Skip to content

Jak umieścić „przewodnik” w mojej historii na Instagramie? -Tworzenie i wysyłka

16 de grudzień de 2021

Instagram jest dziś jedną z najczęściej używanych sieci społecznościowych na świecie, a niedawno udostępniłem nową funkcję, dotyczącą przewodników. A jeśli już masz, tutaj Ci powiemy jak możesz podzielić się tym w historii na Instagramie, a także porozmawiamy o tym, jak działa to nowe narzędzie.

Jak działają „Przewodniki” Instagrama?

Przewodniki na Instagramie, w skrócie, To nowa sekcja na profilu na Instagramie, a za ich pośrednictwem możesz zgłaszać sugestie lub rekomendacje produktów lub miejsc, które są publikowane w ramach platformy. Jeśli jednak nadal nie jest dla ciebie jasne, jak działają przewodniki, w tym artykule powiemy ci.

Taka sama dynamika jak „momenty” na Twitterze

Podobnie jak w momentach Twittera, poradniki na Instagramie mają bardzo podobną dynamikę, ponieważ za ich pośrednictwem można zasugerować lub wypromować dowolny konkretny produkt lub miejsce.

Zbiór publikacji

Poradniki na Instagramie działają również jako zbiór publikacji, można powiedzieć, że jest jak katalog, w którym można umieścić kilka publikacji.

Jakie przewodniki można tworzyć na Instagramie, aby udostępniać je znajomym?

Tworząc przewodnik na swoim osobistym koncie na Instagramie, są różne typy a tutaj opowiemy szczegółowo każdy z nich:

 • Przewodnik po produktach: Jeśli wybierzesz ten rodzaj Przewodnika, możesz wybierać pomiędzy tymi profilami, które mają dowolny rodzaj produktu, możesz skorzystać z tych, które zapisałeś lub polubiłeś lub po prostu znaleźć je za pomocą wyszukiwarki. Należy zauważyć, że jeśli w Twoim profilu jest również produkt, możesz go wybrać. Będąc w profilu, w którym zamierzasz otrzymać produkt, aby z niego skorzystać, wystarczy go kliknąć. Na koniec, przewodnik, w którym możesz go edytować, czyli możesz dodać tytuł lub opis.
 • Drugi rodzaj przewodnika to przewodnik po miejscach: To jest bardzo używane przy polecaniu lub znajdowaniu miejsca W szczególności, jeśli wybierzesz Miejsca, możesz wybrać dowolną lokalizację z listy na Instagramie, aby szybciej znaleźć miejsce lub lokalizację, możesz użyć paska wyszukiwania. Podobnie jak w poprzednim typie listy, publikując jedno z miejsc, możesz również umieścić tytuł lub opis, jeśli chcesz.
 • Ostatnim rodzajem przewodnika są publikacje, tutaj możesz wybrać publikację swojego profilu lub te, które zapisałeś z innych kont.

narzędzie prowadzące

Jak możesz stworzyć swój pierwszy przewodnik po Instagramie z telefonu komórkowego?

Aby zrobić swój pierwszy poradnik na Instagramie z telefonu komórkowego, najpierw musisz mieć pobraną aplikację w najnowszej wersji, a następnie ją wprowadzić. Należy zauważyć, że podczas tworzenia przewodnika zostaną wykorzystane wszelkie informacje, które są już opublikowane na Instagramie.

Musisz więc upewnić się, że to, czego użyjesz do przewodnika. Następnie, aby po raz pierwszy opublikować przewodnik musisz wykonać następujące kroki:

 1. Wprowadź swoje osobiste konto na Instagramie.
 2. Tam kliknij ikonę, która ma kształt +. I jest w prawym górnym rogu.
 3. Klikając tę ​​ikonę, możesz zobaczyć różne opcje, takie jak między innymi Rolki, Historie. Tutaj musisz wybrać ten, który nas interesuje i jest to opcja przewodnika.
 4. Po kliknięciu opcji utworzenia przewodnika pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to wybrać rodzaj przewodnika, który chcesz utworzyć. W poprzedniej części wspomnieliśmy już o każdym z nich.
 5. Wybierając rodzaj przewodnika możesz umieścić opis.
 6. Po umieszczeniu tytułu i opisu wystarczy kliknąć Zapisz.
 7. Po zakończeniu zapisywania poradnika w naszym profilu pojawi się nowa sekcja.
 8. I za każdym razem, gdy ktoś odwiedza Twój profil, może go zobaczyć.
 9. Gotowe, tak łatwo jest stworzyć przewodnik po raz pierwszy na Instagramie.

logo instagrama na telefonie

Jakie są kroki, aby udostępnić przewodnik ze swojego profilu w historii?

Jeśli chcesz podzielić się przewodnikiem po swoim osobistym profilu w historii, jest to bardzo proste, a tutaj zobacz, jak to się robi Powiemy Ci, jak możesz to zrobić. Aby udostępnić przewodnik ze swojego profilu, wystarczy go zlokalizować, a następnie kliknąć samolot lub trzy punkty w prawym górnym rogu, a następnie wybrać udostępnianie w historii, masz również możliwość udostępnienia przez bezpośrednią wiadomość.

Co zrobić, aby udostępnić innym podręcznik użytkownika?

W przypadku, gdy chcesz udostępnić przewodnik od innego użytkownika, proces jest taki sam jak w poprzednim, to znaczy, musisz poszukać profilu, w którym chcesz udostępnić przewodnik, po znalezieniu przewodnika kliknij ikonę samolotu lub wszystkie trzy punkty znajdujące się w prawym górnym rogu, a następnie po prostu podziel się nimi ze swoją historią.

dołącz do naszego kanału telegram