Skip to content

Jak usunąć rozmowę z tajnych czatów w Telegramie – Administracja

20 de listopad de 2021

W dobie technologii jest mnóstwo platform, które ułatwiają natychmiastowe łączenie. Jedną z usług przesyłania wiadomości tego typu jest Telegram, który ma narzędzia gwarantujące rzetelność i prywatność prowadzonych rozmów poprzez rodzaje czatów, które możesz tworzyć w aplikacji.

W tym artykule porozmawiamy o różnicach między normalnym czatem a tajnym czatem utworzonym w Telegramie. Ponadto będziesz mógł dowiedzieć się o innych aspektach związanych z tajnymi czatami, takimi jak miejsce przechowywania tajnych wiadomości i jak usunąć tajny czat. Nie możesz więc przegapić tych informacji.

Jakie są różnice między normalnymi a tajnymi czatami w Telegramie?

Aplikacja Telegram oferuje różnorodne sposoby nawiązywania interakcji z naszymi krewnymi i przyjaciółmi. Możesz nawiązywać prywatne lub tajne rozmowy za pośrednictwem prywatnego czatu. Różni się to od normalnego czatu, ponieważ jedną z charakterystycznych cech jest to, że zobaczysz tajny czat z ikoną kłódki.

Ponadto rozmowy tego tajnego czatu nie są przechowywane w chmurze, dlatego pozostają tylko między tobą a osobą, która odbiera wiadomość, na normalnym czacie, jeśli tak się stanie, a Telegram może je odszyfrować. Rozmowy tajnego czatu Telegrama, ani nie mogą być przekazywane w żadnym innym medium lub modalności ponieważ nie pozwala na zrzuty ekranu, pozostanie tajne i zarezerwowanie wiadomości na czacie.

Możesz uzyskać dostęp do tajnego czatu tylko na urządzeniu, z którego utworzyłeś czat, a nie na innym. Podczas normalnego czatu możesz wejść do Telegramu z telefonu komórkowego lub wersji internetowej. Możesz także skonfigurować swój tajny czat, aby wiadomości mogą ulec samozniszczeniu. Jak widać, rozmowy tajnego czatu Telegram są naprawdę prywatne i zastrzeżone.

Gdzie są przechowywane tajne czaty Telegrama?

Co ważne, jako użytkownik platformy możesz poznać aplikację Telegram, aby lepiej z niej korzystać. Przede wszystkim dowiedz się, jak działają wiadomości i tajne czaty. Gdy wysyłasz wiadomości do określonego użytkownika z tajnego czatu Telegrama, nie są one przechowywane na serwerze ani w chmurze. Dlatego pozostaje na czacie mobilnym do momentu samozniszczenia lub wyeliminowania go. Usunięcie tajnego czatu na telefonie komórkowym powoduje również usunięcie go z czatu innego użytkownika, który odbiera wiadomość.

zapisane tajne wiadomości na czacie

Zapewnia to prywatność i podkreśla tajność rozmowy. Nawet Telegram nie będzie mógł uzyskać dostępu do rozmów generowanych z tajnego czatu. Wszystko to dlatego, że ten rodzaj czatu w aplikacji Telegram ma szyfrowanie typu end-to-end, czyli od użytkownika do użytkownika, co zapewnia dodatkowe alternatywy bezpieczeństwa.

Jak uzyskać dostęp do tajnych czatów aplikacji internetowej Telegram lub Telegram?

Jeśli jeszcze nie wypróbowałeś tej funkcji Telegram, zapraszamy Cię do tego, ponieważ jest to bardzo praktyczne i bardzo łatwo jest rozpocząć tajny czat, a najlepsze jest to, że możesz utworzyć tajny czat na swoim urządzeniu z Androidem. Z telefonu komórkowego wchodzisz do aplikacji Telegram, klikasz w profil jednego ze swoich kontaktów, z którym chcesz porozmawiać prywatnie, a następnie klikasz trzy punkty i wybierz opcję rozpoczęcia tajnego czatu i zaczynasz pisać.

Z wersji internetowej musimy poinformować, że nie jest dostępna opcja rozpoczęcia rozmowy w tajnym czacie. Dlatego nie będziesz mógł zobaczyć tajnych czatów ani utworzyć tajnego czatu w sieci Telegram.

utwórz tajny czat na telegramie

Jak odzyskać tajny czat na Telegramie z Androida lub iOS?

Pamiętaj o powyższym, ponieważ jest to tajny czat, nie ma kopii zapasowej tych czatów w systemie Telegram, dlatego jedynym sposobem, aby ponownie zobaczyć czat, który potajemnie wykonałeś, jest wejście na urządzenie, na którym go utworzyłeś jeśli nie ustawiłeś opcji samozniszczenia lub nie usunąłeś jej. W przeciwnym razie nie będziesz w stanie go odzyskać. Ten aspekt jest taki sam dla urządzeń z systemem Android lub iOS.

Co oznaczają „Anulowane tajne czaty” i jak się je wykonuje?

Anulowano tajne czaty, odnosi się do sytuacji, gdy jeden z użytkowników nie chce kontynuować rozmowy i anuluj po uruchomieniu. Jeśli z jakiegokolwiek powodu chcesz anulować lub usunąć tajny czat Telegrama, możesz to zrobić bardzo szybko.

Wchodzisz do aplikacji Telegram na swoim urządzeniu mobilnym, klikasz ikonę tajny czat, następnie klikasz na obrazek kosza, Możesz też otworzyć tajny czat i kliknąć trzy kropki, kliknąć Usuń czat, potwierdzić akcję i to wszystko. W Telegramie znajdziesz opcje, dzięki którym możesz usunąć swoje rozmowy Telegrama bez pozostawiania śladu.

dołącz do naszego kanału telegram