Skip to content

Jak wstawić reklamy w trakcie filmu do moich filmów w YouTube – krok po kroku (przykład)

28 de luty de 2021

YouTube to najpopularniejsza platforma do oglądania filmów na świecie. Każdego dnia miliony użytkowników uzyskują dostęp do YouTube, aby oglądać wszelkiego rodzaju filmy, więc dla twórców oznacza to ważne źródło dochodu. są one jednak bezpośrednio powiązane z reklamami.

Ale Co to są reklamy YouTube i jak je dodać do swoich filmów? Wielu użytkowników YouTube, którzy mają dużą liczbę subskrybentów, musi wykorzystać przepływ opinii publicznej, aby zarabiać na swoich filmach za pomocą filmów, które działają jak Reklama.

Ale jest wielu nowych twórców treści, którzy wciąż nie wiedzą, jak to zrobić. To w połączeniu z YouTube zmienił zasady, aby włączyć więcej reklam do filmów wywołało pewne zamieszanie.

Z tego powodu wyjaśnimy jak krok po kroku wstawiać reklamy w trakcie filmu w filmach na Youtube dzięki czemu możesz zarabiać na swoim kanale. W ten sam sposób wyjaśnimy rodzaje reklam, które można umieścić w filmie i które z nich są najlepsze.

Co to są reklamy TrueView

Zanim wyjaśnimy, czym są reklamy w trakcie filmu i jak działają, musimy wyjaśnić, co to jest Reklamy TrueView, ponieważ obejmują one zarówno reklamy w trakcie filmu, jak i reklamy przed filmem i po filmie.

Jeśli korzystałeś z YouTube, prawdopodobnie natknąłeś się na reklamy, które pojawiają się przed odtworzeniem wideo, te, które przeskakują podczas wideo lub te, które pojawiają się na końcu wideo. Są to reklamy typu pre-roll, mid-roll i post-roll odpowiednio.

Co to są reklamy w trakcie filmu

Te reklamy to te, które podskakują podczas odtwarzania wideo, robiąc w nim obowiązkową pauzę. Ten rodzaj reklamy jest przeznaczony filmy trwające co najmniej 10 minut.

Jednak dzięki nowym regułom YouTube, które pozwalają wstawiać więcej reklam w trakcie filmu do filmów, tego typu reklamy można umieszczać w filmach trwających 8 minut lub dłużej.

Należy pamiętać, że twórca treści to ten, który wyświetla podgląd reklamy i uwzględniać przerwy reklamowetak, dobrze automatycznie lub ręcznie.

Jak wstawić reklamy w trakcie filmu do filmu na YouTube?

Zanim będzie można wstawić reklamę w trakcie filmu do któregokolwiek z naszych filmów w YouTube, należy wspomnieć, że muszą one trwać co najmniej 10 minut (8 od modyfikacji zasad przez YouTube, aby wstawiać reklamy).

Wiedząc o tym, będziemy musieli przejść do sekcji wideo, w której znajdziemy wszystkie pliki filmy przesłane do YouTube a my klikniemy tę, do której chcemy dodać reklamy w trakcie filmu.

W lewym panelu będziemy musieli wybrać plik opcja monetyzacji i będziemy musieli aktywować opcję aktywowania reklam podczas wideo. Później będziemy musieli nacisnąć przycisk zapisu znajdujący się w prawym górnym rogu.

Po zapisaniu konfiguracji będziemy musieli wrócić do panelu konfiguracyjnego znajdującego się po lewej stronie ekranu i wybrać opcję „Redaktor”. W tym miejscu możemy wstawić reklamę i wskazać Youtube dokładny moment, w którym się pojawią.

Przycisk „$” służy do wstawiania i edytowania przerw reklamowych. Reklamy te mogą być wstawiane automatycznie, z YouTube przypisującym reklamy, lub ręcznie, gdzie możesz wyznaczyć czas i reklamę, która pojawi się w Twoim filmie.

Jeśli będziemy chcieli zrobić to ręcznie, będziemy musieli kliknąć przycisk z trzema pionowymi kropkami obok przycisku dolara, a następnie wybrać opcję wyeliminować przerwy na reklamy.

reklama na youtube

Aby dodać reklamy, będziemy musieli umieścić się w dowolnej części naszego wideo i wybrać opcję „+ Przerwa na reklamę”w ten sposób możemy dodać te, które uznamy za konieczne.

Niektóre możemy też usunąć. Aby to zrobić, musisz go wybrać, sprawdzić, czy zmieni kolor na niebieski i zrobić kliknij znajdujący się kosz na śmieci u góry ekranu. Obok kosza możemy zlokalizować dokładny kod czasu, w którym pojawi się reklama, abyśmy mogli ją zmodyfikować tak, aby pojawiała się w tej samej sekundzie.

Gdy zgodzimy się z dodanymi reklamami, będziemy musieli nacisnąć przycisk Zapisz iw ten sposób wideo będzie miało ustawione reklamy w trakcie filmu.

dołącz do naszego kanału telegram