Skip to content

Jak skonfigurować statyczny lub stały adres IP, DNS, serwer proxy i otwarte porty na PS4

5 de kwiecień de 2021

Dzisiaj wszechświat gier wideo ewoluował skokowo dzięki nowym technologiom. Tą drogą, mieć w domu konsolę do gier wideo, taką jak PS4 Pozwoli ci to nie tylko cieszyć się wspaniałymi ekskluzywnymi tytułami offline, ale także będziesz mieć dostęp do obszernego katalogu do gry online.

W tym sensie porozmawiamy o tym, jak to zrobić skonfiguruj adres IP, DNS, serwer proxy i otwarte porty na swoim PS4 więc możesz grać online. Należy zauważyć, że w ten sposób będziesz mógł grać z tysiącami użytkowników, którzy łączą się codziennie i będziesz mógł w pełni wykorzystać swoją konsolę. Kontynuuj czytanie tego wątku i dowiedz się, jak skonfigurować PS4 w trybie online.

Adresy IP, DNS, serwery proxy i porty

Dzisiejsze połączenia internetowe są środkiem komunikacji par excellence, ponieważ łączą świat niemal w czasie rzeczywistym. Ten sposób komunikacji jest już zakończony właśnie przez określone protokoły, mosty, dekodery i porty dzięki którym uzyskuje się skuteczną komunikację między nadawcą a odbiorcą.

Te protokoły, mosty, dekodery i porty to nic innego jak adresy IP, DNS, serwery proxy i porty, o których każdy z nich chodzi. W tym sensie a Adres IP to nic innego jak ciąg unikatowych liczb identyfikujących komputer podłączony do sieci.

Zgodnie z tą kolejnością pomysłów, DNS jest odpowiedzialny za dekodowanie adresów IP nadawanych przez router; i przekonwertuj je na nazwy domen, aby lepiej zrozumieć użytkownika. Ze swojej strony, serwery proxy to łącza komunikacyjne lub mosty między użytkownikiem lub klientem a serwerem docelowym.

Podobnie porty komputerowe to nic innego jak seria kanałów odpowiedzialnych za dystrybucję informacji w uporządkowany sposób. Z drugiej strony możesz odwiedzić oficjalną witrynę Sony, na której znajdziesz szeroki katalog gier i akcesoriów do konsoli.

Skonfiguruj swój adres IP, DNS, serwer proxy i porty routera, aby grać online na PS4

Jak powiedzieliśmy wcześniej, abyś mógł czerpać korzyści z gry online, musisz mieć poprawnie skonfigurowaną konsolę. W tym celu zapraszam do wykonania poniższych czynności, aby umieścić swoje PS4 dostrojony i mogący cieszyć się wspaniałym światem online.

Ustawianie stałego adresu IP, DNS i serwera proxy: Aby skonfigurować stały adres IP na PS4, musisz uzyskać dostęp do sekcji „sieci” konsoli poprzez ustawienia, wybierz „sieć”, a następnie przejdź do „konfiguruj połączenie internetowe”. Po wejściu do środka musisz wybrać typ używanego połączenia i wybrać opcję „Własne ustawienia”.

W tym momencie w ustawieniach adresu IP wybierz opcję „ręcznie” i przejdź do ustaw adres IP spoza zakresu DHCP routera. Po ustawieniu adresu IP W tej samej sekcji możesz skonfigurować DNS (podstawowy i pomocniczy), dla którego polecam używanie Google lub Cloudflare.

Z drugiej strony, ustanowienie serwera proxy będzie zależeć od Twoich wymagań i potrzeb (Osobiście odradzam tego). Jednak, aby uzyskać dostęp do konfiguracji, musisz przejść do sekcji „serwer proxy” w konfiguracji sieci i tam określić, czy używasz serwera proxy, czy nie.

dostawy dostępne na PS4

W przypadku korzystania z serwera proxy definiujesz port serwera (zwykle jest to 8080), zaakceptuj zmiany, sprawdź połączenie i voila.

Porty routera: Konfiguracja i otwieranie portów routera będzie zależeć od jego marki, jednak konfiguracja jest bardzo ogólna dla każdej marki. Przejdź do ustawień routera iw opcji „forwarding” lub „application” stosujesz „Enable” w opcji „UPnP”, wpisujesz nazwę aplikacji i porty, które chcesz otworzyć i to wszystko.

Będziesz więc mieć konsolę PS4 gotową do korzystania ze świata online, grać ze znajomymi i pobierać, co tylko zechcesz. Jeśli jesteś użytkownikiem PS4, zapraszam do nauki zdalnego włączania i wyłączania konsoli za pomocą smartfona.

Z drugiej strony, jeśli jesteś graczem online i od dłuższego czasu masz problemy z szybkością, zapraszam Cię, aby dowiedzieć się, jak poprawić prędkość Internetu na swoim PS4 pro i wreszcie, aby dowiedzieć się, jak anulować automatyczną subskrypcję w PlayStation Plus, aby uniknąć jakichkolwiek niepowodzeń.

dołącz do naszego kanału telegram