wszystko, co chcesz. Teraz czasami warto wyczyścić przeglądarkę. Jeśli chcesz wyczyść historię Safari lub zakładki, czytaj dalej ten artykuł.

Jak przyspieszyć działanie Safari?

Wszystkie rzeczy, których używasz, z domu, okulary, telefon i inne przedmioty wymagają czyszczenia codziennie lub przynajmniej raz na jakiś czas, w zależności od ich zastosowania i ekspozycji. W przypadku iPhone’a czyszczenie wymaga nie tylko zewnętrznego, ale także wewnętrznego.

Obejmuje to przeglądarkę wyłącznie dla tego urządzenia: Safari. Dlaczego musisz wyczyścić tę przeglądarkę? Odpowiedź jest bardzo prosta, tak jak śmieci gromadzą się w domu, zanieczyszczając i ładując środowisko domowe. W ten sam sposób, jeśli nie wyczyścisz przeglądarki, zostanie ona ponownie załadowana z wyszukiwań i spowolni jego działanie.

Aby zapobiec zaśmiecaniu przeglądarki niepotrzebnymi danymi, iPhone ma możliwość wyczyszczenia plików cookie. Musisz pamiętać, że pliki cookie to rodzaj pliku cyfrowego, który zapisuje informacje o każdej Twojej wizycie na stronie internetowej. Chociaż ułatwia to kolejną wizytę, gromadzi również szereg informacji, które mogą stać się niepotrzebne.

Inne zalety tej przeglądarki to możliwość zamykania otwartych kart, aby nie przeciążać telefonu, dzięki czemu możesz zoptymalizować jego wykorzystanie. Jest to również zaleta przedłużająca żywotność sprzętu.

Z drugiej strony Apple nie tylko interesuje się ochroną życia swojego sprzętu, ale dba o Twoje zdrowie. Jeśli więc chcesz korzystać z przeglądarki Safari, możesz aktywować tryb ciemny, aby chronić oczy przed możliwymi negatywnymi skutkami.

Usuń historię

Safari jest aplikacją łatwą w użyciu, ponieważ działa bardzo podobnie do przeglądarek takich jak Google, Mozilla, między innymi. więc kiedy przeszukujesz przestrzeń jest utworzona w przeglądarce, która wskazuje informacje o przeprowadzonych przez Ciebie wizytach.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które zadają wiele zapytań dziennie, pod koniec tygodnia zgromadzisz bardzo długą historię. Jeśli dodamy do tego gorączkowe tempo życia, które mamy, najprawdopodobniej nie będziesz okresowo wymazywał swoich poglądów, ponieważ jest to ideałem.

W takich przypadkach możesz w ten sposób automatycznie usunąć swoje wyszukiwania telefon zajmie się tą pracą przez Ciebie. Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że jak w każdej drużynie, pewne szczegóły można przeoczyć.osoba korzystająca z safari na iPhonie

Jeśli więc chcesz samodzielnie usunąć, po prostu otwórz aplikację i spójrz na dolną część ikony książki. Musisz na nią kliknąć, a zobaczysz trzy opcje, w tym przypadku interesuje nas wybranie zakładki historii. Tam możesz przejrzeć wszystkie wyszukiwania i dotknąć czerwonej ikony, aby usunąć wszystkie karty

Usuń zapisane strony

W Safari możesz zapisać niektóre strony, które Cię interesują i które chcesz odwiedzić później. Może to być zaletą, jeśli w czasie przeszukania Nie masz dużo czasu, aby poświęcić szczegółowe informacje.. Czasami jednak możesz zgromadzić tak wiele stron, że ponowne ich odnalezienie może być trudne.

Jeśli chcesz wyczyścić przeglądarkę, musisz ją otworzyć i kliknąć ikonę w postaci książki. To sprawi, że następne okno będzie miało możliwość edycji. Stąd możesz usunąć strony, którymi już nie jesteś zainteresowany, te, które nie są już potrzebne do ponownego ich wyszukiwania i wszystkie te, których już nie musisz używać.

aby je wymazać dotknij czerwonego kółka po lewej stronie. Po usunięciu strony musisz kliknąć przycisk Gotowe, aby modyfikacja została zastosowana. użyj safari na iPhonie

Jak każda inna przeglądarka w Safari, możesz oznaczyć niektóre strony, które są zawsze widoczne, aby uzyskać do nich szybszy dostęp tyle razy, ile chcemy. Jest to duża zaleta, jeśli musisz wyszukiwać stronę więcej niż raz dziennie lub w tygodniu. W Safari możesz wybrać, które strony będą Twoimi ulubionymi.

Teraz, w miarę upływu czasu i okoliczności, zmieniają się nasze preferencje lub potrzeby. To samo dzieje się z odwiedzanymi przez nas stronami, to znaczy, że jeśli nasza praca na pewno się zmieni nasze poszukiwania zostaną skierowane do innego pola. Dlatego dobrze jest usunąć zakładki, których już nie używasz.

Z ikony zakładek

Jeśli chcesz usunąć zakładki, które są już przestarzałe, musisz otworzyć aplikację przeglądarki i kliknąć ikonę zakładek. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć wszystkie linki do stron, które wcześniej zapisałeś i będą one wyświetlane jako ulubione.

Następnie musisz nacisnąć opcję edycji, która znajduje się w prawym dolnym rogu, a pojawi się czerwony przycisk. Jeśli go klikniesz, będziesz mógł usunąć tę witrynę jako ulubioną stronę. Następnie wystarczy potwierdzić akcję, kliknąć opcję gotowe i będzie gotowe.

Całkowicie wyczyść pamięć podręczną Safari

Jak każda aplikacja Safari gromadzi elementy w pamięci podręcznej komputera. Może to powodować błędy podczas odwiedzania witryny lub może spowolnić działanie przeglądarki.usuń ulubione witryny z safari

Aby wyczyścić pamięć podręczną, musisz wprowadzić ustawienia urządzenia i zlokalizować aplikację Safari. Następnie znajdź sekcję Prywatność i bezpieczeństwo, to przeniesie Cię do okna, w którym możesz zobaczyć opcję usunięcia historii i danych strony.

Dzięki tym prostym krokom wyczyścisz pamięć podręczną przeglądarki na swoim urządzeniu iPhone. Jeśli masz wiele urządzeń połączonych z tym samym kontem Apple ta akcja zostanie zastosowana na wszystkich komputerach. Aby dodać kolejną zakładkę wystarczy wprowadzić swoje dane.

dołącz do naszego kanału telegram