Skip to content

Jak nawiązywać połączenia wideo na Skypie? Łatwo i bezpiecznie (przykład)

28 de luty de 2021

Nie ma wątpliwości, że kiedy mówimy o Skype, mamy na myśli jeden z podstawowych programów komunikacyjnych do wykonywania połączeń i rozmów wideo za pośrednictwem Internet. Jest to naprawdę niezbędne narzędzie komunikacji, zwłaszcza gdy chcesz połączyć się z członkami rodziny za granicą. Służy nawet do prowadzenia biznesowych rozmów wideo i zdalnych spotkań.

Skype powstał w 2011 roku dzięki grupie twórców stron internetowych, którzy byli w północnej Europie. Jednak firma jest obecnie częścią pakietu usług oferowanych przez Microsoft. Jego główną zaletą jest komunikacja i usługi oparty na sieci.

Jednak użytkownicy, którzy wolą swoje przestrzenie internetowe, robią to ze względu na jakość usług w zakresie połączeń i filmów. Jego interfejs jest stworzony w taki sposób, że jest jak zwykle prosty, a początkujący użytkownicy mogą przesyłać wiadomości SMS, dzwoń lub rozpoczynaj wideokonferencje w prosty sposób i za jednym naciśnięciem przycisku.

Jakie są kroki, aby zadzwonić przez Skype?

 1. Aby rozpocząć, musisz pobrać i zainstalować Skype.
 2. Gdy to zrobisz, musisz zalogować się na ich platformę lub zarejestrować się na niej.
 3. Będąc w środku, wystarczy wejść do swojej książki kontaktów, a następnie wybrać kontakt, z którym chcesz się komunikować.
 4. Kliknij dwukrotnie kontakt, a karta kontaktu otworzy się natychmiast. prywatny czat. Na tym ekranie zlokalizuj po prawej stronie ekranu trzy przyciski, w których pierwszy możesz wykonać połączenie wideo, za pomocą drugiego połączenia głosowego, a za pomocą trzeciej ikony zostaną otwarte różne opcje, między innymi utworzyć czat grupowy.
 5. Gdy zaczniesz dzwonić, będziesz mieć różne polecenia i narzędzia, za pomocą których możesz skonfigurować czat na żywo, oprócz dodawania większej liczby osób lub aktywowania lub usuwania kamerka internetowa.

Dzięki tym opcjom będziesz w stanie mieć wszystkie niezbędne elementy, aby móc prawidłowo i bez jakichkolwiek przerw w prowadzeniu płomienia.

niebieska animacja skype

Jak korzystasz z widoków wideo i elementów sterujących

Podczas rozmowy możesz wybrać różne opcje i ustawienia. Te ustawienia mogą pomóc Ci kontynuować rozmowę w znacznie przyjemniejszy sposób, a nawet z możliwością skonfigurowania go tak, aby mieć w nim więcej osób. Te elementy sterujące to:

 • Widok galerii: Dzięki tej opcji możesz skonfigurować sposób wyświetlania ekranów uczestników. Działa to tak długo, jak długo rozmawiasz przez więcej niż dwie osoby.
 • Widok głośnika: Dzięki tej opcji będziesz mógł wyświetlać obraz i wideo jako moderator w prawym dolnym rogu, a także będziesz mieć dostęp do treści spotkania w specjalny sposób.
 • Widok zawartości: Ta opcja jest idealna do pokazania treści odzwierciedlonych w spotkaniu.
 • Widok kompaktowy: Ten przycisk pomoże Ci pokazać w mozaikach wszystkie okna wideo uczestników.
 • Wycisz dźwięk, Wyłącz wyciszenie dźwięku lub Usuń: Jest to jedna z najbardziej przydatnych opcji, ponieważ pozwala natychmiast wyłączyć dźwięk, ponownie go aktywować, a nawet usunąć jednym naciśnięciem przycisku.
 • Widok pełnoekranowy: Dzięki tej opcji będziesz mógł mieć znacznie szerszy widok zdjęć, wideo, a nawet okien rozmów wideo, które masz.

To elementarne opcje umożliwiające wygodną komunikację. Skype oferuje wiele narzędzi komunikacyjnych, dzięki którym znacznie łatwiej będzie Ci komunikować się z kimkolwiek na całym świecie.