Skip to content

Jak udostępniać połączenia w Skypie? – Łatwe i bezpieczne

28 de luty de 2021

Skype to popularna aplikacja do obsługi wiadomości błyskawicznych, która umożliwia także swoim użytkownikom prowadzenie wideokonferencji. Dzięki swoim funkcjom i narzędziom skype ma możliwość udostępnienia swojego ekranu innemu użytkownikowi.

Tę opcję można wykonać pod warunkiem, że dodałeś użytkownika do swojej książki kontaktowej, a druga osoba to zaakceptuje. W ten sposób osoba, której udostępniasz ekran, może zobaczyć plik biurko komputera tak, jakby znajdowały się przed monitorem.

Jak udostępnić swój ekran innemu użytkownikowi w Skypie

Aby rozpocząć udostępnianie ekranu innej osobie użytkownika w Skypewystarczy wykonać następujące czynności:

  1. Zacznij od zalogowania się na swoje konto Skype.
  2. Następnie znajdź kontakt, z którym chcesz nawiązać połączenie wideo. Następnie rozpocznij wideokonferencję. W tym celu przejdź do sekcji Połączenia, a następnie naciśnij przycisk aparatu i rozpocznij akcję.
  3. Po rozpoczęciu wideokonferencji należy przejść do sekcji opcji, w której zobaczysz specjalną ikonę z + symbol. Po zlokalizowaniu musisz go nacisnąć.
  4. Po naciśnięciu zauważysz, że wyświetli się pasek z różnymi opcjami, wśród których musisz zlokalizować udział B. Po jego naciśnięciu zobaczysz, że uruchomi małe ostrzeżenie, a następnie musisz nacisnąć „Zgodzić się”.
  5. Po zaakceptowaniu możesz zobaczyć, że druga osoba może zacząć widzieć wszystko, co widzisz na pulpicie.

Jak widać, są to bardzo proste i szybkie kroki, dzięki którym możesz udostępnić swój ekran i wyświetlić go innemu użytkownikowi. Może to być bardzo przydatna opcja, gdy potrzebujesz zdalnej pomocy lub masz jakiś problem z plikiem Szt.

Jak działa ta opcja

Jeśli rozmowa, którą prowadzisz, odbywa się na urządzeniu, Windows, Prochowiec lub Linux, czynność udostępniania ekranu może być zupełnie inna, jeśli chodzi o dostęp do niego.

Ważne jest, abyś wiedział, że ta opcja jest tylko kompatybilny z opcjami połączeń audio i wideo, Jednak jest to prawie niemożliwe, aby zrobić to tylko na wspólnym czacie, ponieważ wysyłanie i próbka plików byłyby takie same.

Gdy opcja „Udostępnij ekran” jest aktywna, można wykonać screencast, który pokazuje nam bezpośrednio to, co widzi inny użytkownik w czasie rzeczywistym.

Udostępnij ekran z urządzenia z systemem iOS lub Android

Jeśli korzystasz z aplikacji Skype na swoim urządzeniu Smartfon lub tabletu z systemem Android można skorzystać z funkcji udostępniania ekranu. Jednak nie będzie to tak dobre, jak wersja mobilny. Mimo to dobrze, że wiesz, jak go zaktualizować i jakie korzyści może ci przynieść.

Podobnie, podobnie jak w przypadku wersji przeznaczonej dla komputerów stacjonarnych, funkcja wspólnego ekranu działa poprzez różne złożone tabele, dzięki którym obaj użytkownicy będą mogli wyraźnie zobaczyć, jak ekran i aplikacje osoby, która udostępnia, przez cały czas. .

udostępnij rozmowę wideo

Podobnie jak w przypadku wersji komputerowej, wystarczy wpisać rozmowę i kliknąć przycisk „Więcej”, a następnie poszukać opcji „udostępnij ekran

Chociaż jest to mało znana opcja, jest dość interesująca i przydatna w użyciu. Jest to jednak aplikacja dostępna tylko dla tych urządzeń z systemem Android 6 lub nowszym.

W ten sam sposób powinieneś wiedzieć, że korzystanie z połączeń wideo wiąże się z dużymi wydatkami na korzystanie z baterii telefonu komórkowego i danych mobilnych, więc możesz korzystać ze Skype w trybie offline, ale w przeciwnym przypadku konieczne jest korzystanie a Zezwól na połączenie internetowe, aby uniknąć dodatkowych wydatków na rachunek za telefon komórkowy.

dołącz do naszego kanału telegram