Skip to content

Jak udostępniać lub publikować na Instagramie historie dla mojej listy najlepszych przyjaciół

19 de Maj de 2021

Obecnie opracowano dużą liczbę aplikacji i platform skupiających się wyłącznie na w dziedzinie sieci społecznościowych, więc jeśli chcesz zacząć dzielić się informacjami o sobie lub o określonej aktywności, będziesz miał dużą różnorodność opcji aplikacji do wyboru.

Aplikacje społecznościowe dzisiaj są używane do wszelkiego rodzaju rzeczy, albo tylko jako środek rozrywki, do dzielenia się wskazówkami, a nawet są szeroko stosowane w miejscu pracy, ponieważ można je wykorzystać do rozszerzenia działalności. Do tego i wielu innych rzeczy możemy ich używać, najpopularniejszą i najczęściej używaną aplikacją do tego jest aplikacja Instagram.

Platforma Instagram od momentu powstania w 2010 roku stała się popularną aplikacją i jedną z najczęściej używanych przez społeczność, licząc z ponad 100 milionami aktywnych użytkowników na swoich platformach w 2012 roku, ze względu na wygodną konstrukcję i innowacyjne funkcje, które umożliwiały użytkownikom udostępnianie zdjęć i filmów.

Z biegiem czasu i po kupieniu przez giganta Facebook Aplikacja Instagram zdołała opracować nowe funkcje i opcje, wprowadzając je w trakcie swoich aktualizacji, jedną z najczęściej używanych jest opcja udostępniać historie

Co to są Instagram Stories i jak są używane?

Instagram Stories to opcja tej samej platformy, aby móc udostępniać zdjęcia i filmy a to z kolei możesz dodać muzykę, która w przeciwieństwie do zwykłych publikacji są to tymczasowe treści, które będą dostępne dla twoich obserwujących przez okres 24 godzin.

Po zakończeniu tego okresu treść po prostu zniknie dla użytkownikówBędziesz jednak mógł ponownie udostępnić ten sam obraz lub film, umieszczając go w swoim profilu jako plik „polecana historia” gdzie pozostanie na stałe lub do czasu, gdy zdecydujesz się go usunąć.

Istnieje sposób, aby historie, które przesyłasz na platformę Instagram, były widoczne tylko dla określonej grupy osób, które śledzą Twoje konto, ponieważ jest to wybór najlepszych przyjaciół.

Jak publikować historie na Instagramie tylko dla mojej listy najlepszych przyjaciół

Funkcja najlepszych przyjaciół na Instagramie to narzędzie, które platforma oferuje do tworzenia listy, na której będziesz mógł dodawać lub usuwać wybrane osoby, aby mogły zobaczyć określone zdjęcia i filmy które publikujesz w historiach na Instagramie.

Lista najlepszych przyjaciół na Instagramie

Ta opcja może być świetną alternatywą w sytuacjach, gdy chcesz przesłać film lub zdjęcie, które chcesz, aby zobaczyły tylko określone osoby z grupy znajomych, jeśli chcesz zacząć z niej korzystać, pokażemy Ci jak to zrobić:

  1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to uzyskać dostęp do aplikacji Instagram ze smartfona i uzyskać dostęp do opcji ustawień, klikając ikonę trzech poziomych linii
  2. Wybierz opcję „najlepsi przyjaciele” w ustawieniach Instagrama
  3. Pojawi się strona z opisem tej funkcji, naciśnij start, aby rozpocząć korzystanie z tej funkcji
  4. Kliknij przycisk Dodaj, aby rozpocząć dodawanie żądanych użytkowników
  5. Jeśli chcesz usunąć dodanych użytkowników, po prostu kliknij usuń i wybierz użytkowników, których chcesz usunąć
  6. I gotowy! stworzysz swoją listę najlepszych przyjaciół na Instagramie

Instagram Stories również zyskało sławę dzięki narzędziom „filtry” opracowana przez platformę

Takie filtry mogą być prostymi modyfikatorami kolorów, aby obraz wyglądał lepiej, lub ze względu na system rozpoznawania twarzy że ma, możemy go użyć do zmiany twarzy lub zastosowania zabawnych efektów na tym samym obrazie lub filmie.

Jak korzystać z filtrów w Instagram Stories

Aby zacząć korzystać z filtrów w historiach na Instagramie, musisz najpierw mieć zaktualizowana aplikacja Instagram do jego najnowszej wersji aby mieć dostęp do tych funkcji, możesz to zrobić bezpośrednio z aplikacji Google Play Store.

Następnie przejdź do sekcji opowieści, aby rozpocząć robienie zdjęcia lub nagrywanie wideo, aby zacząć korzystać z filtrów przeciągnij przycisk robienia migawki w lewą stronę Aby uzyskać dostęp do domyślnych filtrów Instagrama, naciśnij ten, który chcesz i zacznij nagrywać lub robić zdjęcia