Skip to content

Jak działa Chromecast Audio i jakie są jego główne cechy

16 de styczeń de 2022

Krótko mówiąc, Chromecast to łatwy i tani sposób na transmisję (lub wysyłaj) treści multimedialne, takie jak muzyka i filmy, z urządzenia inteligentnego lub laptopa do innego urządzenia, takiego jak telewizor lub głośniki.

Został wydany w 2013 roku, ale od tego czasu pojawiły się pewne aktualizacje poprawić niezawodność i funkcje aplikacji. Najważniejszą zmianą w wyglądzie fizycznym jest jego konstrukcja, która przeszła od urządzenia typu dongle do hybrydowego wyglądu między krążkiem hokejowym, płytą winylową i babeczkami Jaffa.

Google nie tylko wprowadził Chromecasta na rynek, urządzenie, o którym dużo mówiliśmy Zaczynając od tego, że jest to doskonałe narzędzie do przekształcenia dowolnego telewizora w Smart TV, ale firma ma też inne urządzenie peryferyjne przeznaczone wyłącznie do audio.

Prawda jest taka, że ​​w tym konkretnym przypadku nie chcieliśmy przestać mówić o Chromecast Audio, naprawdę atrakcyjny system, który prawdopodobnie zainteresuje wielu śledzących nas czytelników.

Prawda jest taka, że ​​chociaż Chromecast w oryginalnej wersji rozwiązał wiele problemów użytkowników, w ten sam sposób okazuje się, że niektórzy czytelnicy chcą wiedzieć, czy możliwe jest sterowanie ich sprzętem audio z telefonu komórkowego, aby w tym sposób, w jaki nie muszą być na nich. Właśnie w tym duchu ludzie Google wprowadził wówczas na rynek platformę taką jak Chromecast Audio, który uważamy za jeden z najbardziej godnych polecenia w segmencie.

Dostępne są urządzenia Chromecast i Chromecast Audio, które są lepsze?

Chociaż oba urządzenia są bardzo podobne pod względem konstrukcji i funkcji, zachowywać się trochę inaczej. Zasadniczo podstawowy Chromecast może odtwarzać filmy, zdjęcia, Internet i obsługuje niektóre funkcje gier za pośrednictwem połączenia HDMI.

Dźwięk Chromecasta odtwarza dźwięk tylko przez kabel 3,5 mm, idealny dla nieinteligentnych głośników do odtwarzania muzyki. Może być również używany przez złącze RCA i optyczne, ale te kable należy zakupić osobno.

Podstawowy Chromecast odtwarza dźwięk z wypłacalnością, ale Chromecast Audio ma zintegrowana karta DAC AKC AK4430 Obsługuje dźwięk Hi-Res do 24-bit/96 KHz więc znacznie lepiej jest odtwarzać muzykę w doskonałej jakości. Radujcie się użytkownicy pływów!

.

Chromecast Audio: funkcje, które czynią go wyjątkowym urządzeniem

Pierwszą rzeczą, którą musimy powiedzieć o Chromecast Audio, jest to, że często można go pomylić z oryginalnym urządzeniem., biorąc pod uwagę, że wyglądają tak samo. Oczywiście różnica polega na jego funkcjonalności i właśnie na tym chcieliśmy tym razem zatrzymać. Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że ten Chromecast Audio został opracowany w taki sposób, aby mógł łączyć się z dowolnym systemem dźwiękowym, oferując nam wiele opcji.

Dzięki Chromecast Audio będziesz mógł przesyłać muzykę z komputera lub telefonu komórkowego do dowolnego sprzętu audio, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy w domu przyjaciela lub znajomego. To urządzenie jest w pełni zdolne do odtwarzania dźwięku z usług takich jak Spotify czy Google Music. Oczywiście, Musisz upewnić się, że Twój sprzęt muzyczny podłączony do Chromecasta Audio jest również podłączony do kabla internetowego, ponieważ połączenie, podobnie jak w przypadku oryginalnego Chromecasta, odbywa się przez wspólną sieć Wi-Fi.

kontroluje urządzenie Chromecast

Obsługa tego Chromecasta Audio jest naprawdę prosta, ponieważ wystarczy podłączyć urządzenie za pomocą kabla do systemu dźwiękowego. Możesz to zrobić za pomocą dołączonego kabla 3,5 mm lub przez analogowe i optyczne cyfrowe wyjścia audio. Po wykonaniu powyższych kroków musisz aktywuj dowolną aplikację muzyczną, o ile jest kompatybilna, wybierając utwór, a następnie dając opcję CAST na Chromecast Audio.

Jak powiedzieliśmy wcześniej, połączenie w tego typu przypadku jest realizowane przez Wi-Fi wspólne dla obu urządzeń, działające w taki sam sposób, jak Bluetooth. Poza tym musisz wiedzieć, że zużycie baterii jest znacznie mniejsze, niż gdybyśmy naprawdę korzystali z Bluetooth. Poza powyższym, Trzeba powiedzieć, że jakość dźwięku będzie zależeć wyłącznie od odtwarzacza lub sprzętu audio. To niezwykle przydatny gadżet, który wiele osób kupiło już za około 39 euro.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o Chromecast Audio?

dołącz do naszego kanału telegram