Skip to content

Jak aktywować powiadomienia o wiadomościach na Instagramie – iPhone i Android

21 de listopad de 2021

Coraz częściej widać, że ludzie korzystają z sieci społecznościowych, aby wyrazić to, co czują i co przeżywają na co dzień, na przykład kiedy są na wakacjach, odwiedzają lub spędzają szczęśliwe chwile z inną osobą.

Wśród tych najczęściej używanych sieci społecznościowych jest Instagram, ponieważ jest bardzo łatwy w użyciu i ma świetny edytor zdjęć i wideo. Ale kolejną z najlepszych funkcji tej sieci są powiadomienia. Następnie pokażemy Ci, jak możesz zobaczyć tę sekcję i jak możesz wyłączyć powiadomienia jeśli są bardzo denerwujące.

Jak mogę wyświetlić powiadomienia na Instagramie?

Drzemki używam przez chwilę Instagrama a widzisz, że ta aplikacja nie pokazuje Ci powiadomień lub nie wiesz, gdzie możesz ją zobaczyć, ucieszy Cię wiadomość, że tutaj mamy odpowiedź.

Jeśli jesteś z telefonu, niezależnie od tego, czy jest to Android, czy iPhone, z przyjemnością dowiesz się, że powiadomienia znajdują się na dole ekranu w postaci ikony serca. Jeśli używasz go z komputera, ta ikona znajduje się u góry ekranu, a konkretnie po prawej stronie. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć wszystkie powiadomienia z Twojego konta na Instagramie.

Jak przestać otrzymywać powiadomienia o wiadomościach na koncie Instagram?

Chociaż powiadomienia na Instagramie są wielką zaletą, gdy jesteśmy już trochę popularni, może się zdarzyć, że te powiadomienia są bardzo irytującym problemem, ponieważ za każdym razem, gdy ktoś reaguje na nasze posty lub odpowiedz na nasze historie, te denerwujące powiadomienia będą się pojawiać.

Dlatego pokażemy Ci, jak możesz „dezaktywować” powiadomienia, które otrzymujesz na tym koncie na Instagramie, a jeśli zdecydujesz się ponownie aktywować powiadomienia, możesz również wykonać te same kroki, które powiemy Ci tutaj.

Dla wersji mobilnej na iPhone’a i Androida

Aby dezaktywować powiadomienia, które otrzymujesz na Instagramie z telefonu iPhone lub Android, wystarczy otworzyć aplikację. Będąc na głównym ekranie, klikniesz na swoje zdjęcie profilowe, które znajduje się na dole ekranu i po wejściu do swojego profilu dotkniesz trzech linii na górze. Tam wystarczy dotknąć ustawień.

Tutaj w konfiguracji będzie kilka opcji, z których wybierzesz tę o nazwie 'Powiadomienia’. Będziesz mógł wybrać rodzaj modyfikacji, jaką chcesz wprowadzić w powiadomieniach o tym, które otrzymywać, a które nie.

Na Instagram na PC

Jeśli chcesz dezaktywować je na swoim komputerze, aby nie otrzymywać już żadnego z tych powiadomień lub jeśli chcesz po prostu dezaktywować niektóre z nich, nie zrobisz nic trudnego, wystarczy wejść na oficjalną stronę Instagram i zalogować się do swojego konto.

chłopcy używający instagrama na PC

Gdy strona zostanie w pełni załadowana, w prawej górnej części ekranu zobaczysz szereg ikon. Zamierzasz kliknąć to z Twoim zdjęciem profilowym i wejdziesz w ustawienia. Na lewym panelu bocznym będzie szereg opcji, tam klikniesz ten, który mówi „Powiadomienia push”.

Z tego menu będziesz mógł wybrać rodzaj powiadomień, które chcesz otrzymywać na swoim koncie, czy są to polubienia, komentarze, wszystkie otrzymane lub zaakceptowane prośby o kontynuację, bezpośrednie wiadomości, publikacje lub przypomnienia. Stąd mozesz robić wszystko na co masz ochotę z tymi powiadomieniami.

Co mogę zrobić, jeśli Instagram nie powiadamia mnie, gdy otrzymam wiadomość?

Najczęstszym problemem jest to, że nie jesteśmy powiadamiani, gdy dotrze do nas bezpośrednia wiadomość na Instagramie. Ta opcja jest prawie zawsze wyłączona w ustawieniach powiadomień. Więc możesz go ponownie aktywować będziesz musiał wykonać następujące kroki bez względu na to, jaki system ma Twój telefon.

Będąc w aplikacji Instagram naciśniesz swoje zdjęcie profilowe na dole ekranu. Następnie dotkniesz 3 linii u góry i naciśnij ustawienia, a następnie powiadomienia. Tutaj przejdziesz do sekcji „Instagram Direct” i zobaczysz dwie opcje, wystarczy kliknąć tę, która mówi wszyscy, a zaczniesz otrzymywać powiadomienia o wiadomościach, które otrzymujesz od tego momentu.

dołącz do naszego kanału telegram