Skip to content

Jak edytować filmy z PS4 za pomocą Sharefactory? – Krok po kroku (przykład)

29 de styczeń de 2021

Ps4 to jedna z najlepszych konsol, jakie istnieją w świecie gier najlepszy repertuar gier tej generacji. Oprócz tego obsługuje też różne narzędzia, które pozwalają na wszystko (możesz nawet nagrać rozgrywkę na PS4), dlatego dzisiaj zobaczysz Jak edytować filmy z PS4?

W dzisiejszych czasach każdy chce być streamerem lub YouTuberem, więc nie jest zaskoczeniem, że PlayStation go stworzyło aplikacja, która pomoże Twojej społeczności nagrywać filmy i je edytowaćFaktem jest, że jest to korzystne nie tylko dla gracza, ale firma zyskuje również rozgłos dzięki tej praktyce.

Przed rozpoczęciem należy wyjaśnić, że ten samouczek ma nauczyć się edytować filmy, jeśli chcesz tworzyć lub transmitować na żywo na Twitchu z grą, nie pomoże ci to.

Jak edytować filmy z PS4?

Aby przejść od razu do rzeczy, najlepszym sposobem edycji filmów z PS4 jest użycie aplikacji o nazwie Sharefactory, który jest częścią PlayStation i można go pobrać bezpłatnie.

Tę aplikację można uzyskać, przechodząc do Sklepu w Play i szukając jej według nazwy w wyszukiwarce, gdy już ją znajdziesz, po prostu musisz obniżyć to tak, jakby to była gra i voila, możesz rozpocząć edycję filmów lub klipów.

Teraz, na potrzeby tego samouczka, główne etapy edycji zostaną oddzielone, abyś nie pomylił się podczas wykonywania każdego z nich w grze. Jeśli to jasne, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest przejście do aplikacji i kliknięcie w niej przycisku „Filmy”, a następnie „Nowy projekt”.

Gdy to zrobisz, otrzymasz listę motywów do wyboru, które zapewniają spersonalizowaną muzykę i unikalne przejścia, które możesz dodać do swojego klipu. Po dodaniu motywu musisz przejść do nazwania swojego projektu, to pozwoli ci to wybierz film, który chcesz edytować.

Aby wybrać wideo, wystarczy stanąć na nim i nacisnąć przycisk X na kontrolerze. Kiedy go zdobędziesz, czas zacząć go przycinać, aby był mniejszy i schludniejszy.

Proces przycinania odbywa się poprzez naciśnięcie kwadratu, aby wyświetlić menu edycji, a następnie wybranie opcji „Przytnij klip”, która za pomocą dźwigni Pozwoli to usunąć każdą część filmu, której nie lubisz.

Dodaj przejścia do swojego filmu

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy wziąć pod uwagę podczas edycji filmów z PS4, jest dodawać przejścia do długich filmów. Jeśli chcesz to osiągnąć, wystarczy, że staniesz na środku dwóch klipów, do których zostanie dodana ta funkcja.

Następnie naciśnij przycisk X i wybierz opcję „Dodaj przejście”, ta czynność wyświetli listę 3-sekundowych przejść, z których możesz wybrać, stamtąd wybierz dowolne.

Dodaj komentarze lub głos do wideo

Inną rzeczą, którą możesz zrobić podczas edycji filmów z PS4, jest dodawanie komentarzy bezpośrednio do wideo. Aby to osiągnąć, wystarczy kliknąć przycisk X, aby wyświetlić menu Dodaj.

czarny kontroler i konsola ps4

W nim musisz wybrać „Dodaj ścieżkę 2”. Po zakończeniu zatrzymaj się w części klipu, w której chcesz umieścić komentarz, i ponownie naciśnij X, to jest Pozwoli ci to nagrywać na żywo wideo.

Renderuj i prześlij wideo!

Gdy wszystko będzie już gotowe w swoim filmie (jest jeszcze więcej rzeczy, które możesz dodać), nadejdzie czas na przesłanie go do sieci. Ten proces odbywa się poprzez umieszczenie przycisku trójkąta wewnątrz miejsca, w którym edytowałeś swoje wideo, co spowoduje jego renderowanie.

Kiedy będzie gotowy, otrzymasz okno z pytaniem, gdzie chcesz go przesłać (na przykład na oficjalną stronę YouTube), tam musisz wybrać żądaną opcję spośród dostępnych i wprowadź dane logowania do swojego konta na wybranej platformie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, film powinien zacząć się ładować od razu. Skończyłeś, ale pamiętaj, aby nadal szukać informacji, aby dowiedzieć się, jak przesyłać filmy na Twitch lub inną platformę.

dołącz do naszego kanału telegram