Skip to content

Jak edytować lub przyciąć już przesłany film z YouTube – Edytor YouTube

31 de styczeń de 2021

Jeśli jesteś jednym z tysięcy użytkowników YouTube, którzy posiadają kanał na słynnej platformie, z pewnością znasz już YouTube Studio. To nowe narzędzie dla twórców wideo ma coraz więcej przydatnych funkcji. A dzisiaj dowiemy się, jak to zrobić edytować lub przycinać już przesłany film YouTube za pomocą Edytora YouTube.

Ta funkcja YouTube Studio jest przydatna, ponieważ umożliwia twórcom przycinanie, edytowanie i dodawanie domyślnego opisu do przesłanych filmów bez utraty liczby wyświetleń, komentarzy i adresów URL. Ponadto nie będzie konieczne korzystanie z narzędzi zewnętrznych ani ponowne przesyłanie nowego filmu.

Następnie wyjaśnimy, jak wejść do YouTube Studio i modułu Editor. A także, jak wybrać film już przesłany na Twój kanał i edytować go lub przycinać, mając możliwość zapisania zmian łatwo i w kilku krokach.

Jak wejść do edytora wideo YouTube Studio

Zacznijmy od nauczenia się, jak wejść do YouTube Studio i panel do edycji wideo. Aby to zrobić, wejdź na stronę YouTube z przeglądarki tak jak zwykle i uzyskaj dostęp do swojego kanału. Następnie przejdź do prawego górnego rogu okna i kliknij swoje zdjęcie profilowe.

Teraz z menu rozwijanego wybierz „YouTube Studio”. W tym nowym oknie, po lewej stronie, będziesz mieć menu z wieloma opcjami, które pozwolą Ci zarządzać filmami Twojego kanału i robić wiele innych rzeczy, takich jak zmiana opisu Twojego kanału.

W menu po lewej stronie kliknij „Filmy” i wybierz tytuł lub miniaturę filmu, który chcesz edytować lub przyciąć. Następnie wybierz „Edytor” z menu po lewej stronie. Wejdziesz do panelu edycji wideo, w którym możesz między innymi przyciąć wybrany film.

Jak edytować lub przycinać już przesłany film YouTube

Po wejściu do edytora wideo YouTube możesz edytować już przesłane wideo wycinanie początkowej, końcowej lub środkowej części pliku wideo W prosty sposób. Pamiętaj, że ta funkcja jest dostępna tylko w przypadku filmów krótszych niż 6 godzin. Ten panel umożliwia nawet dodanie efektów na końcu filmu.

W panelu edycji będziesz mógł zobaczyć oś czasu z klatkami lub klipami wideo. Możesz odtworzyć wideo, aby mieć pojęcie lub oznaczyć dokładny czas, od którego chcesz przyciąć wideo. Kliknij „Wytnij”, co spowoduje wyświetlenie ramki z niebieskimi ramkami na osi czasu.

Kliknij i przeciągnij krawędzie niebieskiego pola, aż w środku będzie tylko ta sekcja wideo, którą chcesz zachować. Możesz przeciągnąć lewą krawędź, aby przyciąć początek wideo, lub prawą krawędź, aby przyciąć koniec wideo. Wszystko poza ramką zostanie usunięte z filmu.panel yutube edytor wideo

Jak usunąć środkowe sekcje z już przesłanego filmu

Jeśli chcesz usunąć pośrednie sekcje wideo, kliknij «Skaleczenie«. Następnie w polu z niebieskim obramowaniem kliknij miejsce, w którym ma się rozpocząć sekcja, którą chcesz usunąć. Wybierać „Podzielić«.

Następnie kliknij biały pasek, który się pojawi i przeciągnij go na koniec sekcji, którą chcesz usunąć. Możesz utworzyć tyle podziałów, ile potrzebujesz i dostosować je w wybranych miejscach.

Kliknij „Odtwórz”, aby przejrzeć zmiany. Jeśli chcesz cofnąć wprowadzone zmiany, możesz kliknąć strzałkę „Cofnij” lub w menu „Więcej” wybrać opcję „Przywróć oryginał”, aby usunąć wszystkie zmiany wprowadzone w wersji roboczej.

Na koniec, naciśnij przycisk «Zapisz» jeśli jesteś zadowolony ze swojej zmiany. YouTube Studio wyświetli powiadomienie informujące, że zmiany w Twoim filmie zaczną obowiązywać za kilka godzin. W międzyczasie Twój film pozostanie nienaruszony na platformie, a Twoi obserwatorzy lub odwiedzający YouTube będą mogli go dalej oglądać.

Mamy nadzieję, że ten artykuł był dla Ciebie przydatny, aby dowiedzieć się, jak edytować i przycinać film już zamontowany na Twoim kanale YouTube za pomocą nowych narzędzi oferowanych przez YouTube Studio. Z łatwością zarządzaj wszystkimi swoimi filmami.

Ta platforma ma inne funkcje, takie jak między innymi oglądanie filmów w tle. Skorzystaj więc ze wszystkich funkcji, jakie oferuje zarówno twórcom wideo, jak i milionom użytkowników na całym świecie.