Saltar al contenido

Jak zrobić rutynę za pomocą Amazon Smart Plug do obsługi mojego domu?

17 de enero de 2022

Doszliśmy do epoki, w której z urządzenia mobilnego możemy programować akcje w naszym domu. Program Amazon Smart Plug umożliwia manipulowanie dowolnym gniazdkiem elektrycznym za pomocą głosu, dzięki czemu możesz sterować dowolnym systemem lub sprzętem podłączonym do Twojej wtyczki Amazon Smart Plug, w tym takimi przedmiotami jak telewizor, ekspres do kawy, włączniki światła, rolety, brama parkingowa m.in. Z asystentem zespołu Alexa możesz do stworzyć rutyny, które ułatwią Ci życie w domu.

Jakich elementów potrzebujesz, aby stworzyć rutynę działania Twojego domu ze Smart Plug?

Istnieją sposoby na uczynienie domu inteligentnym bez większych inwestycji. Jednak inteligentne wtyczki stały się niezbędnym narzędziem dla inteligentnych domów, umożliwiając podłączenie dowolnego akcesorium w domu, które chcesz włączyć do swojej codziennej rutyny i aktywuj je z telefonu z systemem Android lub IOS lub po prostu za pomocą polecenia głosowego. Jedną z głównych wymaganych rzeczy jest mieć urządzenie mobilne obsługujące te funkcjewraz z innymi przedmiotami.

Urządzenie Amazon Alexa

Do włącz asystenta Alexa do swojego domu, będziesz potrzebować urządzenia inteligentnego, wystarczy urządzenie mobilne kompatybilne z Amazon Alexa. Obecnie istnieje kilka systemów firm trzecich i istnieje kilka systemów inteligentnego domu, które korzystają z tego systemu, wśród nich mamy: Wink, SmartThings i Logitech Harmony.

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń i sprzętu, które współpracują z technologią Amazon Smart Plug, Alexa stała się preferowanym asystentem domowym, ze względu na różnorodność poleceń i funkcji, które zawiera, ułatwiając życie ludziom przy użyciu technologii.

Aby włączyć elementy, które chcesz umieścić na liście lub rutynie codziennych czynności, musisz kupić akcesoria, które chcesz włączyć, biorąc pod uwagę, że są one kompatybilne z Amazon Smart Plug. Aplikacja Alexa to zgodny z urządzenia Android, FireOS i iOS.

Inteligentne przełączniki Wi-Fi i zdjęcia

Na rynku dostępne są różne modele inteligentnych przełączników, którymi zarządza się za pomocą aplikacji, ważne jest to, że te urządzenia są kompatybilny do zainstalowania wirtualnej asystentki Alexa z Amazon.

Wtyczki te wymagają połączenia z masą, co jest zabezpieczeniem, które obecnie mają nowe konstrukcje, dlatego przy próbie zainstalowania tych urządzeń w domu należy znać rodzaj budynku, bo jeśli jest to stara konstrukcja to nie będzie miała tej specyfikacji.

przełącz inteligentną wtyczkę amazon

Odnośnie działania przełączników musisz wziąć pod uwagę: Natężenie prądu 10-16 amperów, maksymalna moc to 3680 W i kompatybilność z urządzeniami Android, Fire OS i iOS.

Jak zaplanować działania w moim domu, aby aktywować je tylko za pomocą Amazon Smart Plug?

Wystarczy zainstalować aplikację Amazon Smart Plug, aby nie tylko zarządzać działaniami, ale także procedury programowe, które pozwalają zarządzać inteligentnym domem z dowolnego miejsca, za pomocą polecenia głosowego lub poprzez ustawienie niestandardowej procedury.

Z aplikacji Alexa

  • Aktywuj aplikację Alexa na urządzeniu z systemem iOS, Android lub FireOS. Następnie naciśnij opcję „Rutyny” w menu, kliknij ikonę plusa (+) znajduje się w prawym górnym rogu ekranu urządzenia.
  • Naciśnij opcję „Harmonogram” i wybierz datę, w której chcesz wykonać rutynę. Wybierz „Gotowe” i naciśnij plus (+) znajdujący się w opcji „Dodaj akcję”.
  • Wybierz opcję Inteligentny dom, poszukaj w menu nazwy urządzenia Smart Plug. Kliknij „Włącz” lub w przypadku, gdy chcesz usunąć procedurę „Wyłącz”. Stuknij w „Dalej”, aby zakończyć, naciśnij „Zapisz”.

Jak skonfigurować Amazon Smart Plug, jeśli masz więcej niż jedno urządzenie?

Jeśli to, czego chcesz, to Włącz wiele urządzeń z jednej inteligentnej wtyczki Jeśli chcesz aktywować lub dezaktywować wszystkie jednocześnie, możesz to zrobić w bardzo prosty sposób, włączając wszystkie elementy do grupy Smart Home. W ten sposób możesz aktywować playlistę, w której możesz włączyć między innymi włączanie budzika, ekspresu do kawy, włączanie i wyłączanie światła, zamykanie lub otwieranie rolet.

telewizor podłączony do inteligentnej wtyczki amazon

Asystent zawarty w programie jest tak kompletny, że przy wczytywaniu każdego kroku następna opcja będzie: wskazując, co powinieneś robić w systemieOto kroki w prosty sposób:

  1. Aktywuj Alexę na swoim urządzeniu i poszukaj opcji „Urządzenia” w menu. Następny, naciśnij plus lub więcej (+).
  2. Wybierz opcję Dodaj grupę, a pojawi się lista nazw, możesz wybrać jedną lub dostosować nazwę. Następnie kliknij słowo Dalej.
  3. Na koniec musisz wybrać urządzenia lub elementy, które chcesz włączyć do grupy. Aby zakończyć, zawsze naciśnij opcja wskazująca Zapisz.

dołącz do naszego kanału telegram