Skip to content

Jak usunąć opublikowaną, wyróżnioną lub zarchiwizowaną historię na Instagramie?

22 de grudzień de 2021

Obecnie ludzie przystosowują się do nowych zmian w sieciach społecznościowych i te sieci stały się dla ludzi bardzo ważną częścią, czyli dzisiejszy świat jest poruszać się po sieciach społecznościowych. Podobnie ludzie, którzy na co dzień są częścią sieci, dzielą się swoim codziennym życiem lub pokazują swoją pracę innym użytkownikom poprzez swoje publikacje i historie na Instagramie.

Z drugiej strony pojawienie się sekcji historii na Instagramie pozwoliło użytkownikom stać się znacznie bardziej edukacyjnymi, a ta opcja była jedną z najlepszych dla użytkowników, którzy mogli się jeszcze bardziej rozwinąć. Teraz wiele razy przez pomyłkę użytkownicy publikują Historie, których później nie chcą, aby nikt ich nie widział, można to osiągnąć, to znaczy można usunąć obie historie niedawno opublikowane jako polecane lub w archiwach.

W jaki sposób można usunąć historię właśnie opublikowaną na Instagramie?

Opcja publikowania historii na Instagramie nie zniknie, ponieważ ta wspaniała opcja pozwala wielu użytkownikom na podziel się najbardziej wyjątkowymi chwilami na co dzień i bez względu na to, czy odbywa się to w sposób profesjonalny.

Podobnie, korzystając z tej opcji przez miliony użytkowników, którzy są na Instagramie, czasami popełniają błąd podczas publikowania historii i dlatego chcą ją usunąć. Ogólnie rzecz biorąc, kiedy historia jest publikowana na Instagramie, ma czas 24 godziny czas trwaniaPo tym czasie samo zniknie. Z tego powodu w tym artykule nauczymy Cię, jak w bardzo prosty sposób usunąć opublikowaną historię.

Z Twojego iPhone’a lub iPada

Sposób na usunięcie historii właśnie opublikowanej na Instagramie z Twojego iPhone’a lub iPadaJest bardzo prosty w wykonaniu i składa się z kilku małych kroków, ponieważ aplikacja ma taki sam format, jak w każdym innym telefonie komórkowym. Teraz powinieneś zrobić, co następuje:

 1. Otwórz właśnie opublikowaną historię i chcesz usunąć.
 2. Wybierz trzy punkty na dole, gdzie jest napisane „Plus”.
 3. Po wybraniu pojawi się opcja „Usuń”, a Ty ją wybierzesz.
 4. Po wybraniu pojawi się wyskakujące okienko, w którym będziesz musiał potwierdzić, czy chcesz go usunąć, a dotkniesz opcji „Usuń” i voila, zostało usunięte.

Za pomocą urządzenia z Androidem

Sposób usunięcia historii, którą właśnie opublikowałeś na Instagramie z urządzenia z Androidem, jest taki sam, jak ten zrobiony na iPhonie lub iPadzie. Jednak tutaj cię zostawiamy ponownie kroki, które musisz wykonać:

 1. Przejdź do historii, którą chcesz usunąć.
 2. Teraz, gdy historia jest otwarta, musisz dotknąć opcji trzech kropek znajdujących się na dole o nazwie „Więcej”.
 3. Po wybraniu pojawią się różne opcje, z których wybierzesz „Usuń”.
 4. Po wybraniu opcji musisz potwierdzić w wyskakującym okienku, że chcesz usunąć tę historię i automatycznie wybierzesz opcję „Usuń”, historia zostanie usunięta.

Na oficjalnej stronie internetowej

Jeśli w dowolnym momencie udostępniłeś historię i chcesz ją usunąć, możesz zrób to z komputera za pośrednictwem strony internetowej. Podobnie kroki, które należy wykonać, są następujące:

usuń swoje historie ze strony

 1. Wejdź na oficjalną stronę internetową.
 2. Otwórz historię do usunięcia.
 3. Teraz kliknij trzy elipsy znajdujące się w prawym górnym rogu.
 4. Musisz wybrać opcję „Usuń”, która pojawi się w wyskakującym okienku.
 5. Następnie ponownie wybierzesz opcję „Usuń”, która pojawi się w innym wyskakującym okienku i to wszystko.

Jak możesz usunąć historię ze swoich najważniejszych wydarzeń na Instagramie?

Wyróżnione historie są dziś częścią w bardzo ważny sposób dla każdego z użytkowników, ponieważ można w nich mieć bezpośrednie informacje i który będzie na stałe bez konieczności usuwania w formacie 24-godzinnym. Czasami jednak chcemy usunąć historię z tej polecanej sekcji, a prawda wcale nie jest skomplikowana, a kroki są następujące:

 1. Otwórz swój profil na Instagramie.
 2. Znajdź polecaną historię które chcesz usunąć, znalezione w polecanej sekcji w Twoim profilu.
 3. Zlokalizowane w historii, która ma zostać wyeliminowana, będziesz musiał dotknąć trzech punktów, które pojawią się w prawej dolnej części ekranu.
 4. Po wybraniu pojawią się różne opcje, z których klikniesz „Usuń”.
 5. Później pojawi się wyskakujące okienko, w którym klikniesz „Usuń”, aby zakończyć potwierdzanie i to wszystko.

Co powinieneś zrobić, aby usunąć historię ze swojego archiwum na Instagramie?

Jedną z zalet, jakie Instagram ma w swoich najnowszych aktualizacjach, jest to, że opublikowane przez Ciebie historie, które zostały usunięte z Twojej Historii, zostaną zapisane w plikach, aby później, jeśli chcesz je zlokalizować w podświetlonej sekcji, wykonaj tak lub przez jeśli chcesz zobaczyć swoje wspomnienia, którymi się kiedyś podzieliłeś.

wykonaj usuwanie historii zarchiwizowanych na twoim instagramie

Z aplikacji mobilnej na Androida lub iPhone’a

 1. Otwórz aplikację Instagram.
 2. Znajdź się na swoim profilu na Instagramie.
 3. Kliknij trzy poziome linie, które pojawiają się w prawej górnej części ekranu.
 4. Następnie musisz wybrać opcję „Plik”.
 5. Później pojawią się wszystkie zarchiwizowane historie, które opublikowałeś w pewnym momencie i będziesz musiał znaleźć ten, który chcesz usunąć i otworzyć.
 6. Gdy historia jest otwarta, musisz dotknąć trzech punktów, które pojawiają się w prawym dolnym rogu, które mówią „Więcej”.
 7. Po wybraniu pojawi się wyskakujące okienko z różnymi opcjami, z którego wybierzesz „Usuń”.
 8. Teraz pojawi się wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie, czy chcesz usunąć historię i automatycznie klikniesz „Usuń”, historia zostanie usunięta.

Z oficjalną stroną Instagram

Smutna, ale prawdziwa, oficjalna strona Instagrama nie pozwala na usunięcie historii które znajdują się w pliku, ponieważ opcja jeszcze się nie pojawiła.

dołącz do naszego kanału telegram