Skip to content

Jak przyspieszyć, zoptymalizować i ulepszyć oryginalny lub chiński telefon komórkowy z Androidem – spraw, aby telefon działał szybciej

17 de wrzesień de 2023

Chociaż prawdą jest, że dostępne dziś chińskie telefony komórkowe znacznie poprawiły swoją wydajność w porównaniu do tych, które mogliśmy kupić jakiś czas temu. Nie możemy w żaden sposób stracić z oczu faktu, że ci, którzy nadal posiadają jedne z pierwszych terminali z tego kraju docierających do reszty świata, mogą zauważyć, że ich urządzenia działają trochę wolno.

Dlatego w tym artykule Chcemy nauczyć Cię kilku prostych sztuczek, które przyspieszą chiński telefon komórkowy z Androidem, który działa wolno.

Przyspiesz chiński telefon komórkowy z Androidem

Pierwszą rzeczą, na którą musimy zwrócić uwagę w tym sensie, jest to, że chociaż pokazane sztuczki działają na absolutnie wszystkich urządzeniach z Androidem. Są one szczególnie ważne, gdy myślimy o klonach lub replikach, które kiedyś pochodziły z Chin. Jego pamięć wewnętrzna i pojemność pamięci RAM Kiedyś było dużo niżej niż u konkurencji.

Z tego powodu wielu z tych, którzy mają Androida chińskiego pochodzenia, ma problemy ze spowolnieniem telefonu komórkowego. W niektórych przypadkach te telefony komórkowe mają problemy nawet z połączeniem się z siecią Wi-Fi.

W takim przypadku zalecamy przejście do Ustawień, Aplikacje i usunięcie wszystkich aplikacji, których nie widziałeś od jakiegoś czasu. używaszbiorąc pod uwagę, że zajmują bezużyteczne miejsce na Twoim urządzeniu.

Po tym jak to zrobisz, musisz to zrobić zastąpić oryginalne aplikacje z najsłynniejszych platform na świecie w wersjach Lite. Wersje, które zostały specjalnie opracowane, aby te terminale działały z większą prędkością niż normalnie.

Niektóre z tych, które pozwalają nam to zrobić, to na przykład Facebook i jego usługa czatu, Messengerponieważ istnieją wersje Facebook Lite, które można pobrać pod tym linkiem, i Messenger Lite, które można pobrać pod tym linkiem.

Kiedy to zrobisz, będziesz mieć dostęp do wszystkich zwykłych funkcji sieci społecznościowej i czatu, z tą zaletą, że te ich edycje Zajmują znacznie mniej miejsca i nie obciążają tak bardzo pamięci RAM..

Jego pamięć RAM była kiedyś bardzo mniejsza

Chiński telefon komórkowy z Androidem działa wolno

Poza tym musimy zaznaczyć, że chociaż dzięki tej sztuczce możesz zauważyć poprawę, nasza rada jest taka, jeśli nie, wykonaj przywrócenie ustawień fabrycznych smartfona. Dzięki temu będziesz mógł pozostawić go w stanie takim, w jakim go kupiłeś. Wygodne jest zainstalowanie go na komputerze w celu wykonania dowolnego rodzaju kopii zapasowej lub ułatwienia wykonywania operacji.

Chociaż przywrócenie stanu poprzedniego zajmie trochę czasu. Pozwoli to znacznie poprawić szybkość jego użytkowania. Ciesz się w pełni swoim telefonem komórkowym.

Sztuczki, dzięki którym Twój Android będzie działał szybciej

  • Wyczyść pamięć podręczną: Co to jest? Oczywiście wiemy, że dla niektórych użytkowników Androida pamięć podręczna nie będzie się do niczego odnosić, a jednak ważną kwestią jest uzyskanie lepszej wydajności ze swojego sprzętu. Wystarczy wejść w Ustawienia, Pamięć, Przechowywane dane, i całkowicie wyeliminuj całą pozostałą zawartość.
  • Bardzo ważne jest, aby zrootować telefon komórkowy, jeśli został zainstalowany chiński root.
  • Usuń niepotrzebne aplikacje: Jeden z głównych powodów wyjaśniających popularność Androida ma bezpośredni związek z ogromną liczbą i różnorodnością aplikacji, które możemy pobrać. Problem? Często o nich zapominamy, dlatego warto od czasu do czasu wejść do Ustawień, Menedżera aplikacji, Pokaż aplikacje systemowe i usunąć lub wyłączyć te, których nie używamy.
  • Przyspiesz Google Chrome: Przeglądarka Google Chrome to jedna z głównych aplikacji instalowanych domyślnie na większości urządzeń z systemem Android. Aby nie zużywał więcej energii niż powinien, musisz wyeliminować je z Chrome://flags na pasku nawigacyjnym, gdzie będziesz musiał ustawić wartość 512, a następnie ponownie uruchomić program, aby zmiany odniosły skutek .
  • Unikaj widżetów i aplikacji na pasku zadań: Chociaż prawdą jest, że dodanie wszelkiego rodzaju tego rodzaju treści do głównego ekranu smartfona sprawi, że będzie on wyglądał ładniej, nie oznacza to, że jest to dobry pomysł pod względem wydajności.

dołącz do naszego kanału telegram