Skip to content

Jak wyświetlić subskrypcje kanałów YouTube na Androida, aby je anulować?

9 de październik de 2021

YouTube działa podobnie do innych aplikacji, takich jak Instagram czy Facebook, a kanały, które subskrybujemy, to, w stosownych przypadkach, strony i konta, które obserwujemy na innych platformach.

Zatem, to będą ci, którzy wysyłają nam powiadomienia, zadbaj o wypełnienie części początku podczas wchodzenia do sieci i pokaż nam większość treści, które tam spożywamy.

Jeśli nie jesteś już zainteresowany treścią kanału YouTube lub chcesz przestać otrzymywać powiadomienia, dzisiaj pokażemy Ci, jak przeglądać swoje subskrypcje i co zrobić, aby je anulować na urządzeniu z Androidem.

Z jakich powodów muszę sprawdzać kanały, które subskrybuję?

W zależności od kanałów, które subskrybujemy, będziemy otrzymywać powiadomienia i rekomendacje z YouTube. Aby upewnić się, że jesteśmy świadomi nowości i widzieć tylko interesujące nas treści, musimy mieć:

Kontrola nad kanałami, które powiadamiają Cię o przesyłaniu treści

Jeśli subskrybujemy zbyt wiele kanałów, do których na ogół nie przywiązujemy wagi, napotkamy powiadomienia o ich aktywności, które możemy wyłączyć, ponieważ łatwo staną się uciążliwe.

Podobnie, podążając wyłącznie za naszymi preferencjami, możemy: mieć lepszy repertuar filmów które wzbogacą doznania podczas żeglowania.

Popraw polecane filmy na starcie YouTube

YouTube zna nas dzięki aktywności, którą na nim wykonujemy. Na podstawie śledzonych przez nas kanałów, masz wyobrażenie o tym, kim jesteśmy i co konsumujemy w ramach platformy, aby zbliżyć się do treści, które są podobne do naszych preferencji.

Gdzie mogę zobaczyć listę kanałów, które subskrybuję?

Aby zobaczyć listę kanałów, w których jesteśmy subskrybowani i upewnić się, że są to tylko te, które nas interesują, musimy otworzyć YouTube, z aplikacji lub sieci, oraz znajdź nas w menu głównym w lewym górnym rogu ekranu.

Wśród pierwszych opcji zobaczymy opcję subskrypcji, w którą musimy kliknąć. Spowoduje to przejście do sekcji ze wszystkimi filmami z kanałów, które subskrybowaliśmy.

Aby bezpośrednio wyświetlić listę kanałów, musimy nacisnąć przycisk zarządzać, znajdujący się po prawej stronie ekranu, dzięki czemu pojawiają się wszystkie nasze subskrypcje.

Jak można anulować subskrypcję niektórych kanałów w YouTube?

Anulowanie subskrypcji i zaprzestanie otrzymywania powiadomień o jej aktualizacjach jest tak proste, jak zrobienie tego. Dla tego, musimy wykonać kilka kroków, które różnią się w zależności od urządzenia, z którego wchodzimy na platformę.

W internetowej wersji platformy

Będąc na liście subskrypcji, do której już wyjaśniliśmy, jak się tam dostać przez serwis YouTube, musimy kliknąć w przycisk kanału oznaczonego jako Subskrybowany.

Tam pokaże nam się wyskakujące okienko, które zada nam pytanie Anuluj subskrypcję [nombre del canal]? I tak jak tego chcemy, potwierdzamy wypisanie się.

W aplikacji YouTube na Androida lub iOS

Za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida musimy wykonać te same kroki: Wejdź do menu startowego, następnie do subskrypcji i zarządzaj lub zarządzaj, aby zobaczyć listę kanałów. W takim przypadku naciśnięcie kanału w wyskakującym okienku musimy wybrać przycisk anulowania, aby usunąć tę subskrypcję.

jak anulować subskrypcje kanału na youtube

Dlaczego kanał, który już usunąłem, nadal pojawia się na mojej liście subskrybentów?

Kanał nie może zostać automatycznie usunięty z listy podczas anulowania subskrypcji. Ale nie ma się czym martwić. Z odśwież stronę możemy potwierdzić, że została anulowana i sprawdź, czy już go tam nie ma.

Jeśli będzie kontynuowane, może to być błąd połączenia i musimy tylko anulować go ponownie, aby można go było poprawnie i pomyślnie usunąć z listy.

Musimy pamiętać, że Anulując subskrypcję, nie zostaniemy wykluczeni z jej zawartości. Możemy nadal łatwo go znaleźć na platformie i wznowić subskrypcję, kiedy tylko chcemy, o ile nie usuną kanału YouTube.