Skip to content

Jak nawiązywać i odbierać połączenia telefoniczne przez Amazon Echo z Alexą

13 de kwiecień de 2021

Jeśli zastanawiałeś się, jak zrobić i otrzymać rozmowy telefoniczne przez Amazon Echo z Alexą? Cóż, tutaj wyjaśnimy, w jaki sposób możesz optymalnie i skutecznie korzystać z tego produktu.

Amazon jakiś czas temu wprowadził na rynek serię produktów, które działają jako osobisty asystent, którym za pomocą poleceń głosowych można powierzać różne zadania. Tak jest w przypadku Alexy, czyli sztucznej inteligencji, która ma możliwość robienia kilku rzeczy, w tym przypadku liczy się dla nas to, jak to wykorzystać do wykonywania i odbierania połączeń telefonicznych.

Jak wykonywać połączenia telefoniczne przez Amazon Echo z Alexą?

Do połącz się z Amazon EchoBędziesz musiał pobrać aplikację z oficjalnego sklepu swojego telefonu komórkowego, w tym celu ważne jest zaktualizowanie telefonu komórkowego do najnowszej wersji, aby nie mieć problemów z kompatybilnością z aplikacją. Jeśli masz już pobraną aplikację i masz połączenie z Alexą, musisz przejść do sekcji połączeń lub komunikacji.

Tutaj możesz ręcznie wybrać numer, używając odpowiedniego numeru kierunkowego, lub możesz także wybrać część, w której są zapisane Twoje kontakty i zaznaczyć, do którego z nich ma zadzwonić Alexa. To zainicjowałoby połączenie i możesz mówić za pomocą wbudowanego mikrofonu który ma Amazon Echo.

Innym sposobem nawiązania połączenia jest połączenie bezpośrednie dyktuj polecenia Echo, co powinieneś zrobić, to porozmawiać z urządzeniem i powiedzieć mu, aby zadzwonił do takiego kontaktu, to spowoduje, że urządzenie zadzwoni automatycznie, tylko jeśli masz zarejestrowane kontakty. W przeciwnym razie będziesz musiał dyktować cyfra po cyfrze, w tym numery obszarów.

Jeśli masz Amazon Echo, który ma wbudowany wyświetlaczMożesz to zrobić z tego samego urządzenia, ponieważ to, co jest wyświetlane w aplikacji mobilnej, będzie widoczne na tym małym ekranie.

Jak odbierać połączenia telefoniczne przez Amazon Echo z Alexą?

Jeśli chodzi o odbieranie połączeń, operacja jest podobna, jeśli masz więcej niż 1 urządzenie Echorozrzuconych na przykład w całym domu, będą one brzmiały, dając ostrzeżenie lub alarm, że jest połączenie.

Aby to zaakceptować, masz dwa sposobyZ jednej strony możesz to zaakceptować głosem, używając prostych poleceń, takich jak zaakceptuj lub odrzuć. Dzięki temu od razu rozpoczniesz rozmowę i będziesz mógł bezproblemowo porozmawiać ze swoim kontaktem.

Z drugiej strony jeśli chcesz korzystać z programu do obsługi telefonu komórkowego, wystarczy zachowywać się tak, jakby to było zwykłe połączenie, mając podobne elementy sterujące, aby odebrać lub odrzucić połączenie.

Twoje urządzenia mają diody LED, które działają jak sposób alarm wizualny, więc jeśli odbierasz telefon, włączą się, gdy ty też w nim będziesz, dopiero gdy się skończy, wrócą do snu. Jeśli jest tak, że masz w domu kilka urządzeń, możesz użyć telefonu do stworzenia systemu Smart Home, który łączy się ze wszystkimi Echos, a tym samym ma większą kontrolę nad przestrzeniami w Twoim domu.

Wskazówki dotyczące używania Amazon Echo z Alexą

Kiedy zdobędziesz jedno z tych urządzeń, musisz wiedzieć, że w zależności od modelu oferują one więcej lub mniej narzędzi, jednak to, co tutaj ujawniliśmy można to zrobić z każdym.

amazon echo alexa odbiera połączenia

Aby korzystanie z tego urządzenia było bardziej efektywne, dobrze jest umieścić je w suchym miejscu, w którym nie będzie ono narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych ani nieumyślnie nie zmoknie. Wydając polecenie, głos musi być wyraźny.

Alexa oferuje długą listę poleceń, a także niekończące się zapytania, które możesz wykonać. Obecnie najskuteczniejszym sposobem dzwonienia do tych urządzeń jest Echo do Echo, więc jeśli chcesz odbierać połączenia z telefonów komórkowych lub stacjonarnych, będziesz musiał uzyskać w tym celu uzupełnienie.

W tym celu Echo Connect, za pomocą których możemy również dzwonić na numery alarmowe i stacjonarne. Jak dotąd połączenia z tymi urządzeniami są ograniczone do Meksyku, Kanady i Stanów Zjednoczonych, więc jeśli jesteś w innym kraju, nie będzie to możliwe.

dołącz do naszego kanału telegram