Skip to content

Jak skopiować tekst obrazu bez programów? – Z telefonu komórkowego i komputera PC

7 de styczeń de 2022

Obrazy można łatwo skopiować napisany przez siebie tekst, jeśli używasz programu lub aplikacji, ale jak to zrobić bez użycia aplikacji? Pokażemy Ci wkrótce jak skopiować tekst z obrazu bez korzystania z jakiegokolwiek programu, a tym bardziej bez konieczności pobierania aplikacji.

Jak kopiowany jest tekst obrazu?

Aby skopiować tekst obrazu, nie trzeba pobierać żadnego rodzaju aplikacji lub programu, jeśli urządzenie posiada aplikacje takie jak Zdjęcia Google , OneNote lub Word. Zobacz, jak tekst jest wyprowadzany za pomocą tych programów:

Z Twoich zdjęć Google

Zdjęcia Google to aplikacja kompatybilna z telefonami komórkowymi z systemem operacyjnym Android aby zobaczyć zdjęcia, które masz wewnątrz telefonu komórkowego. Interfejs tej aplikacji udostępnia funkcję, która pozwala wyodrębnić tekst z obrazów. Zobacz, jak to się robi:

 1. Znajdź i otwórz aplikację Zdjęcia Google
 2. Otwórz zdjęcie, do którego chcesz wysłać SMS-a
 3. Przesuń w górę, aby zobaczyć szczegóły obrazu
 4. Wybierz opcję „Analizuj za pomocą Google Lens” i voila, to wszystko. W ten sposób Obiektyw Google jest używany w Zdjęciach Google

Korzystanie z „Łatwego OCR ekranu”

Easy Screen OCR to aplikacja, którą wiele osób zwykle ma na swoim komputerze, niezależnie od tego, czy jest to Windows, czy Mac, do wyodrębniania tekstu z obrazów, które chce użytkownik. Do pobierz tekst za pomocą tego programu powinieneś:

 1. Otwórz program
 2. Wybierz obraz
 3. Naciśnij opcję 'OXR’
 4. Poczekaj na wyodrębnienie tekstu i skopiuj tekst

W programie OneNote na komputerze PC

OneNote to program w pakiecie Microsoft Office dla komputerów z systemem operacyjnym Mac. Jeśli masz ten program na swoim komputerze, możesz go użyć do usuń tekst z dowolnego obrazu następująco:

 1. Otwórz program OneNote
 2. Podłącz komputer do internetu
 3. Wstaw obraz z tekstem do OneNote
 4. Naciśnij klawisz 'CTRL’ i kliknij obraz
 5. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy obraz
 6. Wybierz opcję „Kopiuj tekst tego obrazu”
 7. Poczekaj kilka sekund
 8. Na koniec wklej tekst skopiowany z obrazu w innym miejscu niż OneNote

Twórz ze słowa

Word to kolejny program biurowy dostarczany z pakietem Microsoft Office, który jest zainstalowany w komputery z systemem operacyjnym Windows . Za pomocą tego programu możesz uzyskać tekst, który mają obrazy, zwróć uwagę, jak możesz to zrobić:

słowo logo

 1. Otwórz program Word
 2. Wstaw obraz, do którego chcesz wyodrębnić tekst
 3. Naciśnij klawisz 'CTRL’, kliknij obraz lewym przyciskiem myszy, a następnie kliknij obraz prawym przyciskiem myszy
 4. Następnie wybierz opcję „Skopiuj tekst tego obrazu”
 5. Poczekaj chwilę, przejdź do innego miejsca niż Word i wklej tekst w dowolnym miejscu

Z obrazu PDF

W przypadku dokumentów PDF nie ma potrzeby korzystania z żadnej aplikacji z wyjątkiem jednego, aby otworzyć obraz PDF. Aby skopiować treść tych dokumentów, musisz:

 1. Otwórz dokument
 2. Przejdź do sekcji „Edytuj” na pasku narzędzi
 3. Następnie naciśnij opcję „Sekcja”
 4. Aby zakończyć, po prostu wybierz opcję „Kopiuj tekst” i wklej fragment tekstu w innym miejscu

Z obrazu Google

Z przeglądarki internetowej Google, którą można pobrać na komputery i urządzenia mobilne, można również usuń tekst, który mają obrazy . Zwróć uwagę na to, jak można uruchomić proces:

 1. Znajdź obraz
 2. Pobierz ten obraz
 3. Prześlij go na swój Dysk Google
 4. Otwórz go w „Dokumentach Google”
 5. Dodaj go do dokumentu tekstowego
 6. Aby zakończyć, wybierz obraz, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Kopiuj tekst”

logo Google

Zanim zobaczyłeś różne sposoby na uzyskanie treści tekstowej, którą może mieć obraz. Teraz musisz sprawdzić, na których urządzeniach możesz wykonać powyższe procedury:

Z Twojego iPhone’a iOS

Na telefonach z systemem iOS możesz usuń tekst, który mają obrazy jeśli jest używany w procesie, w którym używany jest Dysk Google i w którym używane są Zdjęcia Google. Obie aplikacje są w pełni kompatybilne z systemem operacyjnym i można je pobrać bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów.

Jeśli nie masz Dysku Google w telefonie komórkowym, a tym bardziej Zdjęć Google, możesz uzyskać dostęp do witryny App Store, aby Ściągnij . Tam będziesz mógł otrzymać oba wnioski.

Na komputerze z systemem Windows

Jeśli chcesz wyodrębnić tekst z obrazu za pomocą komputera z systemem operacyjnym Windows, będziesz musiał użyć procedury dla programu Word, programu OneNote, PDF i „Easy Screen OCR”. Przy okazji należy zauważyć, że niektóre z tych procesów działają również na komputerach z systemem operacyjnym Mac.

Skopiuj zawartość z telefonu komórkowego z Androidem

W przypadku telefonów komórkowych możesz skorzystaj z procesu Dokumentów Google i Zdjęcia Google, aby bez problemu uzyskać tekst z obrazu. Dlatego wystarczy uruchomić proces za pomocą wybranej aplikacji, aby wyodrębnić tekst z obrazu.