Skip to content

Jak przesłać pliki do MediaFire i wyjaśniono jego ograniczenia rozmiaru

6 de sierpień de 2021

Wraz z pojawieniem się prostego dostępu do informacji przez Internet, w ostatnich latach wzrosło również zapotrzebowanie na miejsce w chmurze, aby pomieścić wszystkie informacje, z którymi użytkownicy Internetu korzystają na co dzień. Chociaż możesz korzystać z usług hostingu osobistego, konieczne jest również korzystanie z serwerów, na których udostępnij pliki każdemu, kto musi je pobrać.

Jedną z takich usług hostingu plików jest MediaFire, online za darmo od 2006 rokucieszący się od tego czasu akceptacją dużej liczby internautów, z ponad 3 milionami zarejestrowanych użytkowników i ponad 150 milionów pobrań miesięcznie, dzięki przyjaznemu interfejsowi i nielicznym ograniczeniom, jakie stwarza przesyłającym i pobierającym, aby wejść na platformę.

Obecnie MediaFire pozwala na przechowywanie praktycznie każdego rodzaju pliku na ich serwerach możesz organizować zawartość według folderów skompresowanych w formacie .ZIP lub dowolnym formacie bezpośrednim bez ograniczeń.

Ile przestrzeni dyskowej oferuje darmowe konto?

Jak można się spodziewać w tego typu usługach, są dwie możliwości, jedna bezpłatna i jedna płatna, zobaczmy korzyści z korzystania z darmowego konta, które Nie jest ich niewielu i oferują znacznie więcej niż inne podobne usługi.

Całkowita przestrzeń

Darmowe konto MediaFire oferuje 10 GB całkowitej pamięci na swoich serwerach, co jest dobrą ilością, biorąc pod uwagę, że jest to usługa bezpłatna i jak dotąd nie ma ograniczeń co do ilości kont które możesz stworzyć.

Miejsce na plik

W ramach darmowych 10 GB, które oferuje, jedynym warunkiem jest to, że każdy z plików, które przesyłasz na jego serwery nie mają wagi większej niż 4 GB aby zostać zaakceptowanym na Twoim koncie.

Najpierw, musisz mieć konto utworzone w MediaFire i zaloguj się swoimi danymi użytkownika, jeśli nie wiesz jak to zrobić w tym linku zostawiamy Ci samouczek tworzenia konta w MediaFire.

Po utworzeniu konta lub zalogowaniu się do niego zobaczysz interfejs swojego profilu, zobaczysz to w prawym górnym rogu znajduje się niebieski przycisk o nazwie „Prześlij”, naciśnij go, a otworzy się nowe okno, z którego musisz wybrać plik, który chcesz przesłać. W tym oknie naciśnij przycisk„ Dodaj plik ”i nawiguj, aż znajdziesz żądany plik, wybierz go i naciśnij„ Otwórz ”.

Jeśli chcesz dodać więcej plików, naciśnij ponownie przycisk „Dodaj plik” i powtórz proces wyboru pliku tyle razy, ile potrzeba, po ich wybraniu zobaczysz pełną listę plików do wgrania na serwer, zweryfikuj że są poprawne i kiedy masz pewność, że naprawdę są, naciśnij przycisk „Rozpocznij przesyłanie”.

Gdy to zrobisz, będziesz musiał poczekać, aż zostaną w pełni przesłane na serwer, możesz zobaczyć postęp obciążenia za pomocą paska procentowego obok każdego z przesyłanych plików. Czas trwania zależy od szybkości połączenia internetowego.

procedura przesyłania plików do mediafire

Po zakończeniu przesyłania plików będziesz mógł je zobaczyć w swoim osobistym folderze, tam będziesz mógł organizować je w podfolderach, zmieniać ich nazwy, usuwać te, których już nie potrzebujesz i zarządzać wszystkim, co z nimi związane. Jedną z najpopularniejszych rzeczy na tych serwerach jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy i uzyskanie linku, który powinieneś udostępnić innym osobom, na wypadek gdybyś chciał dać dostęp do tego konkretnego pliku, aby mogli go łatwo pobrać.

Czy przechowywanie plików w tej witrynie jest bezpieczne?

Jeśli obawiasz się o integralność danych, które przesyłasz na ten serwer, powinieneś wiedzieć, że MediaFire gwarantuje ochronę TLS (Transport Layer Security Protocol), która to protokół, który szyfruje wszystkie dane podczas transmisji między punktami końcowymi komunikacji.

Aby mieć dodatkową warstwę danych, zaleca się również korzystanie z metod szyfrowania za pośrednictwem aplikacji zewnętrznych bardzo często kompresuje się pliki, które mają być udostępniane Dzięki kompresorowi takiemu jak WinRAR i skonfigurowaniu bezpiecznego hasła, w ten sposób pomożesz nikomu innemu nie uzyskać dostępu do danych, które przechowujesz na swoim koncie MediaFire.

Co zrobić, aby pobieranie nie zostało odcięte?

Zwykle MediaFire wznawia pobieranie w tym samym miejscu, w którym zostało przerwane, w przypadku zerwania połączenia, co nie jest oferowane przez wiele usług przechowywania w chmurze. Jeśli chcesz przyspieszyć pobieranie i nie przerywać ich, wskazane jest użycie menedżera pobierania kompatybilny z MediaFire, dzięki czemu pomaga wykorzystać maksymalną przepustowość i wznowić pobieranie w przypadku awarii, a tym samym uniknąć konieczności rozpoczynania pobierania od zera.

dołącz do naszego kanału telegram