Skip to content

Jak stworzyć wspólną playlistę na Spotify — samouczek na urządzenia mobilne i komputery PC

21 de listopad de 2021

Platformy odtwarzania pozwalają użytkownikom tworzyć listy odtwarzania, aby klasyfikować preferowaną muzykę według sekcji. Jedną z funkcji wyznaczonych przez Spotify, oprócz konwencjonalnych list odtwarzania, są wspólne listy odtwarzania. Gdzie różni użytkownicy mogą dodaj muzykę do tej samej listy jak chcą, po dołączeniu do niego.

Jaka jest procedura tworzenia wspólnej playlisty w Spotify?

Platforma Spotify umożliwia różnym użytkownikom: miksuj swoją muzykę na jednej liście odtwarzania, zwanej wspólną playlistą. Tę listę można utworzyć z dowolnego urządzenia wyposażonego w Spotify, czy to telefonu, czy komputera. Pamiętaj, że użytkownicy, których dodasz do wspólnej playlisty, będą mogli wprowadzać różne zmiany.

Z aplikacji mobilnej

Po wejściu do aplikacji Spotify na swoim urządzeniu musisz przejść do sekcji oznaczonej jako „Twoja biblioteka”. Gdy znajdziesz się w tym oknie, musisz dotknąć opcji „Lista odtwarzania” a następnie będziesz musiał uzyskać dostęp do listy odtwarzania. Może to być utworzona przez Ciebie playlista lub nowa, którą chcesz utworzyć wyłącznie w celu współpracy.

Gdy znajdziesz się na wybranej liście odtwarzania, dotknij trzech poziomych kropek w prawym górnym rogu ekranu. W menu opcji, które zostanie wyświetlone, musisz zaznaczyć pole o nazwie „do współpracy”. Ten wygeneruje adres linku, który możesz udostępnić z kim chcesz na preferowanej platformie.

Z serwerem internetowym

Najpierw musisz zalogować się na swoje konto Spotify, uzyskując dostęp do oficjalnej strony gracza z ulubionej przeglądarki internetowej. Kiedy już tam będziesz, musisz wybierz listę odtwarzania, którą chcesz uczyń ją współpracą lub stwórz ją wyłącznie w tym celu.

Teraz na ekranie swojej listy odtwarzania musisz zlokalizować panel po lewej stronie i kliknąć prawym przyciskiem listę odtwarzania, którą chcesz udostępnić innym użytkownikom. W serii opcji, które się dla Ciebie otworzy, musisz kliknąć tę, która jest oznaczona jako „Wspólna lista odtwarzania”.

W przypadku, gdy konkretna playlista, którą chcesz udostępnić, jest odtwarzana na platformie. Następnie możesz wybrać ikonę trzech poziomych kropek i kliknij opcję „Wspólna lista odtwarzania”. W dowolnej z opcji zostanie utworzony adres linku, który musisz udostępnić osobom, które chcesz zintegrować ze swoją playlistą.

Jaki jest limit osób, które mogą wejść na wspólną playlistę Spotify?

Po utworzeniu wspólnej playlisty lub po otrzymaniu zaproszenia do współpracy nad jedną; powinieneś to wiedzieć nie ma limitu użytkowników dla listy odtwarzania. Spotify to platforma o zasięgu globalnym, dzięki czemu miliony użytkowników mogą korzystać z publicznych list odtwarzania i wspólnych list odtwarzania.

Następnie możesz zaprosić dowolną liczbę użytkowników, a ci z kolei mogą zaprosić nowe osoby do listy odtwarzania; bez określonego limitu.

  wspólna playlista

Jakie działania mogą podjąć inni członkowie listy w Spotify?

Każdy nowy użytkownik, który dołączy do wspólnej playlisty poprzez link z zaproszeniem, możesz zarządzać listą odtwarzania, jak chcesz. Oznacza to, że każdy użytkownik mający dostęp do listy odtwarzania będzie mógł zmieniać kolejność odtwarzania muzyki, dodawać nowe elementy oraz usuwać lub wyciszać muzykę, której nie chce słuchać. A także dodawanie nowych członków do listy odtwarzania.

Jak mogę dodać nowe utwory do mojej wspólnej listy odtwarzania Spotify?

Aby dodać nowy element do listy odtwarzania, czy to utwór, czy cały album, musisz dotknąć ikony z trzema kropkami obok nich. Możesz również kliknąć prawym przyciskiem myszy każdy element, jeśli używasz komputera, a jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możesz dotknąć i przytrzymać element, który chcesz dodać.

Teraz na liście opcji, które zostaną wyświetlone, musisz zaznaczyć pole „Dodaj do listy odtwarzania”; zostać przekierowanym do list odtwarzania, których jesteś częścią. Tam musisz wybierz listę współpracy w którym chcesz dodać nowy element i zostanie on pomyślnie dodany.

Z drugiej strony pamiętaj, że nie będziesz mógł dodawać nowych utworów do wspólnej playlisty z urządzenia mobilnego, jeśli nie jesteś użytkownikiem Premium Spotify, ponieważ jest to jedna z zalet oferowanych przez płatną usługę. Niemniej jednak, możesz zarządzać listą odtwarzania ze strony internetowej odtwarzacz płynnie.

znajdź wspólną playlistę

Jak znaleźć gotową wspólną playlistę?

Domyślnie listy współpracy są prywatne. Oznacza to, że nie możesz brać w nim udziału, jeśli nie zostałeś zaproszony przez żadnego z członków listy odtwarzania.

Z aplikacji

Po otrzymaniu zaproszenia do wspólnej playlisty od jednego ze znajomych; wejść do niego po prostu dotknij adresu linku że ci wysłali. Oczywiście musisz mieć zainstalowaną aplikację Spotify na swoim telefonie, aby automatycznie zostać przekierowanym na Twoje konto i do konkretnej playlisty.

W ten sposób staniesz się administratorem wspólnej listy odtwarzania, aby dodawać, usuwać i zmieniać kolejność listy utworów. Jak również będziesz miał dostęp do zaproszeń dla nowych członków.

Z serwera WWW

Jeśli chcesz dołączyć do wspólnej listy odtwarzania ze swojego komputera, musisz mieć dostęp do łącza zaproszenia otrzymanego z komputera. Więc po zalogowaniu się na swoje konto, możesz kliknąć link z zaproszeniem zostać przekierowanym do listy odtwarzania.

Natychmiast staniesz się częścią listy odtwarzania, na której możesz pojawić się jako nowy jej administrator. Aby dodać lub usunąć nowe elementy, a także udostępnić listę odtwarzania nowym użytkownikom, jeśli chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram