Skip to content

Jaki jest prawidłowy sposób aktywacji trybu ciemnego w YouTube?

7 de wrzesień de 2021

YouTube stał się obecnie najczęściej używaną platformą wideo na świecie i aby tak się stało, musi integrować nowe funkcje. I w tym sensie możemy docenić niektóre, które wizualnie nam przynoszą korzyści, dzięki czemu możemy spędzić więcej czasu przyklejonego do naszego ekranu, dzięki czemu nauczymy się prawidłowy sposób aktywacji trybu ciemnego w Youtube.

Tryb ciemny to funkcja, którą przyjęło większość aplikacji i platform do wizualnej ochrony użytkowników. Od tego czasu udowodniono szkodliwy wpływ długotrwałej ekspozycji na intensywne światło z ekranów naszych komputerów osobistych, laptopów i urządzeń mobilnych.

Dlatego aktywacja tego trybu zapewni nam ogromne korzyści dla naszego zdrowia wzroku, a zwłaszcza podczas korzystania z platform takich jak YouTube. Gdzie spędzamy wiele godzin oglądając różnorodne filmy, które są wyświetlane w ten sposób. Ale, Czy naprawdę wiemy, jakie są zalety aktywacji trybu ciemnego?

Jakie są główne zalety korzystania z trybu ciemnego?

Kiedy aktywuj tryb ciemny na dowolnym urządzeniu których używamy do przeglądania sieci społecznościowych lub platform odtwarzania wideo, takich jak YouTube. Udało nam się znacznie zmniejszyć intensywność światła emitowanego przez ekran, czyniąc czytanie bardziej komfortowym i eliminując lub przynajmniej minimalizując zmęczenie oczu, podrażnienie i zmęczenie.

Kolejną zaletą, którą można docenić, jest to, że wszystkie funkcje kontrastu, jasności i koloru są utrzymywane na najniższych wartościach. Co stanowi ogromną oszczędność energii i dlatego pozwoli nam korzystać z telefonu komórkowego przez długie godziny bez ładowania. Ponadto interfejs graficzny, który aplikacje pokazują po włączeniu trybu ciemnego, jest bardzo elegancki i estetyczny.

Czy korzystanie z trybu ciemnego w YouTube ma wpływ na długoterminowe czy krótkoterminowe?

Korzystanie z trybu ciemnego w YouTube może oznaczać zmianę, którą zauważysz od pierwszej chwili, gdy go aktywujesz. Ponieważ będziesz w stanie zweryfikować, że zmęczenie wzroku i inne dyskomforty wynikające z ekspozycji na intensywne światło ekranu drastycznie się zmniejszają. Zwłaszcza jeśli znajdziesz się w pomieszczeniu z niewielkim oświetleniem lub bez oświetlenia.

strona na youtube

To samo mogą odczuć osoby noszące okulary z powodu wad wzroku, a to dlatego, że tryb ciemny został stworzony po to, aby uniknąć trwałego uszkodzenia w wizji użytkowników. Chociaż mogą istnieć krytycy, którzy upierają się przy nieskuteczności tego trybu, istnieje wiele dowodów naukowych potwierdzających korzyści płynące z trybu ciemnego w krótkim okresie.

Skąd mogę zmodyfikować motyw YouTube?

Oto, jak łatwo można włączyć tryb ciemny podczas korzystania z YouTube. I będzie to tak proste, jak dezaktywacja powiadomień YouTube z telefonu komórkowego, a pamiętaj, że jest to funkcja, którą możesz dezaktywować w dowolnym momencie, więc będziesz jej używać tylko wtedy, gdy chcesz, zobaczmy wtedy jak aktywować ten tryb na komputerze, laptopie lub telefonie komórkowym.

PC lub laptop

Aktywacja ciemnego motywu z komputera osobistego jest niezwykle łatwa i wystarczy, że wykonasz te instrukcje. Najpierw wejdź na platformę YouTube i zaloguj się za pomocą lub bez adresu e-mail Google. Następnym krokiem jest przejście do obrazu swojego profilu, który będzie znajdować się w prawej górnej części ekranu.

laptop youtube

I musisz tam kliknąć, ta akcja wyświetli menu opcji i musisz kliknąć „Ciemny motyw”, który wskaże, że jest dezaktywowany. Teraz wyświetli się okno z informacją o trybie ciemnym i przełącznikiem, który musisz przesunąć w prawo, aby go aktywować, w ten sposób tryb ciemny YouTube zostanie aktywowany w Twojej przeglądarce.

Urządzenie przenośne

W przypadku chęci włącz tryb ciemny YouTube z telefonu komórkowego, wykonasz następujące czynności, wejdź na platformę. Gdy to zrobisz, przejdź do prawego górnego rogu i kliknij swoje zdjęcie profilowe. W ten sposób na ekranie wyświetli się menu opcji i w naszym przypadku należy kliknąć „Ustawienia”.

W ten sposób wprowadzisz konfigurację i przeniesie Cię ona do nowego okna, w którym musisz wybrać pierwszą opcję 'Ogólne’. Zostaniesz przeniesiony do nowego okna, które zawiera kilka opcji, a wśród nich „Ciemny motyw”. Aby ją aktywować, wystarczy przesunąć przełącznik w prawo, zmieni się on na niebieski kolor wskazując, że funkcja jest aktywna.

Czy jest jakiś inny motyw poza ciemnym i białym?

Jak już Ci pokazaliśmy, teraz możesz aktywować ciemny motyw YouTube za pomocą komputera osobistego lub telefonu komórkowego, ale możesz także użyć dwóch innych funkcji, które są jasnym motywem, lub skorzystać z motywu oferowanego przez Twoje urządzenie. To jedyne narzędzia, z których YouTube korzysta na razie, aby zminimalizować szkodliwe skutki odblasków na ekranie.

youtube telefon komórkowy

Czy tryb ciemny jest zapisany na moim koncie YouTube?

Ważne jest, aby zrozumieć, że zmiany, które wprowadzasz w konfiguracji platformy YouTube, są wprowadzane z Twojego konta. Dlatego aktywując Ciemny motyw, ta zmiana jest zapisywana automatycznie i możesz odwrócić proces tylko poprzez ponowne wprowadzenie w Ustawieniach i dezaktywacji funkcji lub trybu.

Czy tracę tryb ciemny podczas przełączania kont?

Tak, podczas zmiany konta nie możesz korzystać z trybu ciemnego, chyba że aktywujesz tę funkcję na nowym koncie. Dlatego konieczne będzie wykonanie kroków, które wcześniej wyjaśniliśmy, i wprowadzenie nowego konta, abyś mógł aktywować ciemny motyw YouTube na swoim komputerze lub smartfonie.

Czy mogę używać swojego konta na innych urządzeniach?

Do załóż konto na YouTube, będziesz mieć do niego dostęp z dowolnego urządzenia, zarówno mobilnego, jak i stacjonarnego. I to jest jedna z zalet, jakie oferuje nam YouTube jako wiodąca na świecie platforma wideo. Wśród innych zalet tej platformy będziesz miał możliwość stworzenia kanału w kilka minut i jak możesz się nauczyć, jak bardzo łatwo jest poprawnie aktywować tryb ciemny

dołącz do naszego kanału telegram