Skip to content

Jak wyciszyć grupę na Instagramie, ale kontynuować w niej?

1 de październik de 2021

Pojawienie się sieci społecznościowych i aplikacji do bezpośredniego przesyłania wiadomości umożliwiło nam znacznie szybsze komunikowanie się. A z Instagrama możemy wiedzieć, co robią nasi znajomi z bezpośredniego czatu, wiadomości głosowej czy z tzw. grup. Ale jeśli chcesz zrobić sobie przerwę, tutaj Ci pokażemy jak wyciszyć grupę na Instagramie bez jej opuszczania.

Otrzymywanie powiadomień przez cały czas może nas przytłaczać, zwłaszcza jeśli należymy do grupy złożonej z wielu członków. Dlatego wiedza może być bardzo pomocna jak wyciszyć grupę bez konieczności jej opuszczania. Ale może to również oznaczać, że występują pewne problemy, o których poniżej opowiemy.

Jakie są problemy z usuwaniem powiadomień grupowych na Instagramie?

Wycisz powiadomienia grupy, do której należysz na Instagramie Pozwoli ci to na wykonanie innego zadania, którym jesteś zajęty. Możesz więc poświęcić 100 procent swojej uwagi, ale może to prowadzić do innych problemów lub niedogodności. I koniecznie pamiętaj o nich przed zastosowaniem metody, której nauczymy Cię, aby wyciszyć powiadomienia.

Nie znajdziesz informacji, które mogą Cię zainteresować

Wyciszając lub usuwając powiadomienia na Instagramie, przestaniesz otrzymywać ważne wiadomości generowane w grupie. Jeśli tak, nie będziesz otrzymywać więcej wiadomości i przegapisz wszystko, co dzieje się w czasie, gdy powiadomienia są wyciszone.

Ale dobrą rzeczą w wykonaniu tej prostej operacji jest to, że jest ona całkowicie odwracalna, dlatego nie będziesz mieć problemów z ponownym aktywowaniem powiadomień dla tej grupy.

Mogą zostać usunięte z grupy z powodu braku aktywności

Ale pominięcie nowych wiadomości, które są generowane w grupie, nie będzie jedynym problemem, jaki możesz mieć. Będzie też możliwość: że zostaniesz wyrzucony z tej grupy, zwłaszcza jeśli nie jesteś administratorem i jeśli Twoja bezczynność w grupie przedłuża się przez dłuższy czas, możesz dojść do postanowienia o wykluczeniu Cię z niej, dlatego warto to rozważyć.

Jak pominąć powiadomienia z grupy na Instagramie?

Jeśli już oceniłeś możliwe problemy, które możesz mieć, kiedy wycisz powiadomienia grupowe i nadal chcesz. Powiemy Ci, że istnieje kilka bardzo prostych metod, aby to zrobić, a najlepsze jest to, że możesz to zrobić z urządzenia mobilnego, którego używasz. Ponieważ wszystkie opisane tu procedury wykonamy z aplikacji Instagram.

W grupie

Pierwszą metodą, której Cię nauczymy, jest bezpośrednie zwrócenie się do grupy, którą chcesz uciszyć. Aby to zrobić, musisz zalogować się do Instagrama ze swojego urządzenia, w środku przejdź do prawego górnego rogu i wybierz ikonę wiadomości. Następnym krokiem będzie znalezienie i wybranie grupy, z której chcesz wyciszyć powiadomienia.

Wybierając tę ​​grupę należy nacisnąć i przytrzymać do momentu wyświetlenia menu rozwijanego. Z których będą widoczne następujące opcje: „Usuń”, „Wycisz wiadomości” i „Wycisz czaty wideo”. W naszym przypadku klikniemy opcję „Wycisz wiadomości”. Ta akcja wygeneruje wiadomość wskazując, że grupa została uciszona.

