Skip to content

Jak nawiązać połączenie Skype z komputera z systemem Windows lub Mac?

11 de listopad de 2021

Platforma Skype to jedna z najbardziej przydatnych aplikacji, zwłaszcza w środowiskach biznesowych i roboczych, gdzie jest wykorzystywana do wideokonferencji. Aplikacja ta wystartowała ze względu na pandemię pandemii, która zmusiła technologię do kontynuowania zadań roboczych.

Skype oferuje wiele narzędzi, z których możesz w pełni korzystać podczas nawiązywania kontaktu z innymi ludźmi. W artykule porozmawiamy o tym, jak rozpocząć rozmowę Skype z komputera i urządzenia mobilnego. W ten sposób możesz lepiej korzystać z tej aplikacji.

Jak mogę rozpocząć rozmowę Skype z mojego komputera?

Aplikacja Skype została zaprojektowana tak, aby zapewnić Ci kontakt na poziomie osobistym z Twoimi specjalnymi osobami i działa bardzo dobrze w miejscu pracy. Co przyczyniło się do platforma jest ulubiona i preferowane przez miliony użytkowników. Możesz go pobrać za darmo i jest bardzo łatwy w użyciu.

W Skypie niektóre narzędzia, takie jak rozmowy, mogą wiązać się z opłatami pieniężnymi. Jeśli jednak nie wiesz, jak rozpocząć rozmowę przez Skype, pomożemy Ci, wyjaśniając, jak to zrobić ze strony internetowej, z komputera Mac i z aplikacji Windows.

Z oficjalną stroną internetową

Nie musisz mieć aplikacji Skype na swoim komputerze, aby uzyskać dostęp do narzędzi platformy, ponieważ możesz korzystać ze Skype online, a tym samym będziesz mieć dostęp do wszystkich funkcji platformy. Musisz tylko otworzyć Skype’a z Internetu, a kiedy już znajdziesz się w środku, znajdź kontakt i kliknij ikonę telefonu aby zainicjować połączenie.

Z komputera Mac

Jeśli masz komputer Mac, procedura rozpoczęcia rozmowy jest następująca: Otwórz aplikację Skype, znajdź kontakt, z którym chcesz porozmawiać, kliknij nazwę i kliknij ikonę połączenia. Jeśli jest to połączenie wideo, musisz kliknąć ikonę kamery wideo. Aby zakończyć połączenie, kliknij Zakończ połączenie.

Korzystanie z aplikacji Windows

Jeśli masz komputer z systemem Windows i chcesz zadzwoń za pomocą aplikacji Skype, wykonaj następujące czynności: Wchodzisz do aplikacji, wpisujesz swoje Kontakty i znajdujesz kontakt, do którego chcesz zadzwonić, kliknij na nazwę i przejdź do obrazu telefonu. Jeśli używasz aparatu, naciśnij podczas połączenia wideo. Aby zakończyć, kliknij Zakończ połączenie.

Jak utworzyć połączenie Skype z telefonu komórkowego?

Aspekt, który należy wziąć pod uwagę podczas rozmowy telefonicznej, oznacza to, że jeśli jest to kontakt, który nie jest użytkownikiem Skype, może zostać naliczona opłata za połączenia lub usługi przesyłania wiadomości. Ale między użytkownikami Skype rozmowy są całkowicie bezpłatne. Możesz więc dzwonić z wyżej wymienionych urządzeń i używać Skype’a do wykonywania połączeń z telefonu komórkowego. Sposób, w jaki należy nawiązać połączenie na każdym typie urządzenia, jest następujący:

zainicjuj połączenie przez skype z telefonu komórkowego

Z Androidem

Skype dostosowuje się do wszystkich urządzeń, aby ułatwić komunikację, więc jeśli masz telefon komórkowy z systemem Android, wejdź do aplikacji Skype, wyszukaj kontakt na liście i naciśnij przycisk połączenia, który jest reprezentowany przez ikonę telefonu. Jeśli chcesz wykonać połączenie grupowe, możesz wprowadzić innych uczestników z Twojej listy kontaktów. Na koniec kliknij na odłożony telefon i zakończ połączenie.

Z iPhone’a

Wchodzisz do Skype, przechodzisz do kontaktów, klikasz na ten, do którego chcesz zadzwonić, a następnie klikasz na zadzwoń. Po zakończeniu połączenia kliknij Zakończ połączenie. Ciekawostką w tym narzędziu Skype jest to, że jeśli masz kontakty na swojej liście zsynchronizowane z aplikacją, możesz dzwoń bezpośrednio z listy kontaktów z telefonu komórkowego, po prostu naciskając ikonę Skype znajdującą się tuż obok kontaktu, aby zadzwonić.

Dzięki aplikacji Skype masz również Funkcja współdzielenia ekranu podczas rozmowy wideo, dzięki czemu interakcja podczas konferencji lub rozmów osobistych będzie bardziej efektywna.

Teraz, gdy wiesz, jak rozpocząć rozmowę przez Skype, musisz pamiętać o aktualizacji Skype do najnowszej wersji i jak najlepiej wykorzystać tę sprytną aplikację.

dołącz do naszego kanału telegram