Skip to content

Jak dezaktywować mój Google Chrome AdBlock — samouczek na komputery PC i urządzenia mobilne

3 de luty de 2022

Reklama to dobrze ugruntowany temat w Internecie, to stąd pochodzą zyski, systemy na stronach internetowych w Internecie pozwalają nam reklamować się z dużym zasięgiemktórego żadne inne medium nie może objąć. Ten temat ma ogromne znaczenie i ma duży wpływ na użytkownika, ponieważ jeśli wejdziesz na stronę internetową, otrzymasz wybujałą ilość wszelkiego rodzaju reklam, które czasami graniczą z absurdem.

Z tego powodu tworzone są metody, aby tego uniknąć, dzieje się tak, ponieważ dla użytkowników ma to bardzo różne konsekwencje, począwszy od powolnej przeglądarki, po duże dużo niepotrzebnych ciasteczek, duży napływ pamięci podręcznej, nie widzę poprawnie treści, między innymi. Dlatego instalujemy rozszerzenia takie jak AdBlock, który możemy łatwo zainstalować, aktywować i skonfigurować, można to również chwilowo wyłączyć, zobaczmy, co to jest, jak możemy z niego korzystać.

Jak zezwolić na reklamy z określonej witryny?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to świetna pomoc w unikaniu irytujących i słabo skoncentrowanych reklam, które pojawiają się, gdy wchodzimy na stronę internetową. W przypadku przeglądarki Google Chrome działa to idealnie, więc rzadko zdarza się, że po jego otrzymaniu chcą go odinstalować, ale są strony, które to wykrywają i aby uzyskać do nich dostęp, wymagają od nas dezaktywacji, aby wejść.

Do tego stopnia, że ​​nie pokazuje żadnego obrazu ani słowa, gdy mamy je wprowadzić, i tak jak używamy naszych metod, aby uniknąć reklam, one również wykorzystują swoje zasoby, aby reklama była widoczna tak lub tak, w tym celu uciekają się do narzędzia o nazwie Anti-AdBlock, rozpętając swoistą wojnę między stronami internetowymi a ich konsumentami.

Ochrona przed AdBlockiem

Jest to bardzo przydatne narzędzie, jeśli dzieje się tak, że żyjesz z ruchu na stronie, którą zarządzasz i jest to coś, co możemy zrozumieć. W końcu wszystko powinno mieć swoją opłacalność strony same się nie składają i zabierają dużo pracy, mechanizm ten jest bardzo dokładny i można go wykorzystać na kilka sposobów. Zobaczmy, na czym polega funkcja Anti-AdBlock dla witryn internetowych i blogerów.

wyłącz adblock w google chrome

Nie bądź tak inwazyjny, musisz wiedzieć, że ludzie też są zmęczeni tak dużą ilością reklam, z drugiej strony mogą przenieść się na inną witrynę, która ma te same informacje, co Twoja strona lub blog. Rozmawiamy więc o kwestii równowagi, używając tych programów blokujących reklamy, możemy umieścić kod w kodzie HTML, więc gdy pojawią się one z blokerem reklam, zostanie wyświetlone ostrzeżenie.

Jaka jest procedura wyłączania blokowania reklam w Chrome?

Kiedy natkniemy się na stronę w tym stylu, możemy również się dostosować, dostosowując ją, aby uzyskać dostęp do treści. Choćby przeglądarki mają narzędzia do wykonania tego zadania blokowania reklam i skonfigurować sposób, w jaki chcemy, aby był na niektórych stronach internetowych, w każdym razie mamy również narzędzia, które pozwalają nam uniknąć tych fałszywych reklam, są to te, które mają automatyczną reprodukcję, są to reklamy flashujące, wyskakujące okienka, które nic nie pokazują i otworzyć w sposób, którego nie dostrzegamy.

Aby wyłączyć AdBlock, ten bardzo pomocny dodatek, gdy go otrzymamy, działa automatycznie bez konieczności jego konfiguracji, dlatego musimy go dezaktywować, do tego zamierzamy Narzędzia> Rozszerzenia> AdBlock i lokalizujemy przełącznik na dole i mijamy go dezaktywował. W ten sposób możemy wyłączyć blokowanie wyskakujących okienek i innych reklam podczas wchodzenia na określoną stronę.

Jak wyłączyć Google Chrome AdBlock w wersji mobilnej?

Możemy również znaleźć to rozszerzenie lub uzupełnienie, aby dodać je do przeglądarki Chrome, na naszym urządzeniu mobilnym. A to dlatego, że w przypadku tych aplikacji jest też przytłaczająca liczba reklam, które trzeba kontrolować, i to z większego powodu, ponieważ ta wyskakująca reklama ma większy wpływ na działanie telefonów komórkowych.

Adblock dla telefonów komórkowych można również skonfigurować

W tym celu musimy wejść dodane ustawienia rozszerzeń i Lego przechodzimy na dół opcji, które się pojawiają, wtedy nie będziemy umieszczać przełącznika aktywacji i zamierzamy umieścić go w dezaktywowanym, w ten prosty sposób będzie można wyłączyć uzupełnienie, dzięki czemu będziemy mogli uzyskać dostęp do strona, w przypadku jakichkolwiek ograniczeń