Wybór czatu grupowego

telefon komórkowy czat na Instagramie

Ta metoda jest nieco bardziej bezpośrednia, po wejściu na Instagram przejdź bezpośrednio do prawego górnego rogu i kliknij ikonę Direct. Teraz musisz znajdź grupę, którą chcesz wyciszyć i wybierz nazwę wyświetlaną u góry ekranu. Lub, jeśli wolisz, naciśnij kółko obok ikony kamery.

Ta akcja spowoduje wyświetlenie kilku opcji, między innymi „Wycisz wiadomości”, „Wycisz czaty wideo” lub „Wycisz wzmianki”. Wybierz preferowaną opcję, a przestaniesz otrzymywać powiadomienia z tej grupy na Instagramie.

Z ustawień mobilnych

W przypadku tej metody wejdź do aplikacji mobilnej Instagram, następnie musisz wejść do swojego profilu i w nim nacisnąć ikonę z trzema poziomymi liniami. W ten sposób zostanie wyświetlone menu, z którego wybierz „Ustawienia”. Następnym krokiem jest wybranie sekcji „Powiadomienia” i stamtąd teraz wybierz sekcję „Wiadomości bezpośrednie”.

W tym nowym oknie musisz przewinąć w dół, aż znajdziesz opcję „Prośby grupowe”. Aby zakończyć, wystarczy kliknąć opcję „Dezaktywuj” i to wszystko, teraz wystarczy wyjść z ustawień telefonu.

Jak sprawdzić, czy już usunąłem powiadomienia z grupy?

Kiedy aktywujesz lub dezaktywujesz powiadomienia na Instagramie, istnieją pewne środki, które pozwolą Ci poznać lub zidentyfikować ten fakt w aplikacji. I oczywiście nie będzie wyjątkiem jeśli wyłączysz powiadomienia grupowe. A potem pokażemy Ci, skąd możesz wiedzieć, że usunąłeś powiadomienia z określonej grupy.

Sprawdź ikonę dzwonka

mężczyzna kreskówka instagram

Gdy powiadomienia kontaktu lub grupy na Instagramie zostaną wyciszone, w prawym rogu profilu pojawi się dzwonek z X. Dlatego, aby wiedzieć, czy te powiadomienia zostały wyłączone w określonej grupie. Musisz tylko przejść do grupy i tam zobaczysz ikonę dzwonka z X, skutecznie informując Cię, że powiadomienia zostały wyciszone.

Poproś kogoś o opublikowanie w grupie

Jednym z problemów, które występują na Instagramie, gdy wyciszasz powiadomienia, jest kontakt lub grupa. Chodzi o to, że nie będziesz mógł zobaczyć publikacji, które tworzą, dlatego jednym z najbezpieczniejszych sposobów sprawdzenia, czy uciszyłeś grupę, jest poproszenie któregokolwiek z członków tej grupy o opublikowanie publikacji.

Jak będziesz mógł to zweryfikować, nie otrzymasz żadnego powiadomienia o tym fakcie, chociaż będziesz miał go w skrzynce odbiorczej wiadomości dla tej grupy. Ale nie będziesz miał wątpliwości, że działania, które podjąłeś, aby wycisz powiadomienia dla tej grupy to się osiąga.

Dlaczego wciąż otrzymuję powiadomienia z utworzonej przeze mnie grupy na Instagramie?

Wprowadzając ustawienia, które Ci pozwoliły wyciszyć lub usunąć powiadomienia grupowe z Instagrama Możliwe, że z powodu problemu z aplikacją nadal będziesz otrzymywać powiadomienia, które właśnie usunąłeś. Może to wynikać z dwóch czynników, po pierwsze, że nie wyciszyłeś wiadomości lub wyciszyłeś tylko wiadomości na czacie wideo.

Drugim czynnikiem jest to, że możesz mieć problem z aplikacją Instagram i nie pozwalasz na to wyciszyć powiadomienia osobiste lub grupowe. Dlatego sugerujemy zresetowanie aplikacji, ale najpierw zapisz wszystkie swoje dane, zdjęcia, filmy, czaty itp. a następnie odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację.