Skip to content

Jak aktywować lub dezaktywować roaming lub roaming danych — co to jest i do czego służy?

26 de grudzień de 2022

Jeśli kiedykolwiek podróżowałeś do innych krajów, to wiesz, że jest kilka ważnych kwestii, które musimy wziąć pod uwagę, zwłaszcza jeśli zamierzamy być w kontakcie z bliskimi i przyjaciółmi.

Rzeczywiście, musimy zadać sobie trud umożliwienia roamingu danych znany jako roamingusługa, dzięki której będziemy mogli zachować działanie naszych telefonów komórkowych, gdziekolwiek się znajdujemy.

Jak powiedzieliśmy, Roaming to usługa, która pozwala łączyć telefon komórkowy z punktami dostępowymi w innych krajach bez konieczności kupowania nowej linii, a aktywacja jest możliwa w Urządzenia z systemem Android, iOS lub Windows Mobilny. Oczywiście jest to procedura, która w różnych okolicznościach może powodować trudności dla użytkowników iz tego powodu w poniższych wierszach chcemy pokazać niektóre z jej osobliwości.

Aby było jasne, możesz aktywować roamingu danych zarówno bezpośrednio z telefonu komórkowego, jak i ręcznie, a my jesteśmy zainteresowani nauczeniem Cię kroków, które należy wykonać w drugim z tych przypadków.

Jak aktywować roaming danych lub roaming na Androidzie

Ok, więc zaczynamy od krok po kroku Aby aktywować roaming lub transmisję danych w systemie Android, wykonaj następujące czynności:

 • Idź do Ustawienia lub Konfiguracja z Twojego urządzenia mobilnego
 • Poszukaj opcji Sieci bezprzewodowe i Sieci lub podobne
 • zobaczysz, że się pojawią kilka sekcjiale musisz iść do innego
 • Wewnątrz tego nowego okna Możesz czytać jeden z opcji Wykorzystanie danych lub Roaming danych
 • Zaznacz pole w zależności od tego, czy chcesz włączyć, czy wyłączyć przedmiotowa usługa

jeśli posiadasz dwie karty SIM telefonu z różnych firm, zalecamy dowiedzieć się, która z nich oferuje najlepsze stawki, a następnie wybrać tę kartę SIM jako główną, oszczędzając pieniądze.

nauczyć się roamingu telefonicznego

Jak aktywować roaming danych lub roaming na iPhonie

W urządzenia iPhone’a procedura nie jest też dużo bardziej skomplikowana. Musisz wykonać następujące kroki:

 • Idź do ustawienia urządzenia z menu głównego
 • Zauważysz, że pojawi się kilka sekcji, ale musisz wejść do Dane mobilne
 • Szukaj z Dane w roamingu
 • Stamtąd możesz aktywować lub dezaktywować tę usługę, kiedy tylko chcesz, wskazując, które aplikacje powinny być aktywne, a które nie

aktywny telefon w roamingu danych

Jak aktywować roaming danych lub roaming w systemie Windows 10 Mobile

Chociaż urządzenia z systemem operacyjnym Windows 10 Mobile nie są już tak powszechne, wykonując następujące czynności, możesz aktywować na nich roaming:

 • Idź do Ustawienie urządzenia
 • Spójrz na opcja sieciowa i bezprzewodowe
 • tam wchodzi Sieć komórkowa i karta SIM
 • Zobaczysz, że pojawiają się różne opcje, ale najważniejsza jest ta z Opcje roamingu danych
 • W tej sekcji możesz aktywować lub dezaktywować łatwo tę funkcję

aktywować roaming mobilny

Czy nadal konieczne jest aktywowanie usługi roamingu podczas podróży po Europie?

Dziś roaming nie stanowi już problemu poruszać się po Europiebiorąc pod uwagę, że w połowie 2017 r. zlikwidowano granice między krajami w zakresie telefonii w obrębie kontynentu.

