Skip to content

Jak ustawić YouTube Web w trybie ciemnym? – Ustawienia ekranu

20 de maj de 2022

Dla większej ochrony wzroku, YouTube oferuje ciemny motyw. Podobnie jak niektóre aplikacje i telefony, wersja internetowa tej platformy wideo również oferuje tę opcję. Ponieważ możesz zainstalować ten czarny wygląd na swoim komputerze, ponieważ jest on mniej szkodliwy dla twoich oczu.

Jakie kroki należy wykonać, aby aktywować tryb ciemny w YouTube?

Światło, które postrzegasz, patrząc każde urządzenie elektroniczne wpływa na twój wzrok stopniowo. Z tego powodu różne sieci społecznościowe oferują swoim użytkownikom możliwość aktywacji tego trybu. W przypadku umieszczenia ciemnego trybu YouTube na swoich urządzeniach jest to dość proste, ponieważ dzięki niemu uzyskasz mocny czarny lub szary wygląd na ekranie komputera.

Należy pamiętać, że ta przydatna wersja Nie ogranicza się to do aplikacji mobilnej. Ponieważ jest również dostępny dla technologii internetowej YouTube. Tak więc, jeśli korzystasz z sieci społecznościowych na komputerze, nadal możesz uzyskać dostęp do trybu ciemnego w następujący sposób:

YouTube z komputera z systemem Windows

Bez wątpienia korzystanie z białego interfejsu tej sieci społecznościowej wideo wywiera presję na oczy. Cóż, kontrast, jaki generuje między tłem a filmami, jest fatalny. Z tego powodu, jeśli chcesz odpocząć swoim oczom podczas przeglądania treści na komputerze z systemem Windowswykonaj następujące czynności:

  1. Wprowadź swoje konto YouTube z komputera i naciśnij obraz swojego awatara.
  2. Możesz także kliknąć trzy pionowe kropki, które otrzymasz w prawym górnym rogu.
  3. Teraz pojawi się menu opcji, w którym możesz wybrać linię o nazwie „Wygląd”.
  4. Następnie musisz wybrać sekcję „Ciemny motyw”, aby zacząć cieszyć się czarny kolor wygląd na ekranie.
  5. Ponadto, jeśli chcesz odwrócić proces, możesz wybrać wersję uproszczoną lub wybrać opcję „Użyj motywu urządzenia”. To automatycznie aktywuje normalny wygląd twojego komputera.

Jeśli używam YouTube na moim Macu

Ta nieprzezroczysta wersja jest bardzo przydatna do ochrony wzroku i sterowania jasnością ekranu na komputerze Mac. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się prawidłowego sposobu aktywacji trybu ciemnego na YouTube i regulacji inne sztuczki, które oferuje ta technologia.

chroń wzrok w trybie ciemnym youtube

Korzystanie z wersji nocnej do oglądania filmów jest dość proste, wystarczy otworzyć menu rozwijane swojego konta YouTube. Ale na Macu możesz pójść znacznie dalej i zastosować tę modalność do całego systemu. W ten sposób zmiana zostanie dokonana automatycznie wraz z przejściem ze światła dziennego na nocne.

Główne korzyści, jakie uzyskam, korzystając z trybu nocnego YouTube na moim komputerze

ten zmiana w odcieniu białego interfejsu ekranu podczas oglądania filmów, bez wątpienia wpłynie to mniej na twój wzrok. W rzeczywistości, jeśli zainstalowałeś wersję YouTube na Androida, będziesz mógł zauważyć, że w trybie ciemnym oszczędzasz baterię i możesz lepiej oglądać filmy z platformy.

Jednak korzystanie z tej modalności na komputerze przynosi wiele korzyści. Zwłaszcza jeśli otoczenie jest wtedy ciemne, należy wyregulować jasność w tym trybie nocnym platformy. Dlatego aktywując tę ​​szarą paletę na YouTube, osiągniesz:

Pomaga odpocząć oczom i nie zmienia cyklu dobowego

Nie ma wątpliwości, że aktywacja trybu nocnego w celu oglądania filmów na platformie przyniesie korzyści Twojemu wzrokowi. Ponieważ fizyczne zmiany zachodzące podczas cyklu dobowego nie są zaburzone. To znaczy, że w ciągu dnia i nocy interfejs ekran dostosuje się do harmonogramu Dobrze.

aktywuj tryb ciemny youtube na telefonie komórkowym

Ten odpoczynek, który poczujesz w swoich oczach, wynika z faktu, że zmniejszysz rozszerzenie źrenicy. Ponieważ oświetlenie ekranu będzie przyciemnione, możesz wyszukiwać filmy, które chcesz używanie czarnego tła, które rozluźnia twoją wizję. W ten sposób po pewnym czasie przed ekranem zauważysz mniejszą wagę w widoku.

Odczujesz więc zmniejszenie zmęczenia oczu, ze względu na zmianę białego interfejsu. Ciemnoszary lub czarny kolor ekranu obniży napięcie oczu i uniknie problemów z astygmatyzmem.

Poprawia wydajność przeglądania na komputerze

Jeśli chodzi o działanie komputera, włącz tryb ciemny, aby oglądać filmy na YouTube zmniejsza zużycie baterii. To samo dzieje się, gdy używasz go na swoim urządzeniu mobilnym. Cóż, jest to jedna z aplikacji, które kiedyś używały wyższego poziomu obciążenia.

Z tego powodu zmiana białego interfejsu na tryb nocny zmniejszy zużycie energii i poprawi wydajność przeglądania na komputerze. Ponadto ciemny motyw jest wersją najczęściej używaną przez twórców aplikacji i twórców treści.

W ten sposób będziesz mógł to zauważyć, edytując swój kanał na YouTube i udostępniając filmy. Nawigacja po komputerze będzie bardziej efektywna podczas używania ciemnych pikseli na ekranie. Cóż, w ten sposób będziesz lepiej postrzegać kolory tworzonych treści.

aktywuj tryb nocny na youtube web

Zapewnia użytkownikowi niezwykle nowoczesny styl

Chociaż najważniejsze są korzyści dla zdrowia wzroku, nie możemy nie wspomnieć o profesjonalnym wyglądzie, jaki zapewnia tryb nocny. Niezależnie od tego, czy używasz go na YouTube lub dowolna aplikacja na telefoniebędzie to wyglądało dość nowocześnie.

Z tego powodu tryb ciemny platformy zapewnia doskonałe wrażenia użytkownika, co bardzo dobrze pozycjonuje usługi Google. Ponieważ jego twórcy zawsze myślą o komforcie ludzi, którzy mają dostęp do największej platformy wideo na świecie.

Oferują więc nowoczesne opcje w swoich narzędziach. W ten sposób mogą wyprzedzić krzywą. Do tak samo jak inne platformy streamingowe jak Disney Plus, Netflix czy HBO. Którzy zapewniają swoim użytkownikom ten nowoczesny wizerunek, o ciemnym i profesjonalnym wyglądzie.

dołącz do naszego kanału telegram