Skip to content

Jak dodawać zdjęcia do polecanych artykułów na Instagramie — edytuj i ponownie publikuj

16 de wrzesień de 2021

Instagram oferuje opcję polecanych historii, dzięki czemu zdjęcia, które przesyłasz do swoich historii, pozostają w Twoim profilu, aby wszyscy mogli je zobaczyć, dopóki ich nie usuniesz. Wiele osób korzysta z tej opcji, aby poprawić estetykę swojego profilu i tworzyć ciekawe kolekcje, czy to eventy, podróże itp.

Dodawanie polecanych historii jest szybkie i łatwe. Musisz wybrać opcję „Edytuj polecane historie” i wybierz zdjęcie, które chcesz. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, aby móc usuwać i dodawać zdjęcia do kolekcji, a także wykorzystać plik do jak najlepszego uporządkowania swojego profilu, ten artykuł jest dla Ciebie idealny.

Jaka jest procedura dodawania jednego lub więcej zdjęć do polecanych historii na Instagramie w prostych krokach?

Aby dodać nowe zdjęcie wystarczy wejdź w profil i otwórz kolekcję, w której chcesz umieścić konkretne zdjęcie. Następnie naciśnij trzy kropki, które pojawią się w prawym dolnym rogu. Następnie naciśnij opcję „Edytuj polecaną historię”, aby wybrać zdjęcie, które Ci się podoba, a na koniec po prostu naciśnij „Gotowe”.

Jak można edytować polecane historie?

Jeśli stworzyłeś już kolekcję, możesz dodawać i usuwać zdjęcia, zmieniać nazwę kolekcji, a nawet zdefiniować okładkę. Tylko musisz podać swój profil i wejdź do kolekcji. Naciśnij trzy kropki, które pojawiają się w prawym dolnym rogu, a następnie opcję „Edytuj polecaną historię”, a gdy już ją edytowałeś, naciśnij opcję „Gotowe”.

Jeśli coś Ci się nie podoba, usuń to

Aby móc usunąć te historie, których nie chcesz już znajdować się wśród polecanych historii, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to zalogować się do swojego profilu na Instagramie i wejść do kolekcji. Przeglądając zdjęcia, zobaczysz to, którego nie chcesz być wśród innych.

W prawym dolnym rogu zdjęcia możesz zobaczyć trzy punkty, które będziesz musiał nacisnąć. Możesz znaleźć opcję „Usuń z polecanych historii„A kiedy klikniesz opcję, historia zostanie usunięta z kolekcji.

Modyfikuj ze swojego pliku

Modyfikowanie z pliku jest dość wygodną metodą dla użytkowników, ponieważ wystarczy uzyskać dostęp do swojego profilu i zlokalizować trzy linie, które pojawiają się w prawym górnym rogu.

Następnie musisz nacisnąć opcję „Archiwum” i będziesz mógł znaleźć wszystkie swoje zarchiwizowane historie. Wybierając historię swojego wyboru Będziesz musiał naciśnij opcję „Podświetl”. Teraz pozostaje Ci tylko wybrać kolekcję, do której chcesz dołączyć wspomnianą historię i voila!

Jakie jest archiwum historii, które oferuje Instagram?

Historie z kanału na Instagramie

Archiwum to opcja bardzo praktyczna i przydatna dla użytkowników. Daje możliwość: mieć profil zorganizowany w sposób, który uważasz za stosowny, a także możliwość utworzenia dobrego zbioru polecanych artykułów z wcześniej opublikowanymi artykułami.

Oprócz posiadania większej organizacji pod względem kategorii, tworząc kolekcję, możesz to zrobić bardzo szybko. Chociaż to prawda, możesz skorzystać z pełnej listy, aby znaleźć preferowaną historię, ale są też inne alternatywy.

Możesz szukać jakaś konkretna historia za pomocą kalendarza i w ten sposób znajdź historię według dnia, miesiąca lub roku. Możesz również łatwo znaleźć zdjęcie dzięki lokalizacji.

Czy możesz odzyskać historie, które niedawno usunąłeś?

Jedną z nowych opcji, jakie ma Instagram, jest to teraz możesz pobrać historię w ciągu 30 dni. Działa to jak kosz na śmieci, w którym możesz znaleźć zdjęcia, których usunięcia żałujesz.

Opcja to „Ostatnio usunięte” i aby znaleźć te usunięte zdjęcia, musisz najpierw wejść na swoje konto na Instagramie i wpisać swój profil. Gdy to zrobisz, będziesz mógł zobaczyć trzy małe linie w prawym górnym rogu, które dadzą ci dostęp do wielu opcji.

Po otwarciu ustawień kliknij miejsce, w którym jest napisane „Konto”, a zobaczysz, że pojawi się sekcja „Ostatnio usunięte”.. Pozostało już tylko wybrać zdjęcie i nacisnąć opcję „przywróć”.

dołącz do naszego kanału telegram