Skip to content

Jak poznać adres IP i DNS domeny, serwera lub strony internetowej w systemie Windows, Linux lub z telefonu komórkowego?

20 de lipiec de 2022

Znaczenie akronimu IP to protokół internetowylub protokół internetowy. Protokół ten ma funkcję nawiązywania komunikacji między wszystkimi urządzeniami, które próbują łączyć się ze sobą w Internecie. Oznacza to, że moglibyśmy porównać to do usługi pocztowej.

Adres IP jest jak „tablica rejestracyjna” samochodu lub numer identyfikacyjny osoby. Jest to kod, który zidentyfikuje każdego użytkownika, który jest przeglądanie dowolnej siecii jest to sposób na poznanie w Internecie, kto jest kim, niezależnie od tego, czy jest to domena, czy zespół.

Urządzenie nie będzie w stanie komunikować się z nikim jeśli to się nie liczy z jednym z tych adresów. Choć wydaje się to proste, tak jest tak niezbędny że możemy go nawet użyć w pewnym momencie, aby znaleźć kogoś z jego adresem IP, więc jak widać jest to bardzo potrzebne.

Celem adresu IP jest jednoznaczna identyfikacja i lokalizacja każdego urządzenia w sieci. sieć wewnętrzna lub zewnętrzna. Jest to liczba identyfikująca interfejs, którym może być komputer, smartfon lub dowolne inne urządzenie elektroniczne, które łączy się z Internetem.

Adres IP zwykle składa się z czterech bloki numeryczne do trzech cyfr, zwane oktetami, które są oddzielone kropkami. Wartości każdego bloku mogą wahać się od 0 do 255 i być jedną, dwiema lub trzema cyframi. Na przykład adres IP może mieć postać: 8.01.221.114

Niezależnie od tego, jaki jest nasz cel, możemy dowiedzieć się, jaki jest adres IP dowolnej strony z naszego urządzenia. Będziemy potrzebować tylko odrobiny wiedzy i informacji 5 minut naszego czasu.

Oprócz oczywiście mieć połączenie z internetem wystarczająco stabilny, aby przeprowadzić tę procedurę.

Tak więc, jeśli szukasz sposobu, aby dowiedzieć się, jak znaleźć adres IP dowolnej witryny. Wtedy ten przewodnik będzie dla Ciebie bardzo pomocny. ty po prostu musisz wykonaj kroki, które wyjaśnimy następny. A dodatkowo poznasz funkcje polecenia „ping”.

Który, oprócz pomocy w naszym celu, pozwoli nam również odkryć dane z naszego połączenia internetowego. Dane takie jak otrzymać prędkość i wysyłanie informacji z naszego osobistego urządzenia. Zacznijmy więc nasze poszukiwania!

Kroki, aby odkryć adres IP strony internetowej za pomocą wiersza polecenia systemu Windows

Niezależnie od wersja Windows używamy, kroki będą takie same. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, to otworzyć menu Windows.

Możemy to zrobić, naciskając klawisz Windows na naszej klawiaturze lub naciskając przycisk najbardziej na lewo z naszego baru.

Następnie będziemy musieli nacisnąć pole z napisem „Wyszukaj programy i pliki”. W którym napiszemy:Biegać” i natychmiast naciśnij klawisz „Enter”. Powinno to otworzyć mini okno z uruchomioną aplikacją.

W tym oknie wybierzemy pole do pisania i umieścimy akronimy: „cmd”. I tak jak w poprzednim kroku, wciśniemy klawisz „Enter”, aby wykonać to polecenie. Okno wprowadzania kodu o nazwie cmd lub Wiersz polecenia powinno się szybko otworzyć.

W tej konsoli poleceń zaczniemy napisz kod które pozwolą nam poznać adres IP dowolnej strony internetowej. Oprócz tego pokaże nam również, jaki jest czas wysyłania i odbierania naszych pakietów danych.

Polecenie, które da nam wszystkie te informacje, to: „ping” wraz z adresem URL żądanej strony. Jasnym przykładem tego, jak wyglądałby ten kod, może być: „ping www.google.com” lub „pinguj www.facebook.com” -w żadnym z przypadków nie umieszcza się cudzysłowów.

Po umieszczeniu polecenia będziemy musieli nacisnąć przycisk „Enter”, aby je aktywować. Biorąc to pod uwagę, wiersze kodu zaczną się wyświetlać z informacjami, których szukaliśmy. W każdym wierszu kodu zobaczymy stałą liczbę podobną do: 000.000.000.000, ale z wartościami wypełniającymi zawartość zer.

znać internetową lokalizację IP

Ten numer będzie konkretnym adresem IP strony, z którą się kontaktujemy. Dodatkowo w sekcji „czas” widzimy numer wraz z akronimami:SM”. Będzie to czas w milisekundach potrzebny do wysłania pakietu danych do strony i otrzymania odpowiedzi.

I to wszystko! Teraz wiesz jak. znajdź dowolny adres IP w całym Internecie i w trakcie. Odkryłeś również, jak sprawdzić szybkość połączenia, czyli innymi słowy, czas potrzebny na wysyłanie i odbieranie pakietów danych.

Tak więc za każdym razem, gdy musisz wykonać tę operację, dzieli Cię tylko 5 minut aby uzyskać informacje, których szukasz.

dołącz do naszego kanału telegram