Skip to content

Jak wchodzić, komentować i publikować na Facebooku bez połączenia z Internetem lub transmisji danych

6 de lipiec de 2023

Mówienie o sieciach społecznościowych to mówienie o uzależnieniu generowanych przez niektóre z nich, a jeśli mówimy o platformach komunikacji między ludźmi i takiej rozrywce, to nie ma wątpliwości, że Facebook doskonale ucieleśnia tę definicję.

Z tego powodu wiemy, że wielu naszych czytelników byłoby więcej niż podekscytowanych możliwością skorzystania z tej sieci społecznościowej. Możesz uzyskiwać dostęp do Facebooka nawet w trybie offline dostępnych w ich terminalach ani 3G, ani 4G LTE, ani WiFi, ani nic.

W tym artykule znajdziesz bardzo łatwy i szybki sposób na osiągnięcie iWprowadzaj i komentuj posty na Facebooku w trybie offline.

Facebook działa teraz bez połączenia z Internetem

To, o czym mówiliśmy, ma zatem związek z faktem, że twórcy Facebooka nie chcą pozostawiać niczego przypadkowi. Facebook ogłosił, że możemy mieć dostęp do głównej sieci społecznościowej nawet w niesprzyjających sytuacjachtakich jak brak dostępu do Internetu.

Jest to system, który w zasadzie pozwala nam na trzy rodzaje rozwiązań: po pierwsze aktualizacja nowych stanów, po drugie lubić posty innych użytkownikówi wreszcie komentuj stany innych.

Oczywiście na pewno w tym momencie zastanawiacie się, jak działa nowy system komentarzy offline Facebooka i pod tym względem musicie wiedzieć, że jest to sytuacja poprawiona z powyższego. Wcześniej mieliśmy tylko kilka sztuczek na Facebooku, aby aktualizować statusy i je polubić, ale teraz firma dodała również komentowanie postów innych osób, nawet wtedy, gdy nie ma dostępnych sieci.

osoba logująca się do facebooka

Jak Facebook działa offline

W rzeczywistości system jest niezwykle prosty iz pewnością bardzo szybko się z nim zapoznasz. Dzięki tym najnowszym aktualizacjom Facebook zajmie się zapisaniem wiadomości, i automatycznie, gdy ponownie uzyskamy połączenie. To sama sieć społecznościowa publikuje ten komentarz, który pozostawiliśmy w toku, mówiąc w pewien sposób.

To bardzo przydatna sytuacja, bo w ten sposób nie będziemy musieli oglądać, jeśli komentarz został opublikowany. Okazuje się, że jest to jeden z najlepszych sposobów na uniknięcie tylu niedogodności, jakie może powodować ciągła utrata połączeń. Jedynym minusem byłoby to, że jeśli popełniłeś błąd i nie zdawałeś sobie z tego sprawy, będziesz musiał pamiętać o edytowaniu lub usuwaniu komentarza po jego opublikowaniu.

Z drugiej strony Facebook chce również oferować lepszą obsługę wszystkim użytkownikom, którzy niestety muszą cierpieć powolne połączenia z obszarów, w których mieszkajązarówno mobilne, jak i Wi-Fi.

Gdy te treści nie są ładowane z powodu niewielkiej ilości danych, którymi dysponujemy, zanim je straciliśmy, ale teraz załaduje się automatycznie gdy sieć społecznościowa wykryje te oczekiwane połączenia.

I choć niektórzy użytkownicy uważają, że mogłoby to być ciekawe, ale nieefektywne rozwiązanie, bo zapewniają, że z jednej strony pomogłoby, ale że może zjeść baterię terminala. Amerykański Facebook zapewnia jednak, że tak nie jest i nie będziemy musieli się o nic martwić.

Podobnie, gdy masz tego typu problem, a zwłaszcza jeśli Twój telefon komórkowy nie ma wystarczającej ilości pamięci RAM lub ROM, zalecamy pobranie Facebook Lite, lekka wersja sieci społecznościowej dla tego typu sytuacji. W ten sposób oszczędzisz pamięć w telefonie i zapobiegniesz jego przeładowaniu i spowolnieniu działania.

W takim przypadku, gdy prawie nie masz pamięci w telefonie, zaleca się usunięcie dodatkowych aplikacji. Na przykład, jeśli masz Zainstalowana aplikacja czatu na Facebooku, możesz go usunąć i używać komunikatora bez konieczności jego instalowania. Jest to już coś, co ma wyraźnie związek z kryteriami i potrzebami danej osoby, jest to coś, o czym tylko Ty możesz zdecydować.

Podoba Ci się ta nowa funkcja Facebooka, gdy nie mamy pod ręką Internetu?

dołącz do naszego kanału telegram