Skip to content

Jak na zawsze przestać widzieć sugestie w wyszukiwarce na Instagramie?

28 de listopad de 2021

Z pewnością pierwsi użytkownicy Instagrama, kiedy tworzyli swoje konta, robili to, aby móc zobaczyć zdjęcia i komentarze, które zostały przesłane na ścianę. Nigdy nie myśleli, że ta platforma może zaoferować znacznie więcej. Wśród tych opcji są: bWyszukaj sugestie tematów w wyszukiwarce na Instagramie.

Na jakich kryteriach opierają się sugestie na Instagramie?

Instagram chce być pomostem komunikacyjnym między swoimi użytkownikami; platforma stara się połączyć osobę z jej przyjaciółmi lub potencjalnymi znajomymi poprzez sugestie od wspólnych znajomych.

Oznacza to, że jeśli obserwujesz osobę, jego przyjaciele są potencjalnie twoimi znajomymi, dlatego pojawią się w Twoich sugestiach.

To samo kryterium jest używane przez aplikację, aby zasugerować temat, który może Ci się spodobać. Innymi słowy, Instagram bada zachowanie Twojego konta na obserwowanych kontach i tematach, nad którymi spędzasz najwięcej czasu. To doprowadzi ich do określenia, które tematy mogą Ci się spodobać i umieszczenia ich w sugestiach wyszukiwania.

Czy to prawda, że ​​pokazuje Ci najbardziej poszukiwany?

Prawdą jest, że w sekcji wyszukiwania na Instagramie zobaczysz filmy lub zdjęcia „które mogą Ci się spodobać”, pokaże Ci nawet treści znalezione na niektórych kontach, których nie obserwujesz. Wszystko po to, abyś mógł śledzić tego użytkownika i ciesz się swoimi postami.

Czy te sugestie są naprawdę najbardziej poszukiwane? Zależy od perspektywy osoby. Ponieważ aplikacja działa zgodnie z algorytmem, może popełniać błędy i publikować tematy, które Ci się nie podobają. Podobnie możesz publikować informacje, które Ci się podobają, ale nie są najbardziej popularne.

Prawdą jest, że spróbują Ci zasugerować, w ramach gustów, które pokazujesz w wyszukiwaniu na swoim koncie, umieścić najpopularniejsze tematy lub trendy.

Jak wyciszyć sugestie treści z lupy?

Jeśli jest jakiś kanał lub konto, które uważasz za irytujące i nie chcesz widzieć tego w swoich propozycjach tematów, możesz go wyciszyć, aby nie pojawiał się za każdym razem, gdy używasz paska wyszukiwania. Ten proces obejmuje kilka prostych kroków.

Kiedy wchodzisz na swoje konto na Instagramie, spójrz na dół, aby znaleźć sekcję wyszukiwania. Otworzy się nowe okno. U góry ekranu będziesz mógł zobaczyć wszystkie tematy wybrane przez platformę, zgodnie z gustami, które pokazałeś.

Te tematy są klasyfikowane według kategorii. Aby to ukryć długie naciśnięcie na dany temat i pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz je wyciszyć. Po potwierdzeniu ta kategoria zniknie z głównego okna.

Co możesz zrobić, aby przestać widzieć sugestie podczas wyszukiwania profili?

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie mają tendencję do odwiedzania kont, które mają wspólne cele; Jeśli jesteś osobą, która lubi rośliny, z pewnością odwiedzisz profile osób, które podzielają ten gust lub promują tę praktykę.

usuń sugestie z Instagrama

Niemniej jednak, w różnych okolicznościach zmieniają się nasze upodobania i nie chcemy już nic widzieć na ten temat. W takim przypadku lepiej zresetować sugerowane treści w wyszukiwarkach na Instagramie.

Osiąga się to poprzez usunięcie historii wyszukiwania aplikacji, aby to osiągnąć musisz przejść do ustawień i wybrać zakładkę bezpieczeństwa. Tam naciśnij historię wyszukiwania, aby usunąć wszystkie dane. Gdy to zrobisz, to dobrze zresetuj historię, aby na nowo zdefiniować swoje nowe gusta.

Jak naprawić algorytm na Instagramie i te sugerowane?

Instagram posiada algorytm lub zestaw reguł, które pozwalają mu określić gusta i trendy każdego użytkownika, w celu zaprezentowania kont, kanałów, hashtagów i innych aspektów, które mogą być przydatne.

Przez niego jest badany zachowanie użytkownika poprzez posty i treści które publikujesz lub oglądasz w aplikacji. Te informacje pozwalają przewidzieć, jakie informacje osoba może uznać za interesującą.

Teraz, jeśli Twoje poprzednie gusta już Cię nie interesują, powinieneś zmienić algorytm konta. Możesz to zrobić, gdy zaczniesz zmieniać treść przesyłanych treści, z bardzo konkretnymi hashtagami na dany temat i gdy usuniesz wszystkie niechciane treści ze swojego konta.

instagram na telefonie komórkowym i PC

Jak całkowicie resetuje się szkło powiększające?

Jeśli chcesz całkowicie zmień listę sugestii które pojawiają się w sekcji wyszukiwania, musisz zrobić dwie bardzo proste rzeczy. Najpierw musisz usunąć wszystkie poprzednie wyszukiwania, może to polegać na usuwaniu sugestii pojedynczo lub usuwaniu ich wszystkich z ustawień konta.

Gdy historia wyszukiwania jest czysta lub pusta, możesz rozpocząć dodawanie nowej zawartości. W tym celu musisz rozpocząć wyszukiwanie na podstawie swoich aktualnych upodobań, to wskaże algorytmowi, które możliwe tematy Ci się podobają.

dołącz do naszego kanału telegram