Skip to content

Jak wyglądałby świat bez technologii, internetu, telefonów komórkowych czy komputerów Czy bez internetu moglibyśmy żyć?

9 de grudzień de 2022

Odkąd istnieją połączenia, a zwłaszcza szybkość Internetu jest naprawdę ważna, nasze życie zmieniło się być może w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie wyobrażaliśmy, i zmieniło się wszystko, co wiemy. W rzeczywistości, niezależnie od rodzaju połączeń, o których mówimy, w tym konkretnym przypadku nie chcieliśmy przestać mówić o tym, jak wyglądałoby nasze życie, gdybyśmy tego nie zrobili. mieć taką usługęco niektórzy uważają nawet za prawo.

Ale nie chodzi tylko o to, aby wiedzieć, że nie mielibyśmy dostępnych aplikacji, takich jak WhatsApp czy Instagram, ale także wiele naszych zwyczajów byłoby zupełnie innych. Dlatego postanowiliśmy przeprowadzić swego rodzaju ankietę, która pozwoli nam przejrzeć te kwestie, które miałyby inny kolor, gdyby Internet, jaki znamy, nigdy nie istniał, a my chcemy się nim z Wami podzielić.

Co byłoby inne bez Internetu?

Ok, spójrzmy na niektóre problemy, które naszym zdaniem sąbyły różne gdyby nie było internetu:

Przede wszystkim, gdy musieliśmy realizować zadania np szkoła W przypadku dzieci wszystkie informacje musiały zostać znalezione w encyklopediach, gazetach, czasopismach szkolnych lub innych wcześniejszych publikacjach. Z kolei gdy dotarliśmy do Szkoła Wyższa mielibyśmy inne problemy, takie jak fakt, że w książkach byłyby tylko streszczenia, tak że bylibyśmy zmuszeni czytać całe tomy dowolnej encyklopedii, posiadanie połączenia z Internetem stało się niezbędne.

I na koniec kwestii edukacyjnych, możemy powiedzieć, że niektóre z najczęstszych źródeł edukacji, takie jak Rincon del Vago i Wikipedia nie byłoby ich tam, aby nam towarzyszyć.

Następnie, na wypadek, gdybyś chciał się zorganizować spotkania z przyjaciółmi czy współpracownicy, ci musieliby być całkowicie twarzą w twarz i nie byłoby możliwości modyfikowania dokumentów przez sieć, inni. Coś, co na pewno by nie istniało, gdy pomyślimy o świecie, do którego nie przeniknął Internet, to sławni samojebkito znaczy selfie, ponieważ bez przednich kamer nie stałyby się rzeczywistością.

Oczywiście bez internetu też by się nie opłacało. mieć smartfona biorąc pod uwagę, że byłby to niewiele więcej niż cegła lub przycisk do papieru, których nikt nie zabrałby ze sobą, ponieważ nie spełniałby określonej funkcji. To samo dotyczy większości ludzi.biorąc pod uwagę, że Facebook a główne sieci społecznościowe na świecie również nie pozwoliłyby nam na nie wejść, a konsekwencją w tym zakresie byłoby to, że nie spotkalibyśmy nikogo, gdyby nie było to osobiście.

A skoro o tym mowa, gdybyś kogoś polubił, znalazłbyś się w sytuacji, w której musiałbyś mu to powiedzieć osobiście, ponieważ nie byłoby możliwości obstawiania na platformach handlowych. randki w Internecieinni.

Oczywiście bez Internetu nie bylibyśmy świadkami tzw miliony fotografii śniadań, obiadów, posiłków i wielu innych sytuacji, którymi wszyscy dzielimy się na portalach społecznościowych. Idole YouTube również nie istnieliby w tego typu domniemanym przypadku, biorąc pod uwagę, że nie mieliby możliwości nadawania swoich treści i musieliby chodzić do kin lub innych witryn ekspozycyjnych.świat bez komputerów

W ten sam sposób powinieneś wydawać pieniądze stale w każdej rozmowie telefonicznej, biorąc pod uwagę, że nie miałbyś WhatsApp ani żadnej innej aplikacji do bezpłatnych rozmów telefonicznych. Gdybyś rozstał się w świecie bez internetu, nie mógłbyś ciągle sprawdzać, co się z nim dzieje Twój były i jego życieco w przypadku sieci społecznościowych jest znacznie łatwiejsze, ponieważ prawie zawsze możemy znaleźć jakieś informacje.

Bez wątpienia mając komputer nie byłoby to tak zabawne jak teraz, ponieważ chociaż moglibyśmy robić wiele rzeczy, wciąż byłoby to mniej niż obecnie. Jeśli znajdziesz się bez Internetu ze słowem, którego nie wiesz, co oznacza, prawdopodobnie będziesz musiał skorzystać z Słownik synonimówa wtedy prawie codziennie traciłbyś ogromną ilość czasu.

I na koniec, choć może się to wydawać tylko żartem, gdyby nie było internetu nie rozmawialibyśmy o tym, jak wyglądałby świat bez Internetu, ani nie czytalibyście tego artykułu, który właśnie dobiegł końca.

A ty, jak myślisz, jak wyglądałby świat, gdyby nie było internetu?

dołącz do naszego kanału telegram