Skip to content

Jak w prosty sposób odzyskać ukryty tag na Instagramie? – Pomocny przewodnik

27 de październik de 2021

Instagram stał się obecnie jedną z najbardziej uznanych platform ze względu na szeroki zakres opcji, które możesz na nim zrobić. Podobnie jak w wielu innych platformach, istnieją funkcje, z którymi nie wiesz, jak sobie poradzić. Tutaj wyjaśnimy Ci etykiety i ich opcje.

Jak zaakceptować kogoś, kto oznacza Cię tagiem na Instagramie?

Jedną z rzeczy, które przyciągają najwięcej uwagi w tej aplikacji, są zdjęcia i filmy, które można publikować w różnych mediach, funkcje w opowiadaniach, rolek, między innymi.

Ponadto, gdy wykonujesz te czynności, masz możliwość oznaczenia lub oznaczenia tego posta czyimś imieniem tak, aby pojawił się w Twoim profilu. Tę samą czynność mogą wykonać inni razem z Tobą, zaznaczając ten znak swoim imieniem, a jego publikacja pojawi się w Twoim profilu.

Jak możesz przeprowadzić ten proces? Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że podczas tworzenia swojego profilu możesz wybrać, czy chcesz zatwierdzać oceny ręcznie, a gdy ktoś zrobi znak Twoim imieniem, otrzymasz powiadomienie informujące o tym, co się właśnie wydarzyło. Musisz przejść do publikacji i poszukać swojego zdjęcia, aby trafić na swoje konto. Tam możesz wybrać między usunięciem go a pokazaniem go w swoim profilu.

Jak wygląda proces odzyskiwania ukrytego posta, w którym zostałeś oznaczony na Instagramie?

Kiedy używasz brandingu lub tagów w swoich postach, jest to zalecane ustaw proces ręczny. Ma to tę wadę, że jeśli masz wiele powiadomień, musisz je sprawdzać pojedynczo lub po kolei. Ale zaletą jest to, że możesz wybrać, który chcesz zachować lub nie.

Jeśli istnieje publikacja, w której wspomniano o Tobie i dokonałeś znaku, ale nie możesz jej szybko zlokalizować, możesz skorzystać z procesu ręcznego. Ty po prostu musisz przejdź do odroczonych lub oczekujących tagów i znajdź ten, który Cię interesuje. Po wybraniu kliknij trzy punkty na ekranie i wybierz opcje oznaczania.

Jakie działania podjąć z oczekującymi tagami na Instagramie?

Chociaż Instagram to sieć społecznościowa, która daje wybór między posiadaniem prywatnego konta, na którym tylko Ty wybierasz, kto może zobaczyć Twoje treści, a kontem publicznym, na którym wszyscy użytkownicy mogą je odwiedzać. Dodatkowo, w przypadku etykiet, również daje Ci szereg możliwości wyboru, które pozwalają robić rzeczy w sposób, który wydaje Ci się najwygodniejszy dla Ciebie. Wynika to z możliwości otagowania lub bycia oznaczonym.

tagi na instagramie

Pokaż to w swoim profilu

Jeśli masz tag oczekujący i masz aktywny proces ręczny, musisz zlokalizować odroczoną publikację. Po wybraniu go i trafieniu w trzy punkty, zobaczysz sekcję, która pokaże Ci kilka opcji. Wśród nich m.in pokaż post oznaczony Twoim imieniem w Twoim profilu. Jeśli ją zaakceptujesz, zacznie pojawiać się na Twoim koncie.

Jeśli nie masz pewności, że wykonałeś ten proces poprawnie, możesz wyjść z aplikacji i wejść ponownie. W ten sposób możesz potwierdzić, że Twój post jest gotowy. Jeśli publikacja nie jest opublikowana na Twoim koncie, przejdź do swojego profilu i powtórz powyższą czynność.

Usuń oznaczenie

Czasami zdarzają się osoby, które wspominają o Tobie w Twoich treściach i na początku nie wydawało się to złe, ale teraz tak jest. Są też etykiety, których nie lubisz od pierwszej chwili. Ale niezależnie od powodu, jeśli chcesz usunąć markę, proces jest praktycznie taki sam jak wcześniej. Musisz poszukać publikacji, która Ci się już nie podoba, wybrać trzy punkty i w opcjach wybrać usuń etykiety.

Czy osoba, która Cię oznaczyła, dowiedziała się, że usunąłeś jej tag?

Oficjalna odpowiedź na to pytanie brzmi nie, ponieważ aplikacja nie powiadamia użytkownika, jeśli usuniesz jego markę. To jest dobre, gdy to ty go usuwasz, bo wiesz, że druga osoba nie będzie się zdenerwować, gdy to zrobisz i nie spowoduje to żadnego konfliktu. Ale jeśli jesteś jednym z tych, którzy okresowo przeglądają Twoje etykiety i zauważają, że osoby, którą wymieniłeś, już tam nie ma, będziesz wiedział, że ten użytkownik ją usunął. Niech cię to jednak nie zniechęca, bo gdy jedne drzwi się zamykają, otwierają się inne.