Skip to content

Jak sprawdzić, czy ktoś prowadzi rozmowę wideo na Messengerze z komputera?

21 de październik de 2021

Facebook jest jednym z największych serwisów społecznościowych i najczęściej używanym przez internautów, ma też swój własny aplikacja do obsługi wiadomości, znana jako Messenger. W nim możesz rozpocząć rozmowy na czacie, takie jak wysyłanie notatek głosowych, emotikonów, wykonywanie połączeń głosowych lub połączeń wideo.

Wiele razy czekamy, aż ktoś odpowie na wiadomość na Facebook Messengerze, ale nie chcemy jej przerywać, czy to w rozmowie, czy w rozmowie wideo. Dlatego poniżej pokażemy ci jak sprawdzić, czy ktoś na Messengerze prowadzi rozmowę wideo z komputera.

Co zrobić, aby dowiedzieć się, jak długo dana osoba uczestniczy w rozmowie wideo na Messengerze?

Ze względu na politykę prywatności aplikacji Facebook Messenger nie ma konkretnego narzędzia do poznania jak długo dana osoba prowadzi rozmowę wideo. Możesz jednak od czasu do czasu próbować zadzwonić do tej osoby, gdy próbujesz zadzwonić do niej w trakcie połączenia wideo, platforma wskaże, że jest zajęta innym połączeniem.

Możesz próbować przez dłuższy czas, dopóki nie odbierze, dzięki czemu możesz obliczyć, ile czasu spędził na rozmowie wideo.

Jak sprawdzić, czy dana osoba jest zajęta połączeniem Messengera?

Czasami możesz chcieć zainicjować połączenie Messengera z daną osobą, ale nie wiesz, czy jest ona zajęta, czy też uczestniczy w innej rozmowie wideo i nie chcesz jej przerywać. Niemniej jednak, Messenger pokazuje powiadomienie, dzięki któremu możesz sprawdzić, czy jest zajęty i nie chcą, aby im przeszkadzano, to powiadomienie można zobaczyć za pomocą dowolnego urządzenia.

Z komputera

Jeśli chcesz wiesz, czy ktoś prowadzi rozmowę lub rozmowę wideo, ale jesteś z komputera, procedura jest łatwa i szybka.

Aby to zrobić, wystarczy wejść na swoje konto na Facebooku z aplikacji internetowej lub komputerowej i poszukać czatu osoby, do której chcesz zadzwonić. Na koniec naciśnij przycisk połączenia wideo, reprezentowany przez kamerę, jeśli druga osoba prowadzi inną rozmowę, Facebook Messenger poinformuje Cię o tym.

Korzystanie z iPhone’a

Z drugiej strony możesz korzystać z aplikacji Facebook Messenger z urządzenia iPhone, ale nie ma problemu, wiedza, czy ktoś prowadzi rozmowę wideo, jest prosta.

Przede wszystkim musisz otworzyć aplikację Messenger i znajdź prywatny czat osoby, do której chcesz zadzwonići naciśnij przycisk połączenia wideo. Jeśli druga osoba jest zajęta połączeniem lub wideokonferencją, platforma poinformuje Cię o tym, abyś jej nie przerywał.

Z Androida

Sposób, w jaki możesz wiedzieć, czy ktoś inny bierze udział w rozmowie wideo w Messengerze z urządzenia z Androidem, jest taki sam, jak w przypadku urządzeń iPhone.

Potrzebujesz tylko wejdź do aplikacji Messenger z telefonu komórkowego z systemem Android i znajdź czat osoby, którą chcesz wiedzieć, jeśli bierze udział w rozmowie wideo. Następnie kliknij przycisk połączenia wideo, który ma ikonę kamery.Jeśli druga osoba jest zajęta innym połączeniem, aplikacja powiadomi Cię o tym.

Jeśli osoba z Messengera nie jest aktywna, czy może prowadzić rozmowę wideo z kimś innym?

Aby nawiązać połączenie lub rozmowę wideo z kimś innym konieczne jest, aby obie osoby były aktywne na platformie. Jeśli jednak wykonasz połączenie, a ta osoba nie odbierze, mimo że nie będziesz mógł od razu zobaczyć powiadomienia o połączeniu, po ponownym wejściu do aplikacji będziesz mógł je zobaczyć.

Ponadto, jeśli ta osoba nie jest aktywna lub nie odbiera połączeń, możesz zostawić mu wiadomość, żeby wiedział, że do niego dzwoniłeś. Z drugiej strony możesz po prostu zadzwonić, aby po ponownym wejściu na platformę zobaczyć powiadomienie o nieodebranym połączeniu.

Facebook Messenger Aktywny lub nieaktywny

Dlaczego wygląda na to, że użytkownik Messengera jest zajęty podczas dzwonienia?

Jeśli druga osoba bierze udział w rozmowie lub wideokonferencji, nie zostanie ona przerwana przez inną osobę, jednak po jej zakończeniu będziesz mógł zobaczyć powiadomienie o nieodebranym połączeniu. Dlatego jeśli próbujesz zadzwonić do innej osoby za pomocą Messengera, ale wygląda na to, że jest zajęta oznacza, że ​​możesz uczestniczyć w innej rozmowie lub rozmowie wideo.

Jak można wyłączyć wszystkie połączenia z Messengera?

Jeśli nie chcesz, aby w dowolnym momencie przeszkadzały Ci połączenia Messenger, istnieje opcja, dzięki której możesz dezaktywować powiadomienia o połączeniach. Dzięki temu narzędziu, nawet gdy ktoś inny spróbuje do Ciebie zadzwonić, nie otrzymasz żadnego powiadomienia, aby z niego skorzystać z komputera wystarczy wykonać te proste kroki:

  • Wejdź na platformę internetową Facebook i zaloguj się na swoje konto, a następnie przejdziesz do zakładki czatu, znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.
  • Teraz musisz kliknąć przycisk opcji, reprezentowany przez trzy kropki i dezaktywować opcję „Dźwięk połączenia przychodzącego”.
  • Więc musisz wybierz czas, który chcesz dezaktywować, albo godzinę, albo do momentu, gdy ponownie go aktywujesz, a na koniec naciśnij przycisk „Dezaktywuj”.

Jeśli jednak chcesz wyłącz połączenia z aplikacji mobilnej Messenger na telefonie iPhone lub urządzeniu z systemem Android, wystarczy wykonać następujące czynności:

  • Wejdź do aplikacji Messenger i zaloguj się na swoje konto, a następnie kliknij swoje zdjęcie profilowe i przejdź do ustawień, gdzie wybierzesz opcję „Powiadomienia i dźwięki”.
  • Teraz musisz tylko wybrać, co chcesz wyciszyć, albo podgląd powiadomień, wibracje połączeń, albo jeśli chcesz wszystko wyciszyć, po prostu dezaktywuj przycisk „Tak”.
  • Jeśli zdecydujesz się wyłączyć cały czat, aplikacja wyświetli małe okno, w którym musisz wybrać, na jak długo chcesz wszystko dezaktywować. Albo za 15 minut, 1 godzinę, 8 godzin lub do 24 godzin, wystarczy nacisnąć przycisk Akceptuj, a zmiany zostaną wprowadzone.

Zatem, wszelkiego rodzaju dźwięki lub powiadomienia Messengera zostaną całkowicie wyciszone i nie zostaniesz przerwany, dopóki go ponownie nie aktywujesz.

Aplikacja Messenger