Skip to content

Jak łatwo zmienić dźwięk połączenia Skype i dźwięk powiadomienia

5 de luty de 2021

Od wielu lat Skype jest jedną z najlepszych aplikacji do grupowych rozmów wideo. Niezależnie od tego, czy używasz go do rozmowy z przyjaciółmi i bliskimi, czy do pracy, pokażemy Ci jak łatwo zmienić dźwięk połączenia Skype i dzwonek powiadomienia.

Jak zmienić dźwięk połączenia Skype i dzwonek powiadomienia

Wszystko zależy od tego, czy używasz stacjonarnej, czy mobilnej wersji Skype. Poniżej wyjaśniamy szczegóły każdej wersji.

Na PC

Możliwość zmiany dźwięku rozmów i tonu powiadomień w najnowszej wersji Skype’a na PC nie jest już dostępny. Dlatego będziesz musiał słyszeć te same dźwięki powiadomień, jeśli używasz wersji komputerowej. Teraz sytuacja się zmienia w wersji mobilnej.

Na Androida i iOS

Oczywiście, pierwszą rzeczą jest pobranie i zainstalowanie aplikacji. Możesz to zrobić ze Sklepu Play lub App Store. Gdy masz już Skype na telefonie komórkowym, otwórz aplikację i wykonaj następujące kroki:

  1. W zakładce „Czaty”kliknij ikonę dzwonka znajdującą się w lewym górnym rogu. To jest menu powiadomień.
  2. Wybierz trzy kropki w formie kolumny znajdującej się w prawym górnym rogu, a następnie kliknij „Ustawienia powiadomień”.
  3. W sekcji „Powiadomienia push” wybierz opcję „Ustawienia powiadomień”.
  4. Naciśnij opcję „Wiadomości”, a następnie pole „Dźwięk”.
  5. Na koniec, wybierz dźwięk zapisany w telefonie komórkowym służyć jako monit o powiadomienie o wiadomości.

Jeśli przy poprzedniej trasie nie możesz uzyskać dostępu do menu konfiguracji powiadomień, możesz skorzystać z tej innej ścieżki, zaczynając od początkowego okna Skype:

  1. Kliknij swoje zdjęcie profilowe.
  2. Wybierz opcję „Oprawa”.
  3. Kliknij „Powiadomienia”.
  4. Następnie wykonaj kroki 3–5 opisane powyżej.

Tak łatwo można zmienić dźwięk powiadomień Skype w wersji mobilnej. Teraz chcemy poczynić pewne wyjaśnienia.

1) W najnowszych wersjach aplikacji Microsoft ma usunięto możliwość zmiany dźwięku połączeń. W taki sposób, że podczas połączenia przychodzącego zawsze usłyszysz charakterystyczny ton Skype.

2) Dobrą wiadomością jest to, że sekcja powiadomień jest wysoce konfigurowalna.

Jeśli chodzi o ten ostatni punkt, chcemy powiedzieć, że możliwe jest skonfigurowanie niektórych aspektów powiadomień. Na przykład możesz zezwolić na używanie pływających powiadomień (tak, pływające bąbelki podobnie jak w czatach na Messengerze), włącz lub wyłącz użycie światła LED podczas odbierania powiadomienia, a także wibracji.

Aby skonfigurować te i wiele innych aspektów, po prostu wróć do sekcji „Ustawienia powiadomień” i dostosuj tę sekcję do swoich upodobań.

Dowiedz się o tych sztuczkach Skype’a i w pełni wykorzystaj tę aplikację

Chociaż Skype istnieje na rynku od kilku lat telekomunikacjaDo dziś istnieją tajne polecenia czatu i przydatne funkcje aplikacji, o których możesz nie wiedzieć. Oto dwa z nich, aby jak najlepiej wykorzystać tę aplikację.

powiadomienia Skype

Szukać kontaktów

Możesz łatwo wyszukać osobę na liście kontaktów za pomocą wyszukiwarki. Aby to zrobić, na telefonach komórkowych i komputerach PC przejdź do sekcji „Kontakty” i wprowadź imię i nazwisko osoby, której szukasz.

Jeśli nie dodałeś jej jako znajomego, Skype poda Ci wyniki które najlepiej pasują do Twojego wyszukiwania. Możesz łatwiej znaleźć osobę, wprowadzając jej adres e-mail lub nazwę użytkownika. Z drugiej strony możliwe jest również wyszukiwanie grup na Skypie.

Kup numer telefonu Skype, aby dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe

Tak, możesz uzyskać osobisty numer telefonu, dzięki któremu możesz dzwonić do dowolnego kraju. W ten sposób możesz używać Skype do komunikowania się z osobami, które nie używają tej aplikacji.

Jeśli chodzi o plany i ceny, generalnie jest to tańsze niż wykonywanie połączeń międzynarodowych od operatora. Aby skorzystać z tej funkcji, przejdź do sekcji „Połączenia” i wybierz opcję „Skype do telefonu”. Następnie postępuj zgodnie z procesem zakupu i voila, otrzymasz numer z planem taryfowym, z którego również możesz Wyślij SMS.

dołącz do naszego kanału telegram