Skip to content

Jak włączyć automatyczne logowanie w Ubuntu, aby uniknąć używania mojego hasła?

12 de styczeń de 2022

Jak tylko zainstalujemy system operacyjny Ubuntu na naszym komputerze, czasem bez zwracania większej uwagi, przypisujemy hasła użytkowników. To później w naszym codziennym użytkowaniu staje się nużące, co oznacza, że ​​zaczynamy dostrzegać czas, jaki poświęcamy na te wytyczne dotyczące bezpieczeństwa. Dlatego zdecydowaliśmy się usunąć hasło lub przynajmniej nie pytać o nie podczas logowania.

Włącz automatyczne logowanie, jest odjęcie warstwy od naszego bezpieczeństwa, ale jeśli jesteśmy pewni, że nasze informacje nie są zagrożone, jest to wybór, który możemy podjąć. W tym artykule wyjaśnimy, jak to zrobić w zależności od posiadanego środowiska Ubuntu, ponieważ istnieją pewne różnice w środowiskach, takich jak GNOME, MATE i plazma KDE, są też oczywiście różnice w konfiguracji. W tym artykule zobaczymy, jak to zrobić z powodzeniem w każdym z tych środowisk oferowanych przez wolne oprogramowanie.

Co powinieneś wiedzieć przed aktywacją automatycznego logowania w Ubuntu?

W każdym razie, gdy nie używamy haseł, zwykle je zapominamy, więc dobrze jest wiedzieć, jak odzyskać hasło użytkownika z terminala w przypadku jego zapomnienia. Musimy być pewni przy podejmowaniu takich decyzji, ponieważ gdy chcesz dokonać zmiany w systemie lub zainstalować i odinstalować programy, ten proces poprosi Cię o hasło, ponieważ zostanie usunięty tylko do celów logowania.

W tym momencie musimy zacząć działać proaktywnie, aby później nie żałować i podejmować drastycznych decyzji. Dlatego musisz znaleźć sposób, aby go fizycznie uratować, aby w przypadku amnezji hasła nie pozostało w zawieszeniu. Chociaż istnieje również opcja wyłączenia haseł do logowania i wykonywania poleceń, nie zaleca się robienia tego na tym poziomie, zawsze należy iść o jeden krok do przodu.

W jaki sposób aktywowane jest automatyczne logowanie w Ubuntu, aby uniknąć używania hasła?

Automatyczne logowanie jest stosunkowo łatwe do wygenerowania, w zależności od środowiska, które posiadasz, jak wspomnieliśmy, w każdym z nich jest coś innego do skonfigurowania. Zobaczmy, skąd wiem możesz wykonać tę aktywację we wszystkich trzech środowiskach, które już znamy. Ale przede wszystkim powinieneś zrobić kopię zapasową lub kopię zapasową w Ubuntu na wszelki wypadek, pamiętaj, aby zachować ostrożność zawsze działał, teraz idziemy tam.

Aby aktywować go w środowiskach GNOME

Dobrze znany GNOME jest jednym ze środowisk najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników korzystających z oprogramowania dostarczanego przez Linuksa, posiada wszechstronny i bardzo przyjemny interfejs. Teraz, aby skonfigurować automatyczne logowanie, musisz najpierw wejść do Konfiguracji systemu, ponieważ stąd metoda jest prostsza. Dla tego środowiska, tak jak dla innych, terminal może nam do tego służyć.

W pasku bocznym po lewej stronie przechodzimy teraz do System> Konta użytkowników, stąd proszą nas o uwierzytelnienie i wpisujemy hasło, aby uzyskać dostęp wybieramy użytkownika i aktywujemy przełącznik opcji „zaloguj się automatycznie”, w ten sposób zostanie włączone automatyczne logowanie.

darmowy system operacyjny oprogramowania

Włącz to w środowisku MATE

Innym z najbardziej poszukiwanych jest MATE, który jest zorientowany na wydajniejszą pracę na komputerach osobistych, o bardzo dobrych parametrach wymagań. Teraz aby włączyć automatyczne uruchamianie musimy przejść do zakładki System>Administracja>Użytkownicy i grupy następnie otworzy się okno, w którym wybieramy użytkownika.

Następnie w wierszu „Zapytaj o hasło podczas wpisywania” kliknij zamiast tego otworzy się kolejna zakładka, w której musimy wprowadzić aktualne hasło, a następnie zaznaczamy pole „Nie pytaj o hasło do wejścia” i to będzie to.

Aktywuj go w środowisku KDE Plasma

W tym wspaniałym środowisku linuksowym możemy osiągnąć wiele interesujących rzeczy, takich jak wszechstronność konfiguracji jego wyglądu według własnych upodobań. Aby aktywować start bez hasła musimy przejść do Preferencji systemowych, w oknie które się otworzy zlokalizujemy Dane konta> Menadżer użytkowników> Wybieramy użytkownika i na koniec zaznaczamy okienko „automatyczne logowanie”, a dla systemu operacyjnego KDE Plazma to wszystko.

Co zrobić, aby wyłączyć automatyczne logowanie w Ubuntu?

Aby dezaktywować tę opcję z Ubuntu, przechodzimy do wyszukiwarki aktywności i otwieramy Ustawienia> Szczegóły> Użytkownicy> wybierz użytkownika> Odblokuj. Teraz poprosi nas o uwierzytelnienie i do tego wpisujemy hasło, następnie aktywujemy przełącznik „loguj automatycznie”, w tym sensie możemy wyłączyć przełącznik i anuluj ten tryb automatyczny.

dołącz do naszego kanału telegram