Skip to content

Jak pomalować lub dostosować etui na telefon komórkowy — Kreatywne majsterkowanie dla urządzeń mobilnych

17 de lipiec de 2023

Jedną z rzeczy, o którą dbają projektanci telefonów komórkowych, jest to, aby ich obwody, procesory i inne komponenty wewnętrzne działały w sposób, który nie ma żadnych niedogodności, gdy użytkownik z niego korzysta.

więc chociaż prawdą jest, że projektanci telefonów komórkowych dążą do ulepszenia swojej technologii, prawdą jest również, że na poziomie estetycznym telefony komórkowe nie mają możliwości dostosowania, których czasami wymagają użytkownicy, jest to powód, dla którego nie znaleźliśmy wiele różnorodność w tym temacie.

Jedna z rzeczy, które stały się niezbędne kiedy mamy urządzenie mobilne to personalizacjaAby urządzenie było wyjątkowe, a przede wszystkim wyróżniało się na tle innych telefonów komórkowych, wielu osobom ta funkcja jest niezbędna.

Jak malować i dostosowywać telefon komórkowy

wiele osób się zastanawia czy można pomalować telefonoprócz dodawania naklejek, a także gdy chcemy dostosować naszego Androida za pomocą naklejek lub emotikonów i niektórych innych rzeczy, aby w ten sposób był w 100% spersonalizowany i niepowtarzalny, znacząco odróżniający się od reszty.

Na szczęście dostosuj telefon komórkowy zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz, aby jakoś powiedziećTo niezwykle proste wszystko, czego potrzebujemy, to wyobraźnia.

Jeśli lubisz rękodzieło tak samo jak my, z pewnością spodoba ci się ten samouczek, zaprojektowany specjalnie, aby puścić wodze fantazji. Tym razem przedstawiamy Zrób to sam: jak pomalować telefon komórkowy.

Teraz istnieje możliwość personalizacji naszego telefonu za pomocą etui, ale czasami projekt, który chcemy dla naszego telefonu, nie jest dostępny w sklepach lub Po prostu nie spełnia naszych oczekiwań.

Więc nadszedł czas, aby umieścić wyobraźnię i dużo chęci, gdy myślisz jak możemy dostroić nasz telefon na własną rękę i dostosować go do naszego osobistego podejścia.

Jak pomalować obudowę telefonu komórkowego

Malowanie nie jest wcale skomplikowane, trzeba się dobrze zorganizować, zanim się to zrobi mieć jasny plan tego, co zamierzasz zrobić a przede wszystkim żeby wyglądało to dobrze i tak jak sobie to wyobrażałeś, ale to wcale nie jest trudne.

To, czego możesz użyć do pomalowania go i zachowania go w czasie użytkowania, to lakier do paznokci lub lakier syntetyczny, w ten sposób upewnisz się, że nie zostanie wymazany nie nastąpiła też stopniowa utrata jakości kolorów.

Pierwsze to będziesz musiał zrobić, to wybrać projekt A także kolory, których zamierzasz użyć, to rzecz oczywista, nie zaczniesz malować się znikąd, nie mając o niczym pojęcia, prawda?

Polecam użyć jakiejś taśmy aby uniknąć w ten sposób malowania obszarów, których nie chcesz malować, a tym samym uniknąć wypadków z delikatnymi obszarami, takimi jak styk ładowania, mikrofon lub inny element.

Tą drogą w kilku słowach unikniesz katastrofy, ponieważ oczywiście są pewne części, takie jak krawędzie, których możesz nie chcieć malować lub pryskać na nie emalią.

Jak pomalować telefon i dostosować go

Należy pamiętać, że ewentualne przedostanie się emalii do wejść USB itp. Może to skończyć się uszkodzeniem urządzenia mobilnego na stałe.

W taki sposób, abyś mógł bez problemu kontynuować podłączanie urządzenia przez USB; jeśli się uwzględni Bardzo trudno jest usunąć wspomnianą emalię, więc zalecam, abyś również omówił wszystkie te wpisy.

Jeśli możesz zdjąć osłonkę, pozostaw ją na kilka godzin po zakończeniu w zamrażarce, ponieważ w ten sposób kończy się ochłodzeniem znacznie szybszy i przede wszystkim optymalny sposóbaby w ten sposób uzyskać lepszy efekt końcowy, a przede wszystkim, aby trwał dłużej.

