Skip to content

Jak się dowiedzieć, jakie dane o mnie ma Internet? – Informacje osobiste

31 de styczeń de 2022

W Internecie możesz wykonywać dowolne czynności. Ale przez większość czasu musisz to zrobić z wyszukiwarek. W większości tych wyszukiwarek Twoje dane osobowe są używane dzięki czemu możesz mieć lepsze doświadczenia w swoich wyszukiwaniach. Ale co z tymi informacjami? Tutaj powiemy Ci, co te firmy robią z tymi informacjami.

Z jakiego powodu firmy takie jak Microsoft i Google zbierają Twoje dane?

Jedną z najczęściej pojawiających się wątpliwości jest to, jakie dane gromadzą firmy internetowe, takie jak Google czy Microsoft. W większości przypadków wynika to z niepewności, jaką odczuwają te osoby, gdy wypełnij formularz zgłoszeniowy i jakie będą ich cele.

Jednak powody, dla których firmy te posuwają się tak daleko, że zbierają dane od wszystkich swoich użytkowników, są o wiele ważniejsze. Wszystkie dane, które zbierają od nas zarówno Google, jak i Microsoft, pomóż im ulepszyć usługi które użyczają nam użytkownikom.

Wiele z tych danych ma związek ze sposobem, w jaki korzystamy z niektórych aplikacji i funkcji na naszych telefonach i komputerach. Widząc tego rodzaju dane, oni może poprawić doświadczenia które będziemy mieć w tych aplikacjach i funkcjach. Wtedy będziemy chętniej korzystać z tych funkcji, a one mogą je ulepszyć.

Z tego powodu nie martw się, aby wiedzieć, do czego wykorzystywane są dane gromadzone przez te firmy, ponieważ te dane mają ulepszyć aplikacje i funkcje, z których korzystamy.

Jakie dane zbiera internet o swoich użytkownikach?

Po dowiedzeniu się, co firmy robią z danymi, które zbierają z Twoich kont i korzystania z usług, będziesz chciał wiedzieć, jakie dane o Tobie przechowują te firmy. To są dane, które przechowują o Tobie.

Jedną z rzeczy, o których już wiesz, jest to, że Twój e-mail jest jedną z rzeczy, które te firmy przechowują Twoje dane osobowe, ponieważ pomaga im łatwo Cię zidentyfikować ponieważ nie ma dwóch takich samych e-maili.

Twoje linki do sieci społecznościowych są również przechowywane przez firmy internetowe, takie jak Google lub Microsoft. Twoja lokalizacja lub witryny, które odwiedzasz najczęściej, to inne dane, które: Te firmy mogą się poruszać ty. Dzięki sieciom społecznościowym mogą dowiedzieć się, z kim masz najwięcej kontaktów, za pośrednictwem aplikacji do przesyłania wiadomości w telefonie komórkowym lub komputerze.

osoba korzystająca z komputera

To tylko niektóre z danych, którymi mogą dysponować firmy internetowe. Warto również zauważyć, że pliki cookie akceptujesz na stronach internetowych, nawet nie czytając, Są to szereg danych, o które prosi Cię strona internetowa. aby dać Ci dostęp, a nie czytając go, dajesz im swobodny dostęp do Twoich danych, aby mogli robić z nimi, co chcą.

Jak możesz zobaczyć dane, które ma o Tobie internet i duże firmy?

Wiedząc, jakie dane mają o Tobie Google lub Microsoft, prawdopodobnie chcesz się upewnić, że są to dane, które mają do swojej dyspozycji i jeśli chcesz usuń dowolne z tych danych.

Aby uzyskać dostęp do swoich informacji w Google

Zaczniemy od wyjaśnienia, w jaki sposób możesz zobaczyć dane, które Google przechowuje na Twój temat. Do tego musisz zaloguj się na swoje konto Googlea następnie po lewej stronie klikniesz „Dane i prywatność”.

Następnie w „Opcjach Twoich danych i prywatności” zobaczysz 4 opcje do wyboru, gdzie możesz zobaczyć swoją aktywność w sieci, informacje, które udostępniasz innym osobom, dane z innych aplikacji i inne więcej opcji.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do informacji z Facebooka

osoba korzystająca z facebooka na swoim komputerze

Z najczęściej używanej sieci społecznościowej na świecie będziesz mógł zobaczyć swoje informacje w najprostszy możliwy sposób. Zgodnie z oczekiwaniami masz na telefonie aplikację Facebook na swoim telefonie. potem idziesz do naciśnij trzy linie które znajdują się po prawej stronie ekranu.

W tym menu przejdziesz do „Prywatność i bezpieczeństwo”. Na dole musisz wpisać opcję „Twoje informacje. Z Facebooka’. proszę bardzo być w stanie zobaczyć dużą liczbę opcji z których będziesz mógł zobaczyć informacje, które Facebook przechowuje na Twój temat.

Bycie użytkownikiem Microsoft

Dla tych, którzy są użytkownikami konto Microsoft i chcą zobaczyć dane, które przechowuje ta firma, o tym, czy będziesz musiał wejść na to konto, tutaj zobaczysz, do jakich danych mają bezpłatny dostęp.

W tym celu musisz podać swoje konto Microsoft. Po wykonaniu tej czynności wejdziesz na stronę „Panel sterowania prywatnością Twojego konta”. Tutaj zobaczysz wszystko, co ma związek z Tobą i z Twoje dane osobowe.

Czy można zapobiec zapisywaniu danych osobowych na komputerze i telefonie komórkowym?

Jeśli myślisz o zatrzymaniu komputera lub telefonu przed automatycznym zapisywaniem Twoich danych osobowych, ucieszy Cię informacja, że ​​możesz. Ale będzie to żmudny proces, ponieważ musisz to zrobić ręcznie w każdej aplikacji, w której znajdują się Twoje dane osobowe.

Jest to możliwe, ale musisz wykonać niezbędne kroki wymagane przez aplikację, do której chcesz ograniczyć wykorzystanie swoich danych. Więc będziesz musiała przejdź do strony pomocy oraz wsparcie techniczne każdej aplikacji, do której chcesz ograniczyć dostęp do swoich danych.

dołącz do naszego kanału telegram