Skip to content

Jak sprawdzić, czy model telewizora to HD, Full HD czy UHD 4K Łatwo i szybko Na co patrzysz na rozdzielczość?

9 de kwiecień de 2021

Obecnie większość ludzi ma w domu narzędzia lub przedmioty, które pozwalają im na rozrywkę w wolnym czasie. Tak jest w przypadku telewizorów, ponieważ służą one m.in. do oglądania filmów, programów za pośrednictwem telewizji kablowej, gier wideo. W tym sensie, Znajomość rozdzielczości telewizora będzie bardzo przydatna.

W tym poście porozmawiamy o tym, jak sprawdzić, czy model telewizora to HD, Full HD czy UHD 4k, powiemy Ci, co powinieneś wiedzieć, aby zidentyfikować te urządzenia i jak najlepiej wykorzystaj to w oparciu o Twoje potrzeby. Ponadto będziesz mieć narzędzia, dzięki którym dowiesz się, jaki typ transmisji strumieniowej możesz wypożyczyć i który jest zgodny z Twoim telewizorem

Jaka jest rozdzielczość telewizora i do czego służy?

Rozdzielczość to parametr oferowany przez telewizory, za pomocą którego można wyróżnić jakość obrazu lepiej je docenić. Oznacza to, że jest to miara, za pomocą której można określić zdolność sprzętu do oferowania w większym lub mniejszym stopniu dobrego rozróżnienia obrazów i skutków, jakie mogą one zawierać.

Ze względu na potrzeby, które masz, musisz mieć telewizor o lepszej rozdzielczości, na przykład, jeśli chcesz użyć telewizora do odtworzyć obrazy emitowane przez PS5, musisz kupić przynajmniej telewizor o rozdzielczości Full HD, w przeciwnym razie stracisz szczegóły na obrazach oferowanych przez konsolę do gier wideo.

Podobnie, jeśli treść, którą chcesz wyświetlić, pochodzi ze źródła, którego natywna rozdzielczość jest równa lub większa niż HDtj. 1270 x 720p. Posiadanie telewizora o mniejszej pojemności spowoduje utratę interesujących szczegółów odtwarzanej zawartości. Prawdą jest również, że możesz przekształcić swój stary model telewizora w telewizor Smart TV; jednak powinieneś wiedzieć, że nie poprawisz jakości obrazów poza natywną jakość oferowaną przez oryginalne urządzenie.

Innym ważnym aspektem, który będzie przydatny, jest zrozumienie różnica między formatami odtwarzania obrazu który obsługuje Twój telewizor, a znajdziesz sprzęt, który ma nomenklaturę 1270 x 720p lub 1270 x 720i. Ten punkt jest bardzo ważny, ponieważ komputery, które kończą się literą „i”, odtwarzają obraz na przemian pasami, podczas gdy komputery kończące się literą „p” robią to stopniowo. W rezultacie zespoły kończące się na „i” mają tendencję do generowania skoków w odtwarzaniu wideo, te, które kończą się na „p”, są lepsze.

widok ekranu gry wideo w montana

Gdzie możesz zobaczyć rozdzielczość ekranu swojego telewizora?

Przed przystąpieniem do określania rozdzielczości ekranu telewizora należy poznać różnicę między różnymi rozdzielczościami oferowanymi na rynku; i czy w zasadzie znajdziesz plik standardowa rozdzielczość, HD, Full HD i UHD lub 4k. Różnicę między nimi zobaczysz w następujących informacjach:

  • Standard: Oferuje rozdzielczość 720 x 480 p (najniższa z obecnych rozdzielczości)
  • HD: Znajdziesz identyfikator 1270 x 720p lub 1270 x 720i
  • Full HD: Te komputery zostaną zidentyfikowane jako 1920 x 1080p lub 1920 x 1080i
  • UHD lub 4k: Są najbardziej zaawansowane w jakości obrazu z rozdzielczością 3840 x 2160p

Na rynku znajdziesz różne modele i marki telewizorów które oferują różne rozdzielczości w zależności od Twoich potrzeb, na przykład w przypadku telewizorów Smart TV możesz dodatkowo pobrać kompatybilne aplikacje, aby mieć zintegrowane urządzenie. W ten sposób będziesz mógł uzyskać wszechstronny sprzęt, jednak musisz wziąć pod uwagę podane informacje, aby wiedzieć, jaka jest minimalna rozdzielczość, której potrzebujesz.

Teraz, aby poznać rozdzielczość swojego telewizora, możesz zobaczyć ją w pudełku ze sprzętem, w instrukcji obsługi, w informacjach dostarczonych przez dostawcę, jeśli dokonujesz zakupu przez Internet. Jest nawet niektóre modele telewizorów, które oferują informacje za pośrednictwem menu nawigacji tego samego. Na przykład w przypadku marki Samsung firma udostępnia informacje umożliwiające rozpoznanie rozdzielczości sprzętu.

Innym sposobem identyfikacji rozdzielczości są porty połączenia wideo urządzenia, ponieważ jeśli tak Porty wejściowe HDMI lub DVI-D, będziesz w stanie odtwarzać obrazy wysokiej jakości. A to dlatego, że sprzęt będzie miał przynajmniej rozdzielczość 1080p lub Full HD.

dołącz do naszego kanału telegram