Teraz, jak już powiedzieliśmy, istnieje milion powodów i motywów, aby spersonalizować nasz telefon i dlatego, jak wcześniej zalecaliśmy, istnieje „Zrób to sam”, co jest tym samym, co zrobienie tego samemu. w takim przypadku podamy kilka zaleceń oraz listę niektórych materiałów, za pomocą których będziesz mógł spersonalizować swój telefon.

Materiały do ​​​​zrób to sam: jak pomalować telefon komórkowy

Jeśli zdecydowałeś, że chcesz nadać swojemu smartfonowi nowy i całkowicie oryginalny charakter, będziesz potrzebować:

  • mobilny
  • Alkohol
  • Bawełniane frędzle lub krążki
  • Lakier do paznokci
  • taśma klejąca
  • Zmywacz do paznokci
  • pędzel (opcjonalnie)
  • Naklejki, cekiny itp. (opcjonalny)

pomysły na pomalowanie obudowy

Wybierz projekt, którego chcesz użyć

Przed rozpoczęciem malowania na naszym telefonie komórkowym Jest to wskazane zrób szkic na kartce papieru co chcemy przez telefon. Ten wzór pomoże nam zdecydować jaki rodzaj rysunku chcemy wykonać i jak najlepsze zestawienie kolorów.

Nasz wybór Najlepsze aplikacje do malowania i rysowania na Androida Pomogą ci zrobić szkic.

W każdym razie istnieje również duża liczba aplikacji, które pomogą Ci puścić wodze fantazji i możesz je pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony Sklepu Play.

Przygotuj telefon przed rozpoczęciem

Kiedy już wiemy, co będziemy malować, nadszedł czas, aby to zrobić zabezpieczyć taśmą klejącą te części naszego telefonu że nie będziemy malować.

To jest ważne zakryj wszystkie przyciski i otwory, które może mieć telefon aby zapewnić, że będą one nadal prawidłowo funkcjonować.

czysty telefon

Teraz, gdy obszary, których nie będziemy malować, są odpowiednio zabezpieczone, musimy to zrobić wyczyść telefon za pomocą wacika zwilżonego odrobiną alkoholu.

W ten sposób usuwamy wszelkie zabrudzenia, które mogą się w nim znajdować. Przed czyszczeniem alkoholem zaleca się wykonanie próby w niewidocznym miejscu sprawdź, czy ten produkt nie powoduje uszkodzenia telefonu.

wypróbuj lakier do paznokci

Zanim zaczniesz malować, powinieneś sprawdź, czy lakier do paznokci dobrze się trzyma na powierzchni telefonu, którą chcemy pomalować.

malować telefon

Jeśli telefon bez problemu przyjmie pastę, możemy zacząć go malować po naszym szkicu. Należy pamiętać, że może być konieczne kilka warstw, aby kolor był taki, jak lubimy.

Jeśli pędzel, który nanosi szkliwo, jest zbyt szeroki, można malować drobniejszym pędzlem, które można kupić w każdym sklepie z artykułami rzemieślniczymi.

Lakier do paznokci jest produktem długotrwałym, ale z czasem się ściera. Po całkowitym pomalowaniu telefonu i wyschnięciu emalii dobrze jest nałożyć warstwę bezbarwna powłoka lakiernicza w celu ochrony projektu i farby.

pomaluj i dostosuj obudowę telefonu

Dla tych, którzy szukają bardziej efektownego projektu, dekorację telefonu komórkowego można uzupełnić za pomocą naklejek lub cekinów. Tego rodzaju produkty można bezpośrednio wkleić z klejem, który pochodzi z fabryki.

Dzięki tym prostym krokom otrzymujemy nasz telefon komórkowy wygląda dokładnie tak, jak lubimy i to też jest zupełnie inne od innych.

Jak zobaczysz, malowanie telefonu komórkowego nie jest wcale skomplikowane, to po prostu kwestia kilku środków ostrożności przed rozpoczęciem i to wszystko, Twój telefon będzie pomalowany tak, jak chcesz i całkowicie spersonalizowane.

dołącz do naszego kanału telegram