Skip to content

Jak sprawdzić, czy ktoś prowadzi rozmowę lub rozmowę wideo na Skypie

23 de luty de 2021

Aplikacja Skype, jest jednym z najpopularniejszych w sieci, ponieważ pozwala użytkownikom komunikować się z najbliższymi, dzięki prostemu i szybkiemu interfejsowi, który ma wiele narzędzi i planów komunikacji, preferowany powyżej z każdej innej aplikacji.

Jednak w ramach narzędzi i funkcjonalności, które zawiera ta aplikacja, masz taką możliwość wyobrażać sobie jeśli dana osoba jest online lub pod jej nieobecność, umieszczam specjalne powiadomienie, w którym prosi, aby jej nie przeszkadzano. Wszystko to możesz poznać dzięki ikonom, które możesz zobaczyć wewnątrz «Lista kontaktów«.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, oprócz kilku sztuczek, które będą bardzo przydatne, po prostu musisz śledzić ten post i dowiedzieć się więcej o tych narzędziach.

Jak poznać stan aktywności kontaktów w Twoim Skype?

  1. Zacznij od pobrania aplikacji Skype, która jest dostępna dla Szt i komórkowa; po pobraniu należy zalogować się na swoje konto lub jeśli go nie posiadasz wypełnić formularz tworzenia użytkownika, co nie zajmie więcej niż 10 minut
  2. Po zalogowaniu się i wyświetleniu listy kontaktów musisz przystąpić do zlokalizowania osoby, z którą chcesz rozmawiać, na tej liście. Jeśli chcesz zlokalizować wspomniany kontakt w znacznie prostszy i szybszy sposób, możesz użyć pliku poszukiwacz strony i tam umieść nazwisko osoby, aby szybciej się dowiedzieć.
  3. Po zlokalizowaniu osoby, o której mowa, pozostanie ci tylko obserwacja tuż obok nazwiska, jeśli ma okrągłą ikonę w kolorze zielonym, ponieważ ten znak wskazuje wspomniany kontakt jest online i dlatego jest połączony ze Skype. Oznacza to, że możesz zadzwonić do swojego kontaktu za pośrednictwem tej platformy.

Statusy Skype mogą się różnić w zależności od tego, co umieszcza użytkownik, dlatego poniżej omówimy nieco więcej na ten temat i prawidłowy sposób ich interpretacji.

Znaczenie każdego stanu w Skype

  • Aktywny: Oznacza to, że osoba, z którą próbujesz się skontaktować, jest online w aplikacji, dzięki czemu możesz bez problemu wykonywać połączenia i wiadomości.
  • Ostatnio aktywny: Jest to specjalna opcja, która znajduje odzwierciedlenie w przypadku osób, które używają aplikacji w swoim telefonie, więc to, co ludzie zobaczą, to moment, w którym ostatnio przestałeś korzystać z aplikacji. Z tego powodu nie jest dziwne, że ta sama aplikacja po 4 minutach aktywności zmienia Twój status na ostatnio aktywną.
  • Nieobecny: Ten komunikat oznacza, że ​​jakiś czas temu przestałeś korzystać z aplikacji, ale nie oznacza to, że ludzie przestali do Ciebie pisać.
  • Zajęty: Jest to stan, który jest używany, abyś mógł mieć otwartą aplikację, ale mimo to nie otrzymujesz żadnych powiadomień dotyczących wiadomości lub połączeń. Dlatego wszystkie dźwięki aplikacji zostaną wyciszone, dopóki nie zmienisz statusu aplikacji.

animacja skype niebieski

Poznaj sztuczkę, aby wiedzieć, czy kontakt jest połączony, ale w trybie „niewidocznym”

Jest to jedna z najbardziej podstawowych sztuczek, aby dowiedzieć się, czy dana osoba jest po prostu w trybie niewidzialnym, ponieważ w tym celu musisz zacząć od wysłania wiadomości do kontaktu, który podejrzewasz, że jest w trybie.niewidzialny„I tutaj musisz przystąpić do sprawdzania, czy po wysłaniu wiadomości samo koło nadal się obraca.

Jeśli tak jest, oznacza to, że kontakt nie jest tak naprawdę dostępny w aplikacji; Dopóki koło się kręci, będzie to oznaczać wiadomość nie została dostarczona do ostatecznego odbiorcy.

Ale wręcz przeciwnie, po wysłaniu wiadomości wspomniane kółko znika, oznacza to, że wiadomość została dostarczona, a wspomniany użytkownik jest w trybie niewidocznym. Pamiętaj, aby aktualizować Skype na urządzeniu mobilnym, aby w pełni korzystać ze wszystkich jego funkcji.

dołącz do naszego kanału telegram