Skip to content

Jak nagrywać rozmowy FaceTime za pomocą urządzenia iPhone lub iPad? – Zrób to tak

26 de styczeń de 2022

Na iPhonie lub iPadzie możesz znaleźć dość prostą, ale ciekawą aplikację do nagrywania rozmów wideo, to FaceTime, a usługi, aby komunikować się w bardziej osobisty sposób. Ale jak nagrywać rozmowy FaceTime? A co powinieneś wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się.

Co należy wziąć pod uwagę podczas nagrywania rozmów FaceTime?

Zmiany, które zaszły na całym świecie, skłoniły wielu ludzi do szukania sposobów na pozostanie w kontakcie z rodziną i innymi osobami, a nawet kontynuowanie pracy zdalnej. Dlatego usługi rozmowy wideo zyskują popularność do tych celów.

Urządzenia iPhone nie pozostają daleko w tyle w świadczeniu usługi Face Time, która pozwala: nawiązać komunikację twarzą w twarz z innymi ludźmi i komunikować się w bardziej osobisty sposób. Możesz nawet nagrywać połączenia iPhone FaceTime, ale najpierw zobaczmy, co musisz wziąć pod uwagę, zanim to zrobisz.

Ustawodawstwo dotyczące korzystania z połączeń

Niektóre przepisy w niektórych krajach zabraniają nagrywania rozmów, zwłaszcza gdy jest nie tylko dźwięk, ale także obraz, to znaczy osoby zaangażowane w rozmowę mogą być widoczne. Powodem jest to, że może być używany do niewłaściwych celów a każde nieostrożne połączenie może spowodować szkody.

Z tego powodu przepisy wyraźnie stanowią, że przed nagraniem rozmowy druga osoba musi zostać poinformowana. W ten sposób obie strony wezmą pod uwagę, że są nagrywane i będą mogły zachowywać się jak najlepiej, aby uniknąć sytuacji, których później będą musiały żałować.

Dlatego musisz nawiązać połączenie FaceTime w celach osobistych lub biznesowych i planujesz nagrywać te rozmowy, poinformuj o tym drugą osobę. W ten sposób przestrzegasz odpowiednich przepisów dotyczących korzystania z połączeń.

Autoryzacja zaangażowanych osób

Jedną z rzeczy do rozważenia jest to, że podczas nagrywania rozmowy FaceTime druga osoba nie otrzymujesz żadnego powiadomienia mówiąc, że wszystko, co powiesz i zrobisz, zostanie nagrane. Ale wielu ludziom może się nie podobać ten pomysł, że ich rozmowy lub gesty są nagrywane.

Dlatego bardzo ważne jest, aby oprócz poinformowania go, że rozmowy będą nagrywane, uzyskać autoryzację zaangażowanych osób, ponieważ za pomocą FaceTime można wykonywać połączenia grupowe. Jeśli autoryzacja zostanie udzielona, ​​musi to zostać odnotowane w nagraniu.

Jeśli nie udzielą Ci pozwolenia, ponieważ nie chcą być nagrywane, musisz uszanować prawo do rezerwacji i prywatność tej rozmowy. Pamiętaj też, że rozmawiając z kimś, o kim niewiele wiesz, ryzykujesz, że bez uzyskania zgody i poinformowania Cię, nagraj swoją rozmowę.

Jak nagrać tylko dźwięk rozmowy?

Korzystanie z FaceTime to dobra opcja do komunikowania się z rodziną i przyjaciółmi na odległość, dlatego warto nagrać te wspólne chwile. Mogą przejdź do nagrywania tylko dźwięku Twojego połączenia, jeśli chcesz. Jest to bardzo prosta procedura do wykonania. Dzięki temu będziesz mieć tę ekskluzywną nagraną rozmowę do odsłuchania w innym czasie.

opcja edycji w facetime

Aby rozpocząć nagrywanie dźwięku, musisz podłączyć kabel ładujący iPhone’a lub iPada do komputera Mac. wchodzisz do aplikacji QuickTime przez Finder. Kliknij Plik, który jest opcją znajdującą się na górze.

Następnie wybierasz Nowe nagranie audio. Widać, że tuż pod przyciskiem nagrywania znajduje się ikona strzałki w dół, którą należy nacisnąć, aby wyświetlić opcje nagrywania mikrofonu i wejścia iPhone’a.

Wystarczy dotknąć wejścia na iPhonie, które jest urządzeniem, które zostanie użyte do nawiązania połączenia. Kliknij przycisk Nagraj i rozpocznie nagrywanie całego połączenia FaceTime na komputerze Mac.W ten sposób nagrywasz tylko dźwięk rozmowy.

Jaka jest procedura nagrywania rozmowy wideo FaceTime za pomocą iPhone’a lub iPada?

Teraz, jeśli chcesz nagrać nie tylko dźwięk, ale także obraz, aby nagrać rozmowę w bardziej osobisty i ogólny sposób, możesz przejść do nagraj rozmowę wideo. To dobry pomysł zwłaszcza, gdy komunikujemy się z naszymi bliskimi, którzy są w innym kraju i dawno się nie widzieli.

nagrywaj rozmowy wideo facetime na iPhonie

Poniższe kroki przeprowadzą Cię przez proces nagrywania rozmowy wideo za pomocą aplikacji FaceTime na iPhonie lub iPadzie. Wejdź do QuickTime, kliknij Plik, a następnie Nowe nagranie wideo. Kliknij Opcje nagrywania na ikonie strzałki w dół iw sekcji Aparat wybierz kamerę swojego iPhone’a, aw Mikrofon wybierz swój iPhone.

Następnie naciskasz czerwony przycisk, aby rozpocząć nagrywanie i to wszystko. W ten sposób cała rozmowa wideo zostanie nagrana wraz z dźwiękiem i obrazem. Aby zakończyć nagrywanie, musisz naciśnij przycisk Escape aby zatrzymać nagrywanie. Zostanie to automatycznie zapisane pod nazwą Data i godzina nagrywania ekranu.

Jakie kroki należy wykonać, aby nagrywać rozmowy FaceTime na komputerze Mac?

wiele osób rozmawia wideo z różnymi urządzeniami

Nawiązywanie połączenia przez FaceTime jest łatwe, możesz nawet nagrywać rozmowy, jeśli używasz komputera Mac i jest to właściwy sposób: powinieneś użyć QuickTime, który jest domyślnym rejestratorem ekranu na komputerze Mac, aby ułatwić proces nagrywania. Wchodzisz do QuickTime i wybierasz Plik i Kliknij Nowe nagranie ekranu.

Kliknij strzałkę w dół i kliknij na mikrofon wewnętrzny. Wchodzisz do FaceTime i przystępujesz do konfigurowania połączenia do nagrywania. Następnie naciskasz QuickTime, aby nagrać cały ekran. Po zakończeniu połączenia kliknij ikonę zatrzymania nagrywania, kliknij Plik w QuickTime i kliknij Zapisz. Przejdź do umieszczenia nazwy nagrania i miejsca, w którym chcesz je zapisać, a następnie kliknij Zapisz.

dołącz do naszego kanału telegram