Jeśli jednak zamierzasz opuścić Europę, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności, co dotyczy również krajów, które nie należą do Unia Europejska jak Wielka Brytania.

korzystać z roamingu telefonicznego

Czy dotyczy to zarówno klientów kontraktowych, jak i klientów przedpłaconych?

Bardzo częste pytanie, o które często pytają nas czytelnicy roaming danych lub roaming jest poprzedni, dlatego chcemy na nie odpowiedzieć wskazując przede wszystkim, że dotyczy to zarówno klientów kontraktowych, jak i na kartę.

We wszystkich przypadkach ważne jest, aby pamiętać, że kiedy ty koniec GB swojej mobilnej transmisji danych będziesz musiał zapłacić za dodatkowe dane, w taki sposób, aby wygodnie było nie przekraczać tego limitu, korzystając z Wi-Fi, jeśli istnieje, inni.

Co się tyczy połączenia i wiadomości Nie ma problemu, skoro działają w ten sam sposób, a skoro większość ludzi nie dzwoni już do znajomych, to zazwyczaj nie ma większych ograniczeń w tym zakresie.

Słyszałeś o roamingu danychale nie wiesz co to znaczy? Cóż, w tym artykule przedstawimy Ci wszystkie szczegóły związane z tym zagadnieniem, na które powinieneś zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli planujesz wyjazd za granicę.

wyłączyć transmisję danych w roamingu

Na czym polega roaming lub roaming danych?

Zasadniczo możemy zacząć od tego Roaming lub roaming danych Ma to związek z niemożnością połączenia się z mobilnym serwisem internetowym w absolutnie dowolnym miejscu i odpowiedzią, która istnieje w takich przypadkach.

Chociaż prawdą jest, że samo słowo roaming nie ma definicji, tutaj zwykle używamy go jako tłumaczenia tego, czym jest Roaming w języku angielskimszczegół, na który warto zwrócić uwagę, zwłaszcza jeśli nie chcesz narażać się na dodatkowe koszty po podróży.

Mówiąc najprościej, roaming danych ma miejsce, gdy łączysz się z Internetem za pomocą innej sieci niż ta, którą masz zakontraktowane ze smartfonemco może prowadzić do poniesienia ważnych wydatków poza granicami kraju, nawet o tym nie wiedząc.

Chociaż prawdą jest, że w tym momencie wielu europejskich operatorów zgodziło się zatrzymać pobierać dodatkowe opłaty za roamingNaucz się korzystać z internetu w telefonie komórkowym bez płacenia Roaming z zagranicy zawsze lepiej sprawdzić u tego, z którym masz umowę, aby uniknąć przykrych niespodzianek.

wyłączyć roaming mobilny

MVNO i roaming

Poza tym, o czym mówiliśmy na temat roamingu danych, należy wziąć pod uwagę, że nie jest to koncepcja, którą musimy brać pod uwagę tylko wtedy, gdy wyjeżdżamy za granicę, ale także w odniesieniu do MVNO lub wirtualni operatorzy telefonii komórkowej, ponieważ wielu z nich nie posiada własnej sieci transmisji danych i zawiera umowy z innymi firmami na korzystanie z ich sieci.

Innymi słowy, jeśli jesteś klientem OMV, takiego jak Yoigo lub Pepephone, bardzo możliwe, że korzystają z sieci innych firm, dlatego w wielu przypadkach zobaczysz to na swoim smartfoniene nie widzi tradycyjnego 3G, 4G czy LTE, ale R, które odnosi się do R, możesz aktywować lub dezaktywować roaming lub roaming danych

Jeśli masz umowę usługa z MVNO, wtedy również zalecamy ostrożność, kontakt z nią, aby uniknąć niespodzianek w tego typu sytuacjach.

I jest to ogólne zalecenie, w świat roamingunajlepiej upewnić się wszystkiego za pośrednictwem platform, takich jak sieci społecznościowe, w których nasze wątpliwości i odpowiedzi firm są rozstrzygane, unikając w ten sposób, że naliczają nam więcej.

Co jeszcze chciałbyś wiedzieć o roamingu lub roamingu danych?

dołącz do naszego kanału telegram