Skip to content

Jak usunąć lub dezaktywować roaming R i transmisję danych w dowolnym telefonie komórkowym z systemem Android

20 de lipiec de 2023

Wszyscy wiemy, jak irytujący jest roaming. Nie tylko ze względu na wydatek pieniężny, który często pociąga za sobą podróżujących, ale także dlatego, że jeśli nie zamierzamy go używać, zwykle pojawia się to R tak irytujące dla oka, że ​​możemy spróbować je usunąć.

Właśnie w tym konkretnym artykule chcieliśmy pomóc wielu użytkownikom, którzy chcą wiedzieć, jak usunąć R z roamingu ze swoich telefony komórkowe z Androidem.

Zwykle znajdujemy się z irytującym R z roamingu i chcemy, aby zniknął, ale nie wiemy, jak to zrobić, spędzamy godziny na naszym telefonie komórkowym, przeglądając w kółko ustawienia mobilne, aby pozbyć się tego irytującego R i nie możemy.

Zwykle, gdy coś nas niepokoi lub niepokoi, zdecydowaliśmy się go usunąć za wszelką cenę ale często nie udaje nam się tego osiągnąć, po prostu dlatego, że nie wiemy, jak to zrobić i tracimy dużo czasu, nie będąc w stanie rozwiązać tego małego i irytującego problemu.

Dlatego w MiraCómoHacerlo nauczymy Cię krok po kroku jak usunąć irytujące R z dowolnego urządzenia mobilnego roamingu. Nie zapomnij uważnie postępować zgodnie z naszymi radami krok po kroku, abyś mógł skutecznie rozwiązać problem i nie mieć problemów z urządzeniem.

Usuń lub wyłącz R dla roamingu i roamingu danych na swoim Androidzie

Pierwszą rzeczą, którą musisz o tym wiedzieć, jest w szczególności, dlaczego pojawia się to irytujące R, co w zasadzie dzieje się, biorąc pod uwagę, że karta SIM ma identyfikator o co to jest SIEĆ z którego korzystamy.

Dlatego po podłączeniu do anteny, która nie ma jednego ze swoich zwykłych identyfikatorów, system rozumie, że korzystasz z roamingu, i dlatego sprawia, że ​​​​pojawia się klasyczne R.

W każdym razie jest to ten sam system, który musimy wziąć pod uwagę, gdy mamy dane od firmy takiej jak Movistar, aby pokazać sprawę, i zamierzamy połączyć się z Vodafone, Orange lub Yoigo.

Tam są to identyfikatory zabronione, więc nie dość, że nie pojawi się R, to jeszcze żadna inna litera, aw efekcie zupełnie nie będziemy mogli cieszyć się mobilnym Internetem.

Oczywiste jest, że wszyscy nie znosimy przebywania w jednym miejscu, potrzebujesz internetu mobilnego i nie możesz z niego korzystać, ponieważ jest to identyfikator zabroniony i jesteśmy bardziej nudni niż wcześniej.

Jak rozwiązać problem z roamingiem R i roamingiem danych

Następnie przechodzimy bezpośrednio do sprawy Rw odniesieniu do którego musimy powiedzieć, że nie pojawia się na wszystkich urządzeniach mobilnych, ale na niektórych, które na ogół nie mają zainstalowanego zaktualizowanego pakietu CSC.

Ten plik jest tam specjalnie, ponieważ zawiera kilka plików konfiguracyjnych APN, i to zależy od umów handlowych każdej firmy i innych elementów, które nas w tej chwili nie interesują.

Poza tym, o czym wspomnieliśmy do tej pory, musimy powiedzieć, że dla nie wszyscy użytkownicy powinni usunąć R.

Tak, na przykład, jeśli mieszkasz w Madrycie i nigdy nie opuszczasz miasta, ponieważ teksty mogą być nieco irytujące. Ale w przypadku mieszkańca Huelvy lub Badajoz, może stanowić problem, ponieważ jeśli mamy roaming aktywowane i podłączone do sieci w Portugalii, mogą zostać naliczone nieznane opłaty.

Identyfikator sieci składa się z niektórych kodów wewnętrznych. Wśród nich musimy wymienić w szczególności MCK i MNC, będąc pierwszą z trzech cyfr, a drugą z dwóch cyfr, tak aby pierwsze trzy odpowiadały pierwszej, a dwie ostatnie odpowiadały drugiej.

MCK, tak dla Twojej wiadomości, identyfikuje pochodzenie według kraju sieci, przy czym dla Hiszpanii jest to 214. Następnie każdy operator jest identyfikowany przez dwie ostatnie cyfry.

Znając te szczegóły, powinieneś wiedzieć, że Karty SIM tych operatorów będą miały te same kody, podczas gdy LMO będą miały inne, niektóre z najbardziej znanych to:

  • 214-05 = OVM Movistar (Tuenti)
  • 214-06 = OVM Vodafone (Pepephone)
  • 214-09 = Pomarańczowy OVM (Simyo)

W każdym razie, jak powiedzieliśmy wcześniej, pojawienie się tak słynnego R występuje przede wszystkim dlatego, że system jest nieco przestarzały.

Nie jest poważny i dotyka wielu, chociaż możemy go wyeliminować. W każdym razie jasne jest, że jest to problem bardziej estetyczny niż funkcjonalny Nauczymy Cię, jak wyeliminować ten irytujący list w najprostszy i najszybszy możliwy sposób.

Jak czytałeś wcześniej, w rzeczywistości nie jest to poważny problem, chociaż wydaje się trudny do rozwiązania, jest to coś bardzo prostego, co z pewnością dzięki samouczkowi, który ci damy można rozwiązać bez żadnych komplikacji.

Zmodyfikuj plik build.prop, aby cieszyć się naszą komórką bez roamingu

Następnie pokażemy kilka możliwych rozwiązań, zaczynając od tego, które działa szczególnie w niektórych bardzo specyficznych ROMach, chociaż w innych powoduje nasz terminal ma wtedy problemy.

mobilna łączność światowa czarnych kontynentów

Pierwszą rzeczą będzie otwarcie dowolnego mobilna aplikacja eksploratora plików, takie jak ES Explorer, Root Browser, Root Explorer lub dowolne inne, które posiadasz.

Szukamy folderu System i zamierzamy to zrobić zmodyfikować nazwę pliku build.prop, przejście do sekcji „Dostosowane wartości właściwości #” i dodanie

  • ro.roaming.extended=true
  • ro.roaming.extended_rule=1

pod Dostosowane wartości właściwości #

W niektórych terminalach też będziesz mieć możliwość usunięcia transmisji danych w roamingu i tym samym nie zostanie oznaczony, co też jest zwykle irytujące dla wielu użytkowników.

To ci pozwoli zaoszczędzić wiele kosztów dla operatorów zagranicznych. Aby to zrobić, musisz dodać następujące wiersze:

  • ro.semc.enable.fast_dormancy=true
  • ro.com.android.mobiledata=true

Gdy skończymy z samouczkiem zapisujemy wszystkie zmiany, iw tej chwili będziemy gotowi do korzystania z naszego telefonu komórkowego bez roamingu.

Jeśli masz jakieś pytania, które chciałbyś, abyśmy pomogli Ci rozwiązać, nie zapomnij zostawić ich w komentarzach.

dołącz do naszego kanału telegram