Skip to content

Jak łatwo dostosować jasność ekranu w programie My Echo Show?

17 de grudzień de 2021

Dziś tysiące użytkowników na całym świecie ma różne modele, które Echo Show oferuje w cyfrowym wszechświecie. I wszyscy chcą korzystać z najlepszych umiejętności Amazon Alexa, które są doskonale dostosowane do wszelkiego rodzaju potrzeb. Z tego powodu ważne jest, aby głośniki działały dobrze, a jasność ekranu idealnie dopasowywała się do pola widzenia każdej osoby.

Bez względu na rozmiar Echo Show, musisz przez cały czas upewnić się, że jasność ekranu jest bardzo doceniana. Zwłaszcza jeśli zasługujesz na to, by być świadomym kamer bezpieczeństwa lub elektronicznych niań. Lub po prostu, jeśli chcesz się zrelaksować, oglądając listę kanałów zintegrowanych z platformą Amazon Prime Video. Z tych wszystkich powodów w tym artykule pokażemy najlepsze sposoby łatwej regulacji jasności Echo Show.

Jaki rodzaj jasności jest domyślnie ustawiony na urządzeniu Echo Show?

Dla nikogo nie jest tajemnicą, że dzięki Echo Show można nie tylko słuchać wysokiej jakości dźwięku z audiobooków Audible czy oglądać wszelkiego rodzaju programy bez konieczności podchodzenia do telefonu komórkowego czy telewizora. Niemniej jednak, ten typ urządzenia domyślnie dostosowuje jasność i możesz nie czuć się z tego tak zadowolony. Następnie opowiemy Ci o tym wszystko, abyś mógł zmienić opcje na swój sposób.

Adaptacyjna jasność

Kiedy mówimy o adaptacyjnej jasności pochodzącej z urządzeń Echo Show, mamy na myśli funkcję, która dba o oświetlenie, które dopasowuje się automatycznie. W zależności od środowiska, w którym dana osoba się znajduje. Na przykład, gdy zachodzi słońce, a jasność nie jest już niezbędna podczas czytania lub obserwowania ekranu. Dzięki temu nie jest wymagane ciągłe dostosowywanie jasności do warunków otoczenia.

Tryb nocny

W takim przypadku funkcja trybu nocnego świetnie sprawdza się w chwilach, gdy Twoje oczy są zmęczone i zasługuje na miękki i spójny blask, szczególnie o zmroku. Z tego powodu Twoje Echo Show zmieni tło na czarne w zależności od pory dnia, przyciemniając ekran, aby zapewnić komfort przed snem lub wcześnie rano po przebudzeniu. W razie potrzeby możesz również zmienić ustawienia.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do trybu nocnego swojego Echo Show, musisz przejść do panelu konfiguracji i poszukać opcji zegara. Następnie docenisz tryb nocny i musisz go dotknąć, aby włączyć tę funkcję. Należy zauważyć, że w tym panelu możesz: zaplanuj określony czas aktywacji tej funkcji zgodnie z harmonogramem, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

dostosuj jasność w pokazie echa

Jakie rzeczy należy wziąć pod uwagę, jeśli masz włączoną „Adaptacyjną jasność” i chcesz ją zmienić?

Wiemy, że adaptacyjna jasność działa poprzez system, który dba o automatycznie dostosowuje poziom jasności w zależności od naturalnego światła to jest w kosmosie. Jeśli chcesz go aktywować, musisz przejść do panelu konfiguracji i poszukać menu z napisem Screen. Gdy to zrobisz, znajdziesz przycisk adaptacyjnej jasności, który ma opcję aktywacji lub dezaktywacji.

Jakie są kroki, aby łatwo dostosować jasność na urządzeniu Echo Show?

Regulacja jasności na urządzeniu Echo Show jest prostsza, niż możesz sobie wyobrazić. I to jest to, że masz dwie skuteczne metody, które wydają się niezwykle proste. Aby Ci w tym pomóc, podajemy wszystkie istotne informacje w poniższej sekcji.

Ręcznie

To najprostszy sposób na dostosowanie jasności ekranu urządzenia. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby się do tego dostosować, jest uzyskanie podstawowego menu konfiguracyjnego. Następnie przesuń palcem w dół z ekranu głównego do znajdź suwak po prawej stronie co pozwoli zwiększyć lub zmniejszyć jasność ekranu, w zależności od przypadku.

dostosuj jasność na urządzeniu do pokazu echa

Z automatycznym systemem

Dzięki systemowi automatycznemu Echo Show dostosuje jasność ekranu w zależności od rodzaj oświetlenia występującego w środowisku. Ta opcja jest bardzo przydatna, ponieważ nie musisz stale dostosowywać jasności, gdy w otoczeniu występuje światło słoneczne. W scenariuszu, w którym chcesz aktywować lub dezaktywować tę funkcję, musisz przesunąć palcem w dół z ekranu i uzyskać dostęp do menu ustawień.

Wśród alternatyw, które pojawiają się w tym panelu, znajdziesz taką, która mówi Screen i będziesz musiał zlokalizować przycisk z napisem Dostosowanie jasności. W ten sposób urządzenie przestanie dostosowywać jasność, jeśli je wyłączysz, lub, przeciwnie, będzie miało poziom jasności, który dostosuje się do oświetlenia obecnego w pokojach lub przestrzeni, w której się znajdujesz.