Skip to content

Skąd wiesz, kto widział Twoje historie na Facebooku? – Z Androida, iOS i PC

21 de październik de 2021

Aplikacje, których używamy na co dzień do komunikacji, muszą zostać wymyślone na nowo, aby zatrzymać i przyciągnąć nowych użytkowników. I to jest bardzo dobrze znane najczęściej używanym serwisom społecznościowym na świecie, Facebookowi i w tym sensie dodaje nowe funkcje, takie jak historie. Ale czy wiesz, że możesz? wiedzieć, kto widzi Twoje historie na Facebooku, a to z telefonu komórkowego lub komputera PC.

Historie na Facebooku są bardzo interesującym elementem, który zintegrowała sieć społecznościowa, aby nadać więcej dynamiki sposobom interakcji. I w ten sposób możemy przesyłać obrazy, filmy i dowolny inny element. Ale z wyjątkiem tego, że będzie miał tylko 24 godziny, po tym czasie znikną, co spodobało się wielu użytkownikom.

Dlatego możliwe jest umieszczanie muzyki w opowiadaniach, umieszczanie naklejek lub umieszczanie tekstów piosenek w opowiadaniach na Facebooku. Ale zawsze intryguje nas, czy nasze historie oglądają nasi znajomi i okazuje się, że jest to możliwe. I to jest celem tego artykułu, aby pokazać, jak możesz dowiedz się, kto widzi Twoje historie na Facebooku ze smartfona lub telefonu komórkowego.

Jak wygląda procedura przesyłania treści do swojej historii na Facebooku?

Teraz, jeśli nigdy przesłałeś treści audiowizualne w swoich historiach na Facebooku, Nie martw się. Ponieważ, jak zobaczysz później, jest to bardzo prosta i szybka procedura do wykonania. A najlepsze jest to, że możesz to zrobić z aplikacji zainstalowanej na telefonie komórkowym lub na komputerze osobistym, a w tym przypadku wejdziesz na oficjalną stronę na Facebooku.

Z Androidem

Jeśli używasz telefonu, który działa z systemem Android, wykonaj następujące czynności podzielić się swoimi historiami. Pierwszym krokiem jest wejście do aplikacji Facebook, po wejściu na swój profil przejdź do sekcji Aktualności i kliknij ikonę (+) „Twórz historie”. W tej sekcji możesz wybrać element do przesłania muzyki, tekstu, selfie itp.

Będziesz mieć również możliwość przesłania zdjęcia lub filmu z galerii telefonu lub możesz, jeśli wolisz, zrobić to teraz. W tym celu wystarczy kliknąć ikonę aparatu, po zakończeniu tego procesu możesz użyć różnych ikon, aby dodać naklejki, tekst, rysunek lub cokolwiek wolisz, aby dostosować historię do swoich upodobań.

Następnym krokiem jest wybór kogo chcesz zobaczyć swoją historię? w tym celu należy kliknąć opcję „Prywatność”. Aby zakończyć i przesłać swoje dzieło, musisz kliknąć opcję „Udostępnij w historiach” i pamiętaj, że będzie ona dostępna publicznie przez 24 godziny.

urządzenia na Facebooku

Na iOS

Podobnie postąpisz, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, który działa z systemem operacyjnym iOS i jako pierwszy krok musisz wejść do aplikacji Facebook. W swoim profilu przejdź do sekcji Aktualności i kliknij ikonę (+) „Utwórz historię” i wybierz rodzaj historii do stworzenia. Możesz także wykorzystać zawartość, która znajduje się w Twojej galerii lub utworzyć ją, klikając ikonę aparatu.

Po zrobieniu zdjęcia lub filmu możesz użyj ikony, aby dodać tekst, rysunek, naklejki itp.. Następnym krokiem jest kliknięcie ikony w kształcie koła zębatego. To pozwala wybrać opcję „Prywatność” i wybrać odbiorców, którzy mogą zobaczyć historię. Aby zakończyć, kliknij opcję „Udostępnij w historiach”.

Z Instagrama

Teraz, jeśli to, czego chcesz, to udostępnij historię utworzoną na Instagramie na swoim koncie na Facebooku, wystarczy wykonać następujące czynności. Wejdź do aplikacji Instagram ze swojego smartfona z systemem iOS lub Android i stwórz swoją historię. Pamiętaj, że możesz przesłać dwa zdjęcia w tej samej historii, po zakończeniu kliknij opcję „Wyślij do”.

Teraz znajdź i wybierz „Opcje udostępniania” i musisz wybrać między tymi dwiema opcjami „Zawsze udostępniaj na Facebooku” lub „Udostępnij raz”. Aby zakończyć, wystarczy kliknąć opcję Udostępnij i to wszystko. przesłałeś historię na Facebooka z Instagrama.

historia sieci wyszukiwania

Gdzie znajomi widzą Twoją historię na Facebooku?

