Skip to content

Jak usunąć filtry z historii na Instagramie — szybka i łatwa metoda

13 de Listopad de 2021

Historie z portalu społecznościowego Instagram są prezentowane jako alternatywa dla Snapchata. Charakteryzują się zdjęciami lub filmami w formacie pionowym na pełnym ekranie. Możesz uzupełnić swoje historie tekstami, wzmiankami, tagami, ankietami, hashtagami i wieloma innymi. Jeden z najczęściej używanych sposobów edycji Nasze zdjęcia są wyposażone w filtry Instagrama, które możesz modyfikować zgodnie z własnymi preferencjami.

Chociaż historie są publikowane przez 24 godziny, pozostają w pamięć serwera sieci partnerskiejl, więc możesz sprawdzić, kiedy chcesz. Pozostali użytkownicy nie będą mogli tego zobaczyć, ale Ty jako właściciel będziesz miał tę korzyść. Masz kalendarz, w którym możesz zobaczyć, kiedy go opublikowałeś, oraz mapę, na której możesz zobaczyć, gdzie byłeś w tym czasie. Będziesz mieć możliwość ustawienia swojej historii jako polecanej i zachowania jej na stałe w swoim profilu.

Jakie są sposoby na usunięcie filtrów, których już nie używasz w swoich historiach na Instagramie?

Każdy, na przykład, tworząc historię urodzinową, korzysta z filtrów na Instagramie, ale niewielu wie, jak dostosować go w zależności od upodobań każdej osoby, aby był wygodniejszy w użyciu. Funkcja „Zarządzaj filtrami” to nowa funkcja, która pozwala sortować filtry według preferencji i odrzucać te, których nie używasz. Sposób zarządzania tymi filtrami to panel „Administracja filtrów” lub z poziomu edytora.

Z karuzeli efektów

Nie ma wątpliwości, że filtry te stały się najczęściej używane w ostatnich latach. Aby dodać filtry do swoich historii, wystarczy znaleźć twórcę i dodać filtr do swojego konta. Obecnie na platformie znajdują się tysiące filtrów, co prowadzi nas do dodania ich wielu, a następnie zaprzestania ich używania. Wielokrotnie używamy ich do późniejszego udostępniania historii z Instagrama na WhatsApp, ponieważ mamy więcej filtrów. Aby pozbyć się tych filtrów powinieneś tylko:

 • Wejdź na platformę Instagram i wybierz opcję wgrania nowej historii.
 • Po wejściu do historii zobaczysz w opcji „Normalne” wszystkie pobrane filtry. Przejdź do tego, który chcesz usunąć i naciśnij nazwę.
 • Gdy pojawi się wyskakujące okienko, musisz nacisnąć opcję „Więcej”.
 • Ze wszystkich opcji musisz wybrać tę, która mówi „Usuń”. Filtr zostanie usunięty z karuzeli.

Bezpośrednio z pamięci podręcznej

Po wykonaniu tych kroków, musisz upewnić się, że filtr został wymazany. Robisz ten krok, czyszcząc pamięć podręczną aplikacji na swoim urządzeniu. Aby krok po kroku wyczyścić pamięć podręczną na urządzeniu z Androidem, musisz:

 • Przejdź do „Ustawień” telefonu. W tym miejscu przejdź do sekcji „Aplikacje”.
 • W „Aplikacjach” wybierasz opcję „Instagram”.
 • Na Instagramie wybierz sekcję „Pamięć”.
 • Po tym kroku wybierz opcję „Wyczyść pamięć podręczną”.

telefon z historiami na Instagramie

Jak usunąć filtr, którego nie chcesz już widzieć na swoim zdjęciu?

Wiele razy mamy dobre zdjęcia, na których jakiś użytkownik umieścił dodatkowy filtr, najczęściej jest to filtr rozmytego tła, który może różnić się od osobistych preferencji. A może ma jakieś tandetne naklejki lub emotikony. Na szczęście istnieją sposoby na obejrzenie oryginalnego zdjęcia, bez dodatków. Aby odzyskać zdjęcie i przywrócić je do pierwotnego stanu, usuń filtry i dodane elementy, są aplikacje, które chociaż nie odzyskują zdjęcia w całości, pozostawiają bardzo podobne.

Jakich aplikacji możesz użyć do usunięcia filtrów ze zdjęć i filmów, których już nie chcesz używać?

Aby przeprowadzić odzyskiwanie oryginalnego zdjęcia, usuń filtr lub usuń emotikony, naklejki lub niechciane obiekty, możesz korzystać z niektórych aplikacji. Po prostu pobierz je bezpośrednio na urządzenie mobilne lub komputer. Niektórzy z nich są:

 • Snapseed: kompletny edytor zdjęć
 • Usuń obiekt: Usuń obiekty
 • Arsal Nazir: Usuń obiekty
 • Retusz zdjęcia: usuń logo i znaki wodne
 • Image Noise Remover & Enhancer: Wyeliminuj hałas
 • Adobe Photoshop Express: Edytor zdjęć

osoba korzystająca z telefonu

Jak możesz zarządzać filtrami, których chcesz, a których nie chcesz używać na Instagramie?

Funkcja „Zarządzaj filtrami” pozwoli Ci stworzyć porządek, pokazać lub ukryć filtry na Twojej liście w aplikacji. Ta funkcja pojawi się, gdy masz zamiar opublikować zdjęcie. Gdy opublikujesz zdjęcie, pojawi się panel ze wszystkimi filtrami dostępnymi dla Twojego zdjęcia. Możesz zarządzać swoimi filtrami na dwa sposoby:

 • Filtry przeciągania i upuszczania: Możesz przeciągnąć filtr do żądanej pozycji menu, a jeśli chcesz go ukryć, przeciągnij go w kierunku środka ekranu. Jeśli chcesz pokazać to ponownie później, możesz to zrobić bezpośrednio z panelu konfiguracji filtra.
 • Z panelu administracyjnego filtrów: Aby uzyskać dostęp do tego panelu, przeciągnij się na dół listy filtrów i wybierz opcję „Zarządzaj”, gdzie zobaczysz pełną listę aktywnych i ukrytych filtrów. Aby przenieść filtry, po prostu naciśnij trzy paski i przejdź do żądanej pozycji. Aby zapisać dowolną konfigurację, po prostu naciśnij „X” powyżej.