Skip to content

Jak automatycznie włączyć telewizor za pomocą Amazon Smart Plug? – Skuteczny przewodnik

11 de styczeń de 2022

Istoty ludzkie zawsze preferują wygodę, zawsze było pragnieniem, aby móc sterować sprzętem i urządzeniami gospodarstwa domowego, wypowiadając tylko kilka słów bez kiwnięcia palcem. Teraz jest to możliwe. Dzięki postępowi technologicznemu otrzymujesz inteligentny sprzęt, który możesz dostosować i połączyć, aby sterować urządzeniami elektronicznymi w swoim domu. Jak w przypadku Amazon Smart Plug, urządzenie najnowszej generacji który pozwala manipulować wszystkimi urządzeniami i sprzętem w domu lub biurze.

Konkretnym przypadkiem, o którym będziemy rozmawiać w tym artykule, jest automatyczne włączenie telewizora z Amazon Smart Plug. Czytaj dalej do końca, a dowiesz się, jak łatwo skonfigurować urządzenie Smart Plug i włączyć telewizor, a także wiedzieć, które telewizory są kompatybilne z tą inteligentną wtyczką.

Jakie telewizory są kompatybilne z Amazon Smart Plug?

Era technologii nadeszła i nadal się rozwija dzięki wyrafinowanemu sprzętowi elektronicznemu, aby zapewnić użytkownikom większy komfort. Obecnie istnieją inteligentne urządzenia i sprzęt, za pomocą których można uzyskać dostęp do innych urządzeń w domu i sterować nimi, ponieważ zostały włączone funkcje wirtualnego asystenta. W tej kategorii znajduje się Amazon Smart Plug, która stała się bardzo popularna, dzięki której możesz zmienić swój dom w inteligentny dom.

Chociaż jest to urządzenie, które można połączyć z urządzeniami oświetleniowymi i wentylacyjnymi w domu, aby móc sterować, nie dotyczy to wszystkich innych urządzeń, ponieważ nie jest kompatybilne z szeroką gamą urządzeń, które masz w domu , jak na przykład komputery. Mogą je wyłączyć za pomocą Amazon Smart Plug, ale nie będziesz mógł ich ponownie włączyć, to samo dzieje się z telewizorami. Dlatego jedynymi telewizorami kompatybilnymi z Amazon Smart Plug są te lekkie i obsługiwane komputery do łatwej pracy z Alexa.

Jak włączyć telewizor za pomocą Amazon Smart Plug?

Jeśli więc chcesz włączyć telewizor za pomocą wtyczki Amazon Smart Plug, możesz to zrobić, nie bez wcześniejszego skonfigurowania inteligentnej procedury, tak aby była kompatybilna po podłączeniu do wtyczki Amazon. Dlatego omówimy te aspekty szczegółowo.

Uprość konfigurację

Aby wykonać prostą konfigurację, musisz zastosować szereg bardzo łatwych kroków do wykonania. Zwróć uwagę na następujące kwestie: Musisz podłączyć Smart Plug do gniazdka elektrycznego, musi mieć trzy styki. Następnie wpisujesz Aplikacja Alexa za pośrednictwem urządzenia mobilnego. Stamtąd musisz wybrać urządzenia, a następnie kliknąć więcej. Kliknij Dodaj urządzenie i wybierz opcję Smart Plug.

amazon inteligentne urządzenie z wtyczką

Następnie musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Przypisz nazwę do Smart Plug zgodnie z akcją przykładem tego jest soundbar, aby odróżnić go podczas wykonywania. Upewnij się również, że niebieska dioda LED na Smart Plugu miga. Inne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, że masz zaktualizowaną wersję Alexy i że urządzenia lokalizacyjne są włączone, a bluetooth telefonu komórkowego jest aktywowany poprawnie.

Aby skonfigurować inteligentną rutynę

Teraz, aby wykonać rutynową konfigurację, aby móc włączać i wyłączać urządzenia w domu o określonej godzinie, należy wykonać następujące czynności: wejść do aplikacji Alexa z telefonu komórkowego. Wybierz ikonę hamburgera i kliknij Rutyna i więcej opcji. Następnie przechodzisz do Harmonogramu, wybierasz konkretną godzinę i naciskasz Gotowe. Wracasz do menu i klikasz Nowa procedura. Następnie musisz kliknąć Dodaj akcję i wybrać Inteligentny dom.

połącz telefon komórkowy z alexa

Tam musisz wybrać Urządzenie sterujące, wybierz urządzenie, które chcesz połączyć z procedurą, przesuń kontrolkę na opcję WŁ. i kliknij Dalej. Chociaż wykonanie tej rutynowej konfiguracji zajmuje więcej czasu, należy to zrobić. W ten sposób możesz lepiej kontrolować i zarządzać komputerami w domu. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to zmienić swoje urządzenie z Androidem w inteligentny dom z Alexą.

Dlaczego nie możesz włączyć telewizora za pomocą Amazon Smart Plug?

Ponieważ być może jest bardzo prawdopodobne, że twój telewizor nie ma niezbędnego i wymaganego wsparcia, aby dostosować się do wirtualnych asystentów, takich jak Alexa, i nie może współpracować z wtyczką taką jak Amazon ze względu na ilość energii zużywanej przez te telewizory. Możesz zmusić go do włączenia czerwonego światła na telewizorze, ale włącz go całkowicie, chyba że zrobisz to ręcznie, naciskając przycisk. W przypadku, gdy spełnia wymagania wsparcia i nadal się nie włącza, powinieneś sprawdź czy konfiguracja została wykonana poprawnie.