Wszyscy czujemy pewną troskę, aby wiedzieć, który z naszych przyjaciół zobacz historie, które udostępniamy na Facebooku. A prawda jest taka, że ​​jest to bardzo proste i nie zajmie Ci dużo czasu poznanie tej ważnej dla nas informacji. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wprowadzić swój profil w sieci społecznościowej.

Następnym krokiem będzie przejście do menu głównego i tam wyszukanie i wybranie sekcji „Twoja historia”. Po wykonaniu tej czynności zostanie ona wyświetlona na ekranie lista wszystkich osób, które widziały twoją historię od momentu publikacji.

Jak zobaczyć reakcje znajomych na Facebooku na przesłaną przez Ciebie historię?

Widać też reakcje naszych przyjaciół na publikowane przez nas historie. Pamiętaj, że portal społecznościowy pozwala możemy zareagować na przesłane treści w opowiadaniach na Facebooku. Będzie to jednak podlegało ustawieniom prywatności wybranym dla tej historii.

Ta informacja pojawi się również w opcji „Twoja historia”, gdzie nie tylko pokaże ci, kto z twoich znajomych widział twoją historię. Również liczba odsłon publikacji oraz reakcje, które wywołały przesłanie tej historii na Facebooku.

sprawdź historię znajomych

Czy osoby, których nie ma na Twojej liście znajomych, mogą zobaczyć Twoją historię?

Aby inne osoby, które nie są częścią Twojej listy znajomych, miały dostęp do tego, co publikujesz lub przesyłasz w swoich historiach na Facebooku, będzie to zależeć wyłącznie od tego, jak skonfigurujesz opcję prywatności.

Pamiętaj, że przesyłając historię, musisz wybierz, kto może mieć dostęp do tych treści i w tym przypadku musisz wybrać między opcjami, które ci oferuje. Jeśli więc wybierzesz opcję „Publiczny”, każdy będzie miał możliwość obejrzenia Twojej historii. Z drugiej strony, jeśli wybierzesz opcję „Znajomi”, będą to jedyni, którzy będą mogli zobaczyć zawartość.

Jak skonfigurować, kto widzi Twoje historie na Facebooku?

Opcje prywatności pozwalają wybrać, które osoby mogą zobaczyć, co publikujesz w swoich historiach na Facebooku. I oferuje Ci to w tym samym czasie, w którym tworzysz treści audiowizualne, a jeśli nie wiesz jak to zrobić, od razu Ci o tym opowiemy.

Dzięki aplikacji na Androida

Na urządzeniach mobilnych z systemem Android konfiguracja jest bardzo prosta kto może zobaczyć Twoje historie na Facebooku?. Jak już wspomnieliśmy, możesz to zrobić po stworzeniu swojej historii, po dołączeniu różnych elementów składających się na Twoje zdjęcie lub film.

facebook aplikacja kobieta

W tym momencie musisz kliknąć opcję „Prywatność” znajdującą się w lewej dolnej części ekranu. Gdy wykonasz tę czynność, opcje, które możesz wybrać i wybrać dla kto będzie widoczny dla tej publikacji.

Z urządzenia z systemem iOS

W przypadku korzystania z telefonu z systemem iOS kroki, które należy wykonać, są bardzo podobne, ponieważ będziemy pracować z aplikacją Facebook. Po utworzeniu filmu lub zdjęcia i uwzględniłeś wszystkie elementy, które będzie zawierał, przejdź do ikony koła zębatego.

Kliknij na nią, a następnie wybierz z menu opcję „Prywatność”, ta akcja pozwoli Ci zobaczyć na ekranie opcje, które pozwolą Ci wybrać publiczność, która może zobaczyć Twoją historię. Teraz wystarczy dokonać wyboru i voila, klikając „Podziel się swoją historią Może to zobaczyć tylko wybrana przez Ciebie publiczność.

Na oficjalnej stronie internetowej

Jeśli chcesz wybierz odbiorców, którzy będą mieli dostęp do Twoich historii Z komputera pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wejść na oficjalną stronę Facebooka. Wprowadź swoje dane, abyś mógł wejść do swojego profilu i przejść do tworzenia swojej historii.

klawiatura tworzy historie na Facebooku

Gdy będziesz już gotowy, obok Twojej historii znajdziesz ikonę koła zębatego i musisz na nią kliknąć. A teraz przejdź do wyboru odbiorców, dla których chcesz zobaczyć swoją historię, masz do wyboru kilka opcji I voila, kiedy dzielisz się swoją historią, może ją zobaczyć tylko wybrana przez Ciebie publiczność.

Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, ile razy Twoja historia była oglądana na Facebooku?

Facebook oferuje nam przejrzystą wizualizację danych, które nas interesują i wiedzieć, ile razy obejrzano historię, jest jednym z nich. Aby poznać te informacje, wystarczy wejść do sekcji „Twoja historia”, a tam zobaczysz niebieski punkt. Ma on kształt oka i informuje, ile razy oglądano Twoją historię.

dołącz do naszego kanału telegram