Skip to content

Jak korzystać z Amazon Echo Dot jako domofonu w domu?

22 de grudzień de 2021

Posiadanie inteligentnego domu jest łatwiejsze niż kiedykolwiek dzięki gadżetom połączonym z wirtualnymi asystentami, takimi jak Amazon Echo Dot. Ten mały inteligentny głośnik może być sterowany za pomocą poleceń głosowych i używany na wiele praktycznych sposobów. Naucz się jak używać Amazon Echo Dot jako domofonu w domu.

Odkryj wszystkie zastosowania, jakie możesz nadać temu interesującemu akcesorium i odmień swój dom dzięki funkcjom interkomu. Wykonując serię prostych kroków, możesz skonfigurować swoje kropki Amazon Echo, aby stworzyć sieć komunikacji głosowej wewnątrz domu i błyskawicznie połącz się z dowolnym pokojem w domu.

Jak zbudować domofon z Echo Dot?

Akcesoria technologiczne do Twojego domu nie są już rzeczami przyszłości czy ekskluzywnymi luksusami, ale rzeczywistością w przystępnej cenie. Produkty takie jak Amazon Echo Dot pozwalają zbudować inteligentny dom za niewielkie pieniądze i cieszyć się tym wszystkim wygodne funkcje łączności które tylko te inteligentne urządzenia mogą zaoferować swoim użytkownikom.

Ma wiele zastosowań, co czyni go uniwersalnym gadżetem do Twojego domu. Jedną z tych przydatnych funkcji głosowych jest domofon. Aby zbudować system domofonowy z Echo Dot, powinieneś mieć kilka takich głośników w swoim domu. Wystarczy prosta konfiguracja Twojego systemu, aby stworzyć sieć komunikacyjną.

W ten sposób możesz komunikować się z innymi pokojami bez ruszania się z miejsca lub podnoszenia głosu. Wykonujesz polecenie głosowe i otwiera się mały kanał komunikacyjny za pomocą którego możesz wysyłać wiadomości do innych punktów Echo Dots znajdujących się w Twojej sieci domowej. To znacznie przyspieszy łączność między wszystkimi zakamarkami domu.

To tylko jedna z wielu rzeczy, które możesz zrobić z wieloma urządzeniami Amazon Echo Dot w swoim domu; Jeśli jeszcze nie kupiłeś swojego lub potrzebujesz dodatkowego, aby skorzystać z tej funkcji, zaloguj się do Amazon i kup niedrogi Echo Dot, aby zmodernizuj swój dom jednym z najlepszych inteligentnych gadżetów z rzeczywistości.

Jak skonfigurować domowy domofon Amazon Echo Dot?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, aby używać Echo Dots jako interkomów, jest umieść je w pokojach, w których chcesz, aby zostały. Alternatywnie mogą służyć jako osobiste domofony dla każdego członka rodziny, gdy przebywają w domu. Następną rzeczą jest rozpoczęcie odpowiedniego procesu konfiguracji.

Konfigurować, potrzebujesz aplikacji Amazon Alexa zainstalowany na jednym z Twoich urządzeń mobilnych. Jeśli go nie masz i nie chcesz go pobierać, możesz również uzyskać dostęp do ustawień Echo Dot, logując się na swoje konto Amazon z jego oficjalnej strony internetowej. Znajdziesz tam urządzenia połączone z Alexą i zarejestrowane na Twoim koncie.

Alexa jest wirtualny asystent, który rozpoznaje polecenia głosowe i je wykonuje na urządzeniach, na których jest zainstalowany. Dzięki temu inteligentnemu systemowi możesz nawet dyktować numery telefonów i dzwonić za pośrednictwem Amazon Echo Dot. Wymaga jednak ręcznej interwencji, aby dostosować niektóre funkcje specjalne.

Gdy masz Amazon Alexa na swoim urządzeniu (lub masz konto Amazon), musisz otworzyć menu ustawień i znajdź sekcję „Urządzenia Alexa”. Zobaczysz listę wszystkich urządzeń (telefonów komórkowych lub inteligentnych akcesoriów) połączonych z Twoim kontem Amazon. Możesz także dodawać nowe urządzenia ręcznie. Stamtąd będziesz musiał wykonać dwie czynności, aby skonfigurować kropki Echo.

Zmień nazwę

zmień nazwę na urządzeniu alexa

Ważne jest, aby każdy terminal Echo Dot w sieci można było łatwo odróżnić i zlokalizować, gdy jest używany jako domofon. Aby to zrobić, możesz ustaw nazwę każdego inteligentnego głośnika w zależności od pokoju, w którym się znajdujesz lub osoby, która z niego korzysta; cokolwiek ułatwia ci zapamiętanie. Dzięki temu komunikacja będzie znacznie bardziej efektywna i zwinna.

Połączenie wszystkich punktów

Po zidentyfikowaniu każdego urządzenia w sieci musisz: połącz wszystkie kropkiInnymi słowy, użyj wbudowanych Echo Dots do współpracy. Ta funkcja nazywa się „Upuść” i jest zwykle domyślnie włączona, chociaż czasami wymaga ręcznej aktywacji i niestandardowych ustawień sieci.

Jakie są kroki, aby włączyć i skonfigurować funkcję „Upuść”?

Na liście urządzeń Alexa musisz wybrać swoją główną kropkę Echo. Przechodząc do następnego menu, musisz nacisnąć opcję „Upuść” i zaznacz pole aktywacji. Umożliwi to wewnętrzną łączność tego głośnika. Proces należy powtórzyć na każdym z punktów Amazon Echo, aby uruchomić domowy system domofonowy.

Alternatywnie możesz wejdź w sekcję „Komunikacja”, w aplikacji Amazon Alexa i włączyć jej funkcje; wśród nich jest „Wrzuć”. Włącz tę funkcję tylko dla urządzeń w domu, a wszystkie kropki Echo będą połączone w tej samej sieci współdzielonej.

włącz wpadnij do alexa

Po wykonaniu tych kroków możesz zacząć używać Echo Dots jako interkomów za pomocą polecenia głosowego skierowanego do wirtualnego asystenta Amazon. Potrzebujesz tylko powiedz „Alexa”, aby aktywować mikrofon poleceń urządzenia i połącz się z innymi głośnikami bez użycia rąk.

Aby skorzystać z domofonu, należy powiedzieć „Alexa, odwiedź…” i podać nazwę, którą umieściłeś na urządzeniu, z którym chcesz się połączyć. Po zakończeniu mówisz „Alexa, zakończ wpis”, aby zakończyć rozmowę. Możesz także wysłać wiadomość do wszystkich punktów Echo w swojej sieci poprzez polecenie „Alexa, ogłoś, że…”.

Istnieje wiele poleceń, które możesz wydać Alexie w Echo Dot, aby jak najlepiej wykorzystać ten niesamowity gadżet. Korzystaj ze wszystkich oferowanych przez nią funkcji łączności najlepszy inteligentny głośnik na rynku z udogodnieniami zapewnianymi przez Alexę, popularnego asystenta głosowego Amazon.

dołącz do naszego kanału telegram