Skip to content

Jak słuchać dowolnej usługi muzycznej na Android Auto? (Przykład)

28 de luty de 2021

Wiele osób uważa, że ​​skoro nie mają subskrypcji w Muzyce Google Play, nie mogą słuchać żadnej usługi muzycznej w Android Auto. To nie jest do końca prawdą, są na to sposoby. Czytaj dalej, aby je odkryć

Android Auto to aplikacja, którą pobierasz na telefon komórkowy i synchronizując ją z pojazdem, czyni go inteligentniejszym. Oznacza to, że możesz łatwo podłączyć swój smartfon do samochodu za pomocą Android Auto w ramach usług tego narzędzia.

Dzięki niemu na ekranie deski rozdzielczej Twojego samochodu zobaczysz wszystkie informacje z Twojego telefonu. Od kontaktów, e-maili, komunikatorów, po muzykę.

W społeczności korzystającej z Android Auto pojawia się poruszenie, ponieważ wydaje się, że jedynym sposobem na słuchanie muzyki bez reklam jest skorzystanie z YouTube Music lub opłacenie subskrypcji Muzyki Google Play. Ponieważ system operacyjny nie jest kompatybilny z żadną inną platformą do strumieniowego przesyłania muzyki.

Ten samouczek pokazuje, jak to zrobić słuchaj dowolnej usługi muzycznej w Android Auto aby móc wyruszyć w trasę, słuchając ulubionego artysty w procesie znajdowania restauracji w pobliżu Twojej lokalizacji za pomocą Map Google lub gdy jedziesz tam, aby uniknąć opłat na trasach drogowych za pomocą Map Google.

Zacznij słuchać dowolnej usługi muzycznej w Android Auto

Muzyka Google Play jest domyślnym odtwarzaczem dla Android Auto, ale to nie musi być jedyne. Aby móc słuchać muzyki za pomocą innej usługi, musisz wykonać następujące kroki

Pierwsze kroki

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest pobrać Android Auto w telefonie komórkowym. Ta bezpłatna aplikacja umożliwia korzystanie z aplikacji telefonu bezpośrednio na ekranie deski rozdzielczej samochodu.

Po zainstalowaniu aplikacji wprowadź ją i przejdź do menu znajdującego się w lewym górnym rogu. Spowoduje to wyświetlenie okna. Poszukaj sekcji „Aplikacje Android Auto” i wybierz go.

W tej sekcji omówiono zbiór określonych aplikacji, których można używać z Android Auto, czyli takich, które są w pełni kompatybilne z Twoim pojazdem.

Przesyłanie strumieniowe i lista odtwarzania

Gdy jesteś w sekcji Sklep Play „Android Auto„Poszukaj specjalnej sekcji poświęconej aplikacjom do przesyłania strumieniowego i listom odtwarzania.

Znajdziesz tam dużą liczbę aplikacji. Wśród nich wyróżnia się YouTube Music i renomowany Spotify aplikacje do słuchania radia, takie jak Deezer.

Po podjęciu decyzji, które ze wszystkich chcesz pobrać, wystarczy je zainstalować. Jakby to była zwykła aplikacja mobilna, wystarczy wybrać tę, która najbardziej Ci się podoba, a następnie nacisnąć przycisk „zainstalować”.

Po zainstalowaniu aplikacji należy ponownie uruchomić Android Auto, aby system mógł ją rozpoznać.

Teraz, będąc w Android Auto, zobaczysz mały trójkąt, który pojawi się obok ikony tej nowej aplikacji. Po naciśnięciu nie przejdziesz do Muzyki Google Play jak zwykle, ale wyświetlą się opcje muzyczne tych aplikacji zgodnych z Android Auto. I gotowy, możesz słuchać dowolnej usługi muzycznej w Android Auto.

serwis muzyczny w systemie Android Auto

Do końca

Jeśli wybrałeś aplikację Spotify lub inną, która wymaga konta, płatne lub bezpłatne, może być konieczna rejestracja. Jeśli masz już konto, musisz podpisać i zezwolić na używanie tej aplikacji w Android Auto.

Od teraz będziesz mógł słuchać dowolnej usługi muzycznej na Android Auto, tak jakby była na telefonie komórkowym. W przeciwieństwie do tego będzie to mniej efektowny interfejs, aby nie odwracać uwagi od drogi, a także będzie można uzyskać do nich dostęp za pomocą poleceń głosowych.

Ponieważ jest to aplikacja rozszerzająca dla telefonu komórkowego, możesz wprowadzić swoje listy odtwarzania i bibliotekę, którą utworzyłeś na koncie.

Zmień również, kiedy chcesz usługę wybraną z menu aplikacji. Zaleca się to zrobić, gdy jesteś zatrzymany i możesz bezpiecznie obsługiwać telefon. Inną opcją jest użycie polecenia głosowego Google.