Skip to content

Jak usunąć filtr z historii na Instagramie? – Zarządzaj nimi łatwo

18 de listopad de 2021

Filtry na Instagramie stały się niezbędnym elementem, który nadaje odrobinę oryginalności momentom, którymi chcesz podzielić się w swoich historiach. Ale czasami, niektóre z tych filtrów są niemodnelub nie chcesz ich już używać; więc konieczne staje się ich wyeliminowanie. Jeśli zastosujesz odpowiednią procedurę, będziesz mógł usuwać i zarządzać filtrami Instagrama bez niedogodności.

Co zrobić, aby ukryć nazwy filtrów w relacjach na Instagramie?

Jeśli chcesz zrobić zdjęcie za pomocą filtra na Instagramie, czy to zdjęcie, czy film, i natychmiast je udostępnij; powinieneś wiedzieć, że nie będziesz w stanie tego zrobić. Ponieważ proces ukrywania nazwy filtra obejmuje kilka bardziej szczegółowych kroków. Przede wszystkim musisz przejść do sekcji „Twoja historia” na platformie i wybrać filtr, którego chcesz użyć.

Po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu wideo należy wybrać ikonę oznaczoną strzałką skierowaną w dół. Jest to opcja zapisania elementu, który przechwyciłeś za pomocą filtra na swoim urządzeniu; nie będzie zawierać nazwy użytego efektu. Później, musisz przejść do swojej galerii na urządzeniu i wybierz element, który wcześniej przechwyciłeś.

Teraz będziesz musiał wybrać opcję udostępniania, a następnie pole odpowiadające „Historii” z Instagrama. Na koniec musisz wprowadzić ustawienia dla publiczności, która będzie miała dostęp do historii i wybrać opcję „Udostępnij”, aby opublikować ją w swoich historiach. W ten sposób, pomimo użycia filtra, nazwa efektu nie będzie wyświetlana w twoich opowieściach.

Jak usunąć filtry pojawiające się w historiach na Instagramie?

Platforma Instagram pozwala wyeliminować dowolne filtry dostępne w opowiadaniach w sieci społecznościowej. Niezależnie od tego, czy są to te, które wskazałeś jako jeden z twoich ulubionych, a także te, które aplikacja sugeruje, abyś używał w swoich opowiadaniach. Aby to zrobić, najpierw musisz wejść na platformę Instagram i przejdź do sekcji „Twoja historia”, a następnie wybierz opcję zidentyfikowaną jako „Aparat”.

Tam przednia kamera urządzenia otworzy się domyślnie, musisz przejść do dolnej części okna. Zauważysz, że zapisane filtry są wyświetlane po lewej stronie przycisku przechwytywania; natomiast te sugerowane przez aplikację znajdują się po prawej stronie.

Kiedy znajdziesz filtr, który chcesz usunąć z historii na Instagramie, musisz go wybrać i dotknąć jego nazwy; znaleźć pod przyciskiem przechwytywania. Spowoduje to przejście do menu poszczególnych opcji filtra, należy zaznaczyć pole oznaczone jako „Usuń efekt”. Spowoduje to usunięcie filtra z sekcji historii na Instagramie.

historie na Instagramie

W jaki sposób można się upewnić, że Twoje filtry zostały usunięte?

Czasami platforma ma błędy w wykonywaniu poleceń, o które prosisz. Tak więc filtr, który zdecydowałeś się usunąć, może być nadal dostępny nawet po prawidłowym wykonaniu procedury.

Wyczyść pamięć podręczną aplikacji

Wyczyszczenie pamięci podręcznej Instagrama pozwoli Ci upewnić się, że filtr, który usunąłeś ze swoich historii, został poprawnie usunięty. Ponieważ spowoduje to zresetowanie pamięci podręcznej, i wszelkie zapisane dane związane z filtrem zostaną usunięte. Pierwszym krokiem do wyczyszczenia pamięci podręcznej Instagrama na telefonie komórkowym, jeśli korzystasz z telefonu komórkowego z systemem Android, będzie przejście do aplikacji „Ustawienia” na urządzeniu.

Po wejściu musisz przejść do sekcji „Aplikacje” i wybrać aplikację Instagram, możesz skorzystać z paska wyszukiwania, aby szybciej ją znaleźć. Tam należy zaznaczyć pole „Przechowywanie”, aby w końcu dotknij opcji o nazwie „Wyczyść dane z pamięci podręcznej aplikacji”.

Ta procedura spowoduje, że urządzenie usunie dane dotyczące Instagrama zapisane na urządzeniu. Pamiętaj, że z urządzenia iPhone nie będziesz mógł usunąć pamięci podręcznej Instagrama.

aplikacja na Instagram

Ponowne uruchomienie aplikacji

Aby ponownie uruchomić Instagram, bez konieczności całkowitego odinstalowania aplikacji z telefonu komórkowego, musisz uzyskać dostęp do „Ustawień” urządzenia. Tam będziesz musiał wybrać pole „Aplikacje”, a następnie wybrać aplikację Instagram, wśród której zainstalowałeś.

Kiedy jesteś w tej sekcji, Musisz wybrać opcję zidentyfikowaną jako „Wymuś zatrzymanie” o „Zatrzymaj aplikację”; Będzie to zależeć od używanej wersji Androida.

Ta procedura wymusi zatrzymanie działania aplikacji w tle. Będziesz musiał ponownie wejść na Instagram, aby aktywować aplikację i cieszyć się jej platformą.

Jeśli chcesz ponownie uruchomić aplikację na urządzeniu iPhone, pamiętaj, że nie będziesz w stanie wykonać akcji. Jeśli nie, to ustawienia iOS natychmiast zaprasza do odinstalowania aplikacji. Jeśli nie chcesz go odinstalować, możesz spróbować ponownie uruchomić urządzenie, aby wyeliminować wszelkie polecenia, które nie pozwalają na prawidłowe usunięcie filtra.

Jak zarządza się filtrami historii na Instagramie?

Pierwszy krok, który musisz zrobić, aby osiągnąć dodać lub usunąć nowe filtry w sekcji „Twoja historia” Instagrama to przejście do tej sekcji po zalogowaniu się na platformie. Tam będziesz mieć serię filtrów, które są w trendzie, po prawej stronie przycisku przechwytywania.

Będziesz mógł zapisać filtry sugerowane przez Instagram na swoim koncie, aby używać ich w historiach; wybierając ikonę dodawania wyświetlaną pod przyciskiem przechwytywania, po wybraniu konkretnego filtra. Teraz filtry, w których zastosowałeś tę metodę, zostaną wyświetlone po lewej stronie przycisku przechwytywania historii.

Podobnie, jeśli przesuniesz wszystkie filtry w lewo, możesz uzyskać dostęp do narzędzia wyszukiwania. Ta opcja przeniesie Cię do galerii filtrów, w której możesz dodać ten, który wolisz, do domyślnego w historiach. Aby je wyeliminować, będziesz musiał zastosować proces, który wskazaliśmy wcześniej, aby usunąć filtry.

dołącz do naszego kanału telegram