Skip to content

Jak usunąć historię wyszukiwania na Instagramie z Androida

22 de luty de 2021

Instagram zapisuje plik Historia wyszukiwania który pokazuje konta i hashtagi, które ostatnio odwiedzałeś, z zamiarem ułatwienia wyszukiwania kont, które odwiedzasz w sposób cykliczny; Ale jeśli nie chcesz ujawniać swoich wyszukiwań, rozwiązaniem jest usunięcie tej historii.

W tym poście wyjaśnimy, jakie kroki należy podjąć usuń historię wyszukiwania na Instagramie z Androida, to jest tak proste, że będziesz zaskoczony.

Jak usunąć historię wyszukiwania na Instagramie?

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie.
 2. Przejdź do opcji „Dostosowanie” który znajdziesz w prawym górnym rogu z ikoną trzech poziomych pasków (lub trzech kropek); kliknij tę ikonę, aby wyświetlić menu boczne.
 3. Po wyświetleniu tego menu wybierz opcję „Oprawa” Posiada ikonę koła zębatego.
 4. Kliknij opcję „Bezpieczeństwo” i pojawi się kilka opcji.
 5. Teraz musisz wybrać opcję „Historia wyszukiwania”, gdzie zobaczysz wszystkie wyszukiwania, które ostatnio przeprowadziłeś na Instagramie.
 6. Musisz kliknąć opcję „Wyczyść historię wyszukiwania” (w niektórych urządzeniach jest napisane „Usuń wszystko” i znajduje się w prawej górnej części ekranu, napisane na niebiesko); natychmiast pojawi się wyskakujące okienko z komunikatem, w którym musisz potwierdzić, czy na pewno chcesz usunąć historię wyszukiwania, a następnie naciśnij „Kontyntynuj” wyczyścić historię.
 7. Historia wyszukiwania zostanie natychmiast usunięta, pozostając w przeszłości.

Musisz o tym pamiętać czyszczenie historii wyszukiwania jest operacją tymczasową, ponieważ nowa historia zostanie wygenerowana, gdy będziesz szukać innych kont lub hashtagów; następnie będziesz musiał wykonać powyższe kroki, aby usunąć nową utworzoną historię.

Pamiętaj też, że nawet jeśli usuniesz historię wyszukiwania, możesz zobaczyć, jak to zrobić sugerowane wyniki konta, które usunąłeś.

Kiedy usuniesz swoją historię zrobisz to całkowicieoznacza to, że usuniesz wszystkie wyszukiwania (konta, lokalizacje i hashtagi). Ale jeśli chcesz zniknąć z określonego wyszukiwania, Instagram pozwala ci konkretnie wyeliminować to wyszukiwanie.

Kroki, aby usunąć określone wyszukiwanie:

 1. Kiedy wchodzisz na stronę główną swojego konta na Instagramie, powinieneś zejść na dół, gdzie powinieneś naciśnij ikonę lupy aby skierować Cię do strony wyszukiwania.
 2. Powinieneś kliknij pasek wyszukiwania znajduje się w górnej części ekranu.
 3. Zostanie wyświetlona lista z ostatnio przeprowadzonymi wyszukiwaniami, a obok każdej lokalizacji, konta lub hashtagów znajdziesz X; dotknij tego X, aby usunąć wyłącznie to wyszukiwanie.

Jeśli ponownie wyszukasz to konto, hashtagi lub lokalizację, które ukryłeś, pojawi się ponownie na liście ostatnich wyszukiwań.

szukaj na instagramie

Wielu użytkowników Instagrama postępuje zgodnie z wyżej wymienionymi krokami usuń historię wyszukiwania z zamiarem zagwarantowania prywatności; Należy jednak pamiętać, że posiadanie historii wyszukiwania w dowolnej sieci społecznościowej ma pewne zalety.

Korzyści z historii wyszukiwania:

 • Ułatw znajdowanie odwiedzanych kont, lokalizacji lub hashtagów często.
 • Jeśli Twoje dzieci mają konto na Instagramie, historia wyszukiwania pomoże Ci zobaczyć, które konta lub hashtagi Twoje dzieci odwiedzają kiedy korzystają z tej sieci społecznościowej.
 • Służy do wyszukiwania konta, które odwiedziłeś, a następnie nie pamiętasz, który użytkownik był.
 • W zależności od rodzaju konta, które odwiedzasz regularnie, Instagram zasugeruje użytkowników podobna treść na te konta.

Instagram to obecnie najpopularniejsza sieć społecznościowa, która przyciągnęła miliony ludzi na całym świecie, dając im większe możliwości niż jakakolwiek inna sieć społeczna; Jeśli więc jesteś uzależniony od Instagrama, uczyń swoje konto wyjątkowym i miej dużą liczbę obserwujących.