Skip to content

Jak wyciszyć historie i posty na swoim Instagramie? – Z Androida lub iPhone’a

9 de Listopad de 2021

Jedną z największych sieci społecznościowych jest bez wątpienia Instagram. Dzięki ogromnemu zasięgowi, różnorodności treści i niezliczonym narzędziom. Instagram pokazał być bardzo kompletną platformą do generowania obserwujących publikowanie postów, filmów i historii z różnymi efektami i filtrami.

Na szczęście platforma ma szereg opcji, w których możesz wybrać, co chcesz zobaczyć, a co nie. W przypadku, gdy masz jeden lub więcej z rzędu, które przesyłają treści, które Cię nie interesują. Instagram ma możliwość ich wyciszenia. Poniżej wyjaśnimy, jak wyciszyć posty obserwującego na Instagramie.

Jakie są kroki, aby wyciszyć historie lub posty na swoim Instagramie?

Instagram ma wśród swoich ustawień opcję wyciszania grup, a także wyciszania różnych obserwowanych, które masz na swoim koncie. To za co użytkownik ma większą kontrolę nad treścią chcesz cieszyć się w sieci społecznościowej. Aby wyciszyć czyjeś posty, możesz to zrobić na dwa proste sposoby:

Bezpośrednio z historii lub publikacji obserwującego

Na urządzeniu (z systemem operacyjnym Android lub iOS) sposób wyciszenia obserwatora polega na wykonaniu szeregu kroków. Można to osiągnąć, wchodząc do aplikacji i wpisując historię osoby. W odpowiedniej historii musisz naciśnij trzy kropki w rogu z ekranu, a następnie naciśnij „wycisz historię”.

Po wykonaniu tych kroków historie, które publikuje ten profil nie będą już widoczne między sekcją opowiadań na początku. Raczej będą one zamazane i na końcu listy historii. Więc nadal masz możliwość zobaczenia historii po wyciszeniu, tylko one zostaną ukryte.

Tę procedurę można również osiągnąć z postu w kanale obserwującego. Aby to zrobić, musisz przejść do publikacji i nacisnąć trzy punkty znajdujące się w jej prawym górnym rogu, oraz wśród wszystkich opcji kliknij „wycisz”. Następnie możesz wybrać, czy wyciszyć tylko publikacje, czy też historie.

ekran z historiami na Instagramie

Z profilu Twojego obserwatora

Jest łatwiejszy i wygodniejszy sposób na wyciszanie użytkowników na Instagramie, przechodząc do profilu użytkownika i naciskając trzy punkty w górnym rogu. Wśród opcji musisz wybrać „wycisz”, a w wyskakującym okienku będziesz mógł wybrać, jeśli chcesz wycisz posty, historie lub jedno i drugie.

Po wybraniu żądanej opcji publikacje nie będą już przeszkadzać Ci na starcie na Instagramie. Nawet jeśli, istnieje możliwość zastąpienia tej opcji i móc ponownie zobaczyć posty. W tym celu należy wejść w profil osoby, przejść do trzech punktów i wejść w opcję wyciszenia, aby wyłączyć konfigurację w publikacjach i opowiadaniach.

Skąd wiedzieć, czy historie i posty, które obserwujesz, zostały wyciszone?

Po wyciszeniu osoby na Instagramie, wszystkie treści, które opublikują, nie będą widoczne na starcie Twojej aplikacji. Jak wyjaśniono powyżej, za każdym razem, gdy użytkownik jest wyciszony, historie o tym będą nieprzejrzyste i bez koloru, dzięki czemu możesz zweryfikować, czy profil został wyciszony poprawnie.

Zaktualizuj aplikację Instagram

Jeśli w jakiś sposób opcja wyciszenia nie jest dostępna w Twojej aplikacji na Instagramie, najprawdopodobniej tak mieć starą wersję. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przejść do sklepu mobilnego swojego urządzenia i zaktualizować aplikację Instagram. Dzięki temu możesz wykonać opcję uciszenia ludzi.

Dlaczego nie możesz wyciszyć historii ani postów od swoich obserwatorów?

Jeśli zdarzy się, że nie możesz wyciszyć profilu obserwującego, nie musisz się martwić, jednym ze sposobów rozwiązania tego problemu jest wyczyszczenie pamięci podręcznej, można to zrobić zarówno w aplikacji, jak i w menedżer aplikacji w ustawieniach urządzenia mobilnego.

Z drugiej strony, jeśli problem lub awaria będzie się powtarzać, jednym ze sposobów znalezienia rozwiązania jest przejście do strony pomocy serwisu Instagram. Na tej stronie dostępne będą różne sposoby rozwiązania